Мигрантите низ Македонија

Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.745
Сега приметив дека овие од умс испринтале и друг лист, демек во друга институција се анкетирало. :pos:
Еве го листот што го делеле на деца од 5то и 6то одделение. Прегледај го приврзокот 179939
Баш ме интересира до каде ќе одат со мигрантите. Има гласини низ градот дека ќе се градела и џамија :pos::pos::pos:
ова е добар анкетен лист, по гЕУ смерници, ако е од старата, новата власт ќе го усвои, може само да го модифицира малку, само прво да помине името...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.662
Поени од реакции
81.787
Еве повеќе за целиот случај...

Анкета наменета за деца од 11 години ја вознемири Гевгелија - Дали ти пречи ако човек од Сирија, Авганистан... дојде да живее постојано во твојата земја

Таа за Факултети.мк изјави дека стои зад анкетата и како педагог смета дека прашањата се во ред.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.823
@Гард коментар?
Масло на „УМС“, или манџа на петтата колона?

Мене ова ми смрди на невладини организации: Здружение на правници на Република Македонија, Фондација „Конрад Аденауер“ ... Нормално и: Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала (исти фалус во два примероци, нво унапредени на работни места во влада).

Ама ајде да почекаме па да видиме дали е вистина. Којзнае можеби и fakulteti.mk се компромитирани па шират „лажни вести“... :coffee:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
@Гард коментар?
Масло на „УМС“, или манџа на петтата колона?

Мене ова ми смрди на невладини организации: Здружение на правници на Република Македонија, Фондација „Конрад Аденауер“ ... Нормално и: Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала (исти фалус во два примероци, нво унапредени на работни места во влада).

Ама ајде да почекаме па да видиме дали е вистина. Којзнае можеби и fakulteti.mk се компромитирани па шират „лажни вести“... :coffee:
Дај бе не треси зелени, на сите ни е позната позадината на овие анкети.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.823
Дај бе не треси зелени, на сите ни е позната позадината на овие анкети.
Јас те прашав дали се точни информациите од fakulteti.mk - дека позади ова на било каков начин стојат Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала, како и наведените невладини организации Фондацијата „Конрад Аденауер“, и Здружението на правници на Република Македонија.
Како жител на Гевгелија можеби знаеш нешто повеќе (ако добро разбрав дека таму живееш).
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Јас те прашав дали се точни информациите од fakulteti.mk - дека позади ова на било каков начин стојат Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала, како и наведените невладини организации Фондацијата „Конрад Аденауер“, и Здружението на правници на Република Македонија.
Ајде сега виикате Idat migrantiiiii idaaaaat!
Ahahahha
Ahahh
Haha
ha..........
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Јас те прашав дали се точни информациите од fakulteti.mk - дека позади ова на било каков начин стојат Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала, како и наведените невладини организации Фондацијата „Конрад Аденауер“, и Здружението на правници на Република Македонија.
Како жител на Гевгелија можеби знаеш нешто повеќе (ако добро разбрав дека таму живееш).
Јасен бев уште при првиот пост, партиски притисок врз директорката, ништо друго. Ако е од министерството, зошто во други училишта не се спровела истата анкета?
 
B

Bafra

Гостин
Јас те прашав дали се точни информациите од fakulteti.mk - дека позади ова на било каков начин стојат Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала, како и наведените невладини организации Фондацијата „Конрад Аденауер“, и Здружението на правници на Република Македонија.
Како жител на Гевгелија можеби знаеш нешто повеќе (ако добро разбрав дека таму живееш).
Овие Конрад нели беа ангажирани од Протуѓер со години o_O
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.823
Јасен бев уште при првиот пост, партиски притисок врз директорката, ништо друго. Ако е од министерството, зошто во други училишта не се спровела истата анкета?
Добро бе пријател... едноставно е прашањето, одговори ако знаеш: Дали се точни информациите од fakulteti.mk - дека позади ова на било каков начин стојат Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала, како и наведените невладини организации Фондацијата „Конрад Аденауер“, и Здружението на правници на Република Македонија.

Ако не знаеш, никому ништо - но кажи бе дека не знаеш. Не те замолив да шпекулираш (тоа секако и отповеќе го имаме).
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Добро бе пријател... едноставно е прашањето, одговори ако знаеш: Дали се точни информациите од fakulteti.mk - дека позади ова на било каков начин стојат Центарот за социјална работа, и Министерството за труд и социјала, како и наведените невладини организации Фондацијата „Конрад Аденауер“, и Здружението на правници на Република Македонија.

Ако не знаеш, никому ништо - но кажи бе дека не знаеш. Не те замолив да шпекулираш (тоа секако и отповеќе го имаме).
-Анкетата е анонимна, со никакви инсинуации или задни намери, по случаен избор. Анкетата не е правена во училиштето и без знаење на родителите. Јас сум педагог и тврдам дека анкетата е приспособена на детската возраст. На пример, дали сакате другарче од друга нација? Нема ништо скандалозно во прашањата. Само еден родител дојде во училиштето, кое секогаш е отворено за соработка, и ми рече: „Сакам да пополнам, ама сум збунет со реакциите на Фејсбук“ – вели Аџиева.

-Прашалникот не го сработивме ние, ама е направен да се одговори со помош на родителите. Се прашувам дали ќе имаше толкава фама доколку во прашањата се споменеа луѓе од Шведска, Данска? Ова само покажува колку ксенофобично општество сме – вели Лазо Трајков, директор на Центарот за социјална работа.

Прво, оправдувај анкета и сметај дека е исправно да прашуваш мало дете дали е убаво да учиш заедно со Пакистанец, Сириец, Авганистанец и некоја друга бегалска земја. После префрли топка на друга институција дека тие ја поставиле анкетата. Вклучи малку мозок.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.823
Прво, оправдувај анкета и сметај дека е исправно да прашуваш мало дете дали е убаво да учиш заедно со Пакистанец, Сириец, Авганистанец и некоја друга бегалска земја. После префрли топка на друга институција дека тие ја поставиле анкетата. Вклучи малку мозок.
Тоа и го правам кога не сакам да избрзувам заклучоци без конкретни информации.

Но ти шпекулираш, а нели рековме - без шпекулации?
Ај терај си што си наумил, ќе се расчисти ова секако и без тебе. Останатите ќе ги замолам да не се вмешуваат партиски срања, пошто ова ебано многу не засега СИТЕ НАС.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Тоа и го правам кога не сакам да избрзувам заклучоци без конкретни информации.

Но ти шпекулираш, а нели рековме - без шпекулации?
Ај терај си што си наумил, ќе се расчисти ова секако и без тебе. Останатите ќе ги замолам да не се вмешуваат партиски срања, пошто ова ебано многу не засега СИТЕ НАС.
Честитки, си можел сам да не донесеш заклучок без конкретни информации. И тоа е некаков успех.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.823
...за разлика од тебе, кој веќе заклучи дека е пропаганда на „другите“.
Како што ти реков терај си што си наумил, ќе се расчисти ова секако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom