Мигрантите низ Македонија

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.428
Поени од реакции
29.957
Па оди пресели се у Чешка (или Унгарија или Полска) ако толку идеолошки ти одговара. Ама нема да те пуштат, оти ќе бидеш мигрант.
Еј, ти си тој што е без чуство за припадност за национална идентификација, и не те боли фалусот (во анус) за националните интереси... Ако некој мора да си оди оттука, многу пологично е ти да си идеш. Иди во САД, или било каде што има доволно такви (како тебе, и како мигрантите кои ги браниш). Јас претпочитам ОВДЕ да биде како Чешка, Унгарија, Полска, Словачка.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Сендвичи, не се секирајте, во Гевгелија на секој метар има полиција пратена од ЕУ. Изгледа мигрантите преку Албанија влегуваат (диво) за да стигнат до најдобрата економија во регионот до лани - Македонија.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Цар!
‘Never underestimate the power of the dark side’: Orban goes Star Wars on EU ‘migrant invasion’


Hungary’s Prime Minister Viktor Orban has apparently called on Hungarians to beware of the power of the Sith in his latest speech on migration crisis in Europe. He also declared Eastern and Central Europe the last ‘migrant-free zone.’
"We should never underestimate the power of the dark side," the prime minister said, referencing Star Wars as he referred to the plots of those behind the “migrant invasion,” adding that they “have no solid structure but extensive networks.”




‘Christian duty to fight Satan’s Soros plan to bring migrants into Europe’ – Hungarian MP
The EU and some of its key member states have been “taken hostage” by a “speculative financial Empire” through an orchestrated “invasion of new immigrants,” Orban said in Budapest on Monday, adding that this mysterious “financial power” was behind the “latest great migration of peoples” that flooded Europe with “millions of migrants.”


https://on.rt.com/8qho
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.503
Поени од реакции
79.658
Господинот Груевски завчера во својот прекрасен говор ги посочи кои се опасностите од владеењето на СДСМ: марихуана и геј бракови. Ниту збор за страшната наезда од милиони емигранти кои маршираат накај Македонија, ни збор за цели градови кои Заев ги гради за нив да ги насели овде. Ни збор за 150.000 емигранти кои чекаат на јужна граница Заев рампа да им дигне. Ништо од тоа.
Најверојатно Заев ги послуша добронамерните укажувања на господинот Груевски и се откажа од ова со емигрантите да ги насели овде, а тие видоа дека нема што да бараат тука и се насочија другде.
Ако не е така, мислам дека во својот маестрален говор господинот Груевски барем еднаш ќе не предупредеше (ако имаше таква страшна опасност сеуште), да знаеме да не гласаме у втор круг за Заев.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.428
Поени од реакции
29.957
^^
Затворена е таа темата за „Политичките случувања во Македонија“, или што? :rolleyes:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Koлку е ова точно не знам но се делело ова низ институции по Гевгелија.
Не спинувај, се делело во едно основно училиште на децата ваков пропаганден материјал од страна на директорката која е партиски бот на претходната власт.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.094
Поени од реакции
18.279
Не спинувај, се делело во едно основно училиште на децата ваков пропаганден материјал од страна на директорката која е партиски бот на претходната власт.
Реков не знам колку е точно но разбрав дека се делело на повеќе места.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Реков не знам колку е точно но разбрав дека се делело на повеќе места.
Само во едно основно училиште, и тоа премногу очајнички обид на директорката во заминување (не дека сама сакала, и наредиле од штаб). Најмногу ме иритира што секакви глупости читам по нетот поврзани со мигрантите близу Гевгелија. Бидете мирни, само тоа имам да кажам. На транзитниот камп се на се има 5 заглавени мигранти. Гранична полиција има на секој метар, како во градот, така и во околината.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.810
Поени од реакции
83.581
Koлку е ова точно не знам но се делело ова низ институции по Гевгелија.
За малце ќе ме прелажеше....додека не го видов последниот пасус: "Да стане член на моето семејство" И тоа си бираш на лотарија, дали ќе биде од Сирија, Ирак, Иран, Авганистан...

Очајно, нема што...:facepalm:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Сега приметив дека овие од умс испринтале и друг лист, демек во друга институција се анкетирало. :pos:
Еве го листот што го делеле на деца од 5то и 6то одделение. 23167835_158812658188128_9021379477030827073_n.jpg
Баш ме интересира до каде ќе одат со мигрантите. Има гласини низ градот дека ќе се градела и џамија :pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom