Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 211 50,6%
  • Не

    Гласови: 206 49,4%

  • Вкупно гласачи
    417

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
mnogu pratam vakvi temi pred nekoe vreme i jas mislev deka sletuvanjeto na mesecinata e fejk no otkako go izvadi klipot balkan ufo mislam deka apolo 17 sleta na mesecinata ,nemoze da se lazira pred tolku luge tolku ruski sateliti tolku investicija i naucnici vo kreiranje na letalicata pa vo nea bile vkluceni i jugosloveni iminja koi nikogas ne sme gi cule ZNACI SLETAVME NA MESECINATA NE SLETA AMERIKA COVEKOT CELA ZEMJA E VKLUCENA VO APOLO 17 ke vi go stavam klipot se e objasneto preporucuvam od 20min pa natamu da pogledate bidejki e 40 min
Автоматски споено мислење:

 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
50
Поени од реакции
73
Апсолутно не сме ни биле на Месечината. Цивилизацијата која владее и го уништи светот САД неможат повеќе ама апсолутно со ништо да се пофалат сите малверзации им се откриени цел свет виде дека САД се злосторничка држава ништо повеќе. НАСА е преголема компанија владина со премногу пари и апсолутно ништо неможе да и се верува.
 
Член од
26 април 2020
Мислења
53
Поени од реакции
73
Seto toa e cista laga i prevara,odmna za lugeto kako oni sto go iscenirale toa bi pokazale i dokazale na drugite deka se najsofisticirani i najnapredni a vistinata e deka nikoj nikogas nitu bil nitu moze da otide na Mesecinata nitu na bilo koj drug subjekt nadvor od Zemjata
Mesecinata e sozdadena od Boga i nejzinata formacija za nas ostanuva vecna tajna
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Seto toa e cista laga i prevara,odmna za lugeto kako oni sto go iscenirale toa bi pokazale i dokazale na drugite deka se najsofisticirani i najnapredni a vistinata e deka nikoj nikogas nitu bil nitu moze da otide na Mesecinata nitu na bilo koj drug subjekt nadvor od Zemjata
Mesecinata e sozdadena od Boga i nejzinata formacija za nas ostanuva vecna tajna
Izgleda tocki i zapirki i za tebe ke ostanat ve4na tajna...
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не ми се вервит дек уште постојт ваква тема.... џизс крајс
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Seto toa e cista laga i prevara,odmna za lugeto kako oni sto go iscenirale toa bi pokazale i dokazale na drugite deka se najsofisticirani i najnapredni a vistinata e deka nikoj nikogas nitu bil nitu moze da otide na Mesecinata nitu na bilo koj drug subjekt nadvor od Zemjata
Mesecinata e sozdadena od Boga i nejzinata formacija za nas ostanuva vecna tajna
И ја така мислам, дека е превара. Има за тоа филмови, документарци дека некој режисер снимал со камера а овие глумеле дека се на месецот, а у ствари биле у пустина некаде, т.е. лажеле. А што формација е месецот, за тоа има разни теори. Некој викаат дека таму бил пеколот, други дека од темната страна на месецот се најголемите плантажи за кока на картелите кај шо работат црнци, трети дека вриело од евреи и други сподоби. Еден Господ знае. Иначе ја не би идел. Али гледам дека Кинезиве запнале нешто у последно време, месец, па месец. Ништо добро нема да излезе од тоа.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Американците во тој период имаа многу промашувања во вселенската програма, и малку е чудно после сите експлодирани ракети да испратат луѓе во вселена, кои не само што мирно се спуштија на површината на Месечината, туку и полетаа повторно нагоре, и се вратија назад на Земјата.

Плус тоа, меѓу Земјата и Месечината е појасот на радијација, толку силна што ниедно живо суштество не може да ја издржи. Сè уште научниците немаат решение како ќе ја поминат радијацијата во плановите да се појде до Марс.

Од друга страна, би очекувала Русите да обелоденат на цел свет дека е лага, дека Американците не слетале на Месечината, а тие никогаш не го сторија тоа ... па овој дел ме збунува :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Американците во тој период имаа многу промашувања во вселенската програма, и малку е чудно после сите експлодирани ракети да испратат луѓе во вселена, кои не само што мирно се спуштија на површината на Месечината, туку и полетаа повторно нагоре, и се вратија назад на Земјата.

Плус тоа, меѓу Земјата и Месечината е појасот на радијација, толку силна што ниедно живо суштество не може да ја издржи. Сè уште научниците немаат решение како ќе ја поминат радијацијата во плановите да се појде до Марс.

Од друга страна, би очекувала Русите да обелоденат на цел свет дека е лага, дека Американците не слетале на Месечината, а тие никогаш не го сторија тоа ... па овој дел ме збунува :D
Ако имало радијација, со кој памет НАСА ќе праќа луѓе на Марс да живеат?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Ако имало радијација, со кој памет НАСА ќе праќа луѓе на Марс да живеат?
Па не можат, сè уште се само планови, чекаат научниците да најдат начин како да се надмине проблемот со радијацијата
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па не можат, сè уште се само планови, чекаат научниците да најдат начин како да се надмине проблемот со радијацијата
За 2-3 години од сега се најавуваше Mars One way.
Значи дека може...
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
За 2-3 години од сега се најавуваше Mars One way.
Значи дека може...
Следам и јас, се најавуваше, ама научниците велат дека не може ... Има неколку варијанти што ги испробуваат (со злато и нешто друго беше), па ако најдат решение, првата постава ќе биде спремна :)
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Американците во тој период имаа многу промашувања во вселенската програма, и малку е чудно после сите експлодирани ракети да испратат луѓе во вселена, кои не само што мирно се спуштија на површината на Месечината, туку и полетаа повторно нагоре, и се вратија назад на Земјата.

Плус тоа, меѓу Земјата и Месечината е појасот на радијација, толку силна што ниедно живо суштество не може да ја издржи. Сè уште научниците немаат решение како ќе ја поминат радијацијата во плановите да се појде до Марс.

Од друга страна, би очекувала Русите да обелоденат на цел свет дека е лага, дека Американците не слетале на Месечината, а тие никогаш не го сторија тоа ... па овој дел ме збунува :D
Мое мислење:
Имаат слетано на месечината. А снимките се фалсификат (снимени на земјата).
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
50
Поени од реакции
73
Да да, на Земјата...

Lazirano dokumentirano cao prijatno. Nasa e vladina organizacija so cel manipulacija na narodot. Sad veke ne se sila go unistia covekot kako bitie psihata mu ja unistia. Zlostor napravia pa uste da gi velicime kako bile vamu tamu mesecina nasa abe narodot e svesen nema veke lagi. Ne pominuva. Oni da ispratat poraka deka se najmokni deka se nad boga imase takvi izjavi i od onoj ludakot obama i bolen covek. Gotovo e nitu nasa go interesira slobodniot covek nitu bilo sto sho e kazano objaveno konkretno za vselena. Propaga civilizacijata narecena amerikansko zapadno evropska. Posledicite gi gledame sega
 

Kajgana Shop

На врв Bottom