Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 211 50,6%
  • Не

    Гласови: 206 49,4%

  • Вкупно гласачи
    417
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Нема везе, не мислам дека жените се помалку од луѓето. Напротив, увек сум викал дека треба жените, па и црнците, да имаат секогаш ист третман, исти права и у све да бидат изедначени со луѓето.
Се заебавав, се шегував погоре, али говинда не приметуе. Баш ми е мило што имаат жена црнец у НАСА.
Абе јест да сум спиритуално оријентиран, ама несум дотолку да сум видовит па да знам шо осеќаш додека пишуваш без да ги употребуваш емотиконите :);):(:mad::confused::P:cool::eek::D ..... ;)
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Абе јест да сум спиритуално оријентиран, ама несум дотолку да сум видовит па да знам шо осеќаш додека пишуваш без да ги употребуваш емотиконите :);):(:mad::confused::P:cool::eek::D ..... ;)
Не знае како да искажува емоции, сака да биде како англиските благородници.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не знае како да искажува емоции, сака да биде како англиските благородници.
Тоа ми е јасно. До таа мала мера сум видовит :)[DOUBLEPOST=1559253659][/DOUBLEPOST]Туку зашо прашањето има толку ограничени опции за одговор: Само ДА или НЕ за мене е неприфатливо.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Колку шо читнав на брзинка тоа Кинезите стапнале ако не сум грешка? Таа вест може да се прифане како вистинита пошто КИНЕЗОТ е ЗМАЈ, а не џукела како американецо.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
Сака да кажи дека застаре проектот луѓето што работеле инжинерите не се иститите не можата да го повторат .како што еден автомпбил правен во 30сетите модел многу тешко под исти услови со моментални ресурси не се повторува му завршува рокот се преминва на друга технологија. ,како на пример пирамидите неможат пак да ги изградат.треба одново проект кој финансиски неможат да го изведат.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Србинов ми е цар за слушање....не пропуштам емисија, ама овде мислам дека е прелажан.:)
Како и да е, може да ги чуете деталите околу наводното слетување за саат и кусур сумирано како ретко каде.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Србинов ми е цар за слушање....не пропуштам емисија, ама овде мислам дека е прелажан.:)
Како и да е, може да ги чуете деталите околу наводното слетување за саат и кусур сумирано како ретко каде.
што е ова?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
На овие им се крева либидо кога ќе ги спомнат русите :vozbud:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Е што е де?
Ако треба да се кладиш со некого на пример за живот и смрт, ќе тврдиш ли дека каменов е донесен од Аполо мисијата од 69?[DOUBLEPOST=1562526292][/DOUBLEPOST]
На овие им се крева либидо кога ќе ги спомнат русите :vozbud:
На кого?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Е што е де?
Ако треба да се кладиш со некого на пример за живот и смрт, ќе тврдиш ли дека каменов е донесен од Аполо мисијата од 69?
Да земе човек тој камен од глава да ви го удри, никој нема негирано дека американците испратиле човек на месечината освен вие теоретичарите на заговор кои си наоѓате прикаски и верувате во некои фантазии некој што ги шерува на јутуб.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.225
Да земе човек тој камен од глава да ви го удри, никој нема негирано дека американците испратиле човек на месечината освен вие теоретичарите на заговор кои си наоѓате прикаски и верувате во некои фантазии некој што ги шерува на јутуб.
И русите имаат пратено човек на месечината и никој не спори, онаа што се спори е снимката од слетувањето на која има многу нелогичности, претпоставката е дека е снимана во невада, причина: тоа што не можеле да пренесуваат од месечината.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
И русите имаат пратено човек на месечината и никој не спори, онаа што се спори е снимката од слетувањето на која има многу нелогичности, претпоставката е дека е снимана во невада, причина: тоа што не можеле да пренесуваат од месечината.
Русите имаат роботчиња пратено, прочитај за мисиите луна, но немаат пратено луѓе. Имале обиди но неуспешни зошто за да пратиш луѓе таму со опрема треба огромна ракета.
Снимката како снимка, не го менува фактот дека луѓето пратиле објекти и луѓе на месечината. И во деведесетите имаше наплив на видеа кај што разни луѓе снимаат НЛО и правеа документарки после од тоа ко да е нешто спектакуларно, но ете сеа никој не го прави тоа, ваљда на вонземјаните им станавме досадни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom