Медицински и стоматолошки факултет

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Колега тебе сигурно те примаат немало многу заинтересирано таму:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Значи повторувам сите ќеги примат во приватна...секоја година е така само пари да си лапнат...а после мислете му ја...сечење на колоквиуми и испити до максимум :baeh:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Јас како што ми казаа сум на 42место а според конкурсот примаат 40:zid: Хопе дек ке им текне да прошират тоа квотата пошто сум Toasted,потоа само Европски му е мајката.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Ја едвај чекам да ме одбијат :vozbud:
Јас како што ми казаа сум на 42место а според конкурсот примаат 40:zid: Хопе дек ке им текне да прошират тоа квотата пошто сум Toasted,потоа само Европски му е мајката.
Ајде молчете. Не можам веќе да ве читам. Ќе ве примат сите, убаво кажа и Земзела.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Кристи!!!Па не е баш така кога мувата ни е на капата :icon_conf
Ланската година од Стручни Заб.тех. примаа само 31 а 50+ исфрлија можеби оваа година ке е подруго на сите ке ни е полесно
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Види, зависи од тоа колку пријавени има.
Сигурно дека ако има пријавено 200 а примаат 40, и да биде квотата проширена ќе има и такви кои ќе бидат одбиени.

Поентата ми беше дека традиција им е да ги прошируваат приватните квоти, а вие (ти особено) не сте многу долу на листата, така да голема е веројатноста дека ќе ве примат.
Со песимизам ништо не правите, а муабети од типот оваа година нема проширување на квоти им се стандардни секоја година.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Муабетот е true. али којзнае што уште може да им истекне у овие луди времиња :)да се надеваме дека се ке се знае до петок.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ќе имам ли јас колеги од Форум на Медицина?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Јас сум веќе таму....незнам колку години :pos2: ама ако убаво ми е :smir:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
83
Поени од реакции
2
Bella kaj si privatna drzavna???? Jas sum na konec ... cekam 5ti da dojde waaauuu
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Да , јас колешка :)
Јас сум веќе таму....незнам колку години :pos2: ама ако убаво ми е :smir:
Се надевам убаво ке се вклопам, иначе јас сум 12та по список така да мислам дека не треба да се секирам?:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Малку офтопик, ме интересира, бодовите од успехот без матурата, тие што беа 60 мислам, колку што видов, се добиваат 60 ако си 5,00 или одличен успех само?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom