Мајкл Џексон

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
koga go slusam ne slusam deka e pedofil,deka e poremeten....nego slusam top muzice:dobar ritam i top tekst.drugoto ne mi e vazno!
stvarno ne znae kolku pari ima??? :)
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
kako muzicar go postuvam. eden od najdobrite muzicari na denesninata. No rabotite sto gi prave, koi se posledica na traumite od detstvoto, se tragicni. mu ja unistija karierata i od King of Pop stana eden od najskandaloznite i najomrazenite lugje vo svetot. Navistina e steta bidejki da ne se slucea scandalite i plasticnite operacii, koi go napravija da izgleda kako mutant, kojznae kolku prekasni pesni ke napravese. No nas ni ostanuva da gi slusame negovite stari pesni i da go pametime kako eden od najdobrite muzicari na site vreminja.
 
Член од
16 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Abe luge be sakajte ja muzikata
MJ e zakon koj moze da igra kako neko NIKOJ.
Koj moze da pee kako nego NIKOJ
pa kutete site togas so go mrazite

abe so si e zakon zakon si e
smooth criminal; no.1
beat it
dirty diana
man in the mirror
give it to me
who is it
black or white
liberian girl
Hitovi so ne umiraat
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
абе кој мајкл џексон ! има некој 2 убај песни,педофилиште гнасно,блак
што е бело пластично и опасно по вашите деца - мајкл џексон
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не го вреѓај. Тоа што сака да им дава на деца од сокчето на Исус (читај: вино) не го прави помал неговиот удел во музиката. :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Има удел во музиката ама гнаса си е гнаса !:toe:
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Али ипак Thriller e најпродаван албум на сегашницава.......
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Мајкл е the real king of pop music,многу го слушав како помал и сеуште му ги сакам постарите негови песни поготово од албумот Thriller....беше и остана еден од најдобрите музичари во популарната музика без разлика на сите негови скандали и глупости...најголема глупост му е тоа што од црнец стана белец со лице кое му се распаѓа,но сите тие глупости му се последици и трауми од лошото детство што го имал,но тоа воопшто не му ја намалува вредноста на врвен музичар
 
Член од
3 август 2006
Мислења
76
Поени од реакции
1
vodkamixx напиша:
Мајкал Џексон е легенда бе, основоположник на brakedance-от, крал на поп музиката, али шо ги лаже децата за да ги легне, негов проблем. :)
KRAFTWERK SE IZUMITELI NA BREAKDANCE-OT
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Mајкал Џексон е закон чоек само незнам дали ова афериве се вистинити. НЕго тоа и го уништи иначе чоекот има мн добри песни и добар стил.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Супер пејач, со премногу хитови шо ми е мака да ги пишам сите. Billy Jean, Thriller, Black or White, They don't care about us, Beat it, Man in the mirror... Е сеа шо си љубит деца, то е друго
 

Kajgana Shop

На врв Bottom