Мајкл Џексон

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И покрај тоа што не ми е еден од омилените изведувачи,сепак многу го почитувам како музичар...
Игра феноменално, има супер песни и е натприродно талентиран.Неговиот приватен живот е само негова ствар - прво многу се сомневам во тоа што го зборат, зашто мајката на последното дете (на кое мајкл му помогна да се излекува од леукемија) што го тужеше,призна дека се измислила, зашто сакала да ги обезбеди децата со пари.
Друга нелогичност во тоа што прво детето во една емисија збореше колку е Мајкл закон не знам ова она, и после 2 месеци го негираше тоа и рече го злоставувал.Глупост.Но како и да е - не го прави ништо помалку вреден за музиката...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Таков човек се раѓа еднаш во милениумот, одличен вокал неопишливи движења на рацете и нозете значи сценски настап има одличен, а тоа за децата па што знам не ми е битно
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
јас не вервам во такви глупости, а и во една статија читав дека тие шо зборвеле така признале дека се’ било намештаљка, е сеа колку е точно јас не знам, така прочитав. Иначе легенда е чоекот, го почитувам, а приватниот живот си е негова работа, ко шо рече точкест таков човек се раѓа еднаш во милениумот......... уш нешо сакав да кажам ама заборајв..... :toe:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
музика си е музика,приватниот живот си е приватен живот...тоа што го прави позади сцената,останува таму...
факт е дека имал голем удел во креирањето на денешната музичка сцена,а тоа за 'хобијата' има и за тоа мерки...
ај сеа дајте аплоадирајте некоја песничка...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
M@STER напиша:
Nice songs bad singer .... :)



ti decko izgleda ne si normalen...velis bavi pesni ama los pejac...ccc
nenormalna rabota ... si go slusnal na koncerti kako pee...glasot mu e strava..zakon e.eden od najdobrite vokali na site vreminja.da dodadam uste:
najdobrite koncerti gi ima napraeno,najskapiot spot za pesnata "Thriller" , najprodavan album, a be coekot ja izmeni istorijata vo muzikata...da ne bese toj nemase ni Justin Timberlake,
 
Член од
12 август 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
^^GoriLLaZ^^ напиша:
ti decko izgleda ne si normalen...velis bavi pesni ama los pejac...ccc
nenormalna rabota ... si go slusnal na koncerti kako pee...glasot mu e strava..zakon e.eden od najdobrite vokali na site vreminja.da dodadam uste:
najdobrite koncerti gi ima napraeno,najskapiot spot za pesnata "Thriller" , najprodavan album, a be coekot ja izmeni istorijata vo muzikata...da ne bese toj nemase ni Justin Timberlake,
Vo pravo si za se, najprodavan album na site vreminja Thriler, ne veruvam deka nekoj i nekogas ke go nadmine toj tiraz, prekrasen vokal, vonseriski pejac, so eden zbor legenda, koj moze da gi zaboravi: Bad, Smooth criminal, Thriler, The way you make me feel, Who is it, Black or White, Wanna be a startin, Beat It. Nekoj koj nema pojma od muzika moze da kaze los zbor za Dzeko.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Порано си беше супер,со одлични песни,глас и сценски настап.Ама сега повеќе не личи на ништо,како восочна фигура е.Како и да е никој не може да оспори дека е меѓу најдобрите пејачи кои се појавиле.
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
:zver: takva faca dolgo dolgo vreme nema da vidime, neznam koj go gleal negoviot nastam `95 godina na mtv music award , mislam deka toa mu e najdobar nastap u zivotot, gledajte te go mnogu e top
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Најдобар пејач во историјата на музиката според мене...неверојатен талент , прекрасен глас, преубави песни , скоро се пишувано од самиот него .... сите го гледаат неговиот надворешен изглед, и според тоа го осудуваат а не ја гледаат музиката, многу ме нервираат оние кои ниту една песна нема слушнато од него и даваат заклучоци некакви што немаат никаква врска... што се случи? крал на поп додека не отиде на суд а сега педофил? абе ајде... колку од тоа само нема ни врска , ама сомнежот се јави кај целата полулација, одеднаш лугето се свртеа против него место да му дадат подршка. Огромен фан негов сум и многу го сакам човекот...Не е во ред да го осудувате ако не знаете дали е навистина педофил, а неможам ни јас да тврдам во нешто кој никој не го знае па ни јас... Ама можам да тврдам дека неговите дела стварно вредат и се нешто посебно и ке останат така...
од неговата 5-та година бил на сцената пред милиони луѓе, како очекувате да биде сосема нормален, дете коа било малтретирано од татко му , му било вршено притисок... страшно а не смешно и глупаво... погледнете некој негови дела како на пр. Give into me , Earth song, Dirty Diana, Litle Susie, Buterfllies, You are not alone, Leave me alone... човеков заслужува почит !!!


Michael Joseph Jackson (born August 29, 1958), commonly known as MJ as well as "The King of Pop", is an American musician, entertainer, and pop icon whose successful career and personal life have been a part of pop culture for almost 40 years.
Michael Jackson is widely regarded as one of the greatest entertainers and most popular recording artists in history, displaying complicated physical techniques, such as the robot and the moonwalk, that have redefined mainstream dance and entertainment. His achievements in the music industry have included a revolutionary transformation of music videos, establishing high-profile album releases and sales as a new trend for record companies to generate profits, dominating pop music during the 1980s, and becoming the first black entertainer to amass a strong following on MTV while leading the relatively young channel out of obscurity. His distinctive style, moves, and vocals have inspired, influenced, and spawned a whole generation of hip hop, pop, and R&B artists. He has been named the "Most Successful Entertainer of All Time" by Guinness World Records.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Ne go slusam mnogu ama nemam nisto protiv nego,stvarno e dobar pejac...
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
често го слушам сите песни ми се хитови,
и мора да се пофалам HISTORY bock 1 го има оргиналот :je:

 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
od koa stana plasticen sigurno deka novinarite mozea da izvadat prikazna deka e i pedofil poso nogu lesno ke se veruvase,ovoj si ja smeni bojata niso cudno i da e pedofil,i od tuka se naoga dete koe ima nenormalno semejstvo koi sakaat pari i taka se se desava i nogu lesno kraj na karierata......no sega nabrzo ke ima nov album od MJ pa da vidime
!
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
Grozotia ne videna sho samo po toa kje se pamti dolgo. Dali se proslavi kako dobar tekstopisec ili kako vladetel na instrumenti..da! ako decata bea negovi instrumenti.

Edno vreme beshe vlegol vo nekoj film pa ko general se oblekuvashe posle zabega sho namesto shamivche bebeto na balkon go mavtashe.

So negovata zarabotka mozeshe da bide ambasador i golem humanist, da akashe po afrika i pomagashe a ne samo edno majmunche i zoloshka gradina..ama ne stojt toj na crnci..

Kako nego papagali so lopata da rinish po svetov
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
закон!! супер песни!! супер глас!! се супер! е добро сега малку фацата му забегува ама ајде :pos2:
black or white ми е закон песна!
а за тоа со педофилијата негова приватна работа која што нема врска со квалитетот како пејач :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom