Мајкл Џексон

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Кралот на ПОП Музиката,човек за кој дефинитивни вреди да се отвори тема.Роден е на 29ти,Август1958,Еден од најдобрите музичари во историјата на музиката,но во последно време е непопуларен и контраверзен,мое мислење е дека се обидуваат да го уништат неговите углед и да му соберат пари,Се упте ги слушам Трилер,Били Јин,Ајм бед,А вие го цените него како музичар,го слушате?
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Има добри песничиња, ама несомнено дека скандалите со педофилијата му ја уништија долгогодишната кариера.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Мајкал Џексон е легенда бе, основоположник на brakedance-от, крал на поп музиката, али шо ги лаже децата за да ги легне, негов проблем. :)
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Супер музичар, пред се. Тоа што прави во слободно време е друга работа. They don't really care about us, Beat it, Dirty Diana, Give in to me, Liberian Girl... Закон песни.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Го поштовам човекот стварно топ песни има... одлични се.. поготово албумот BAD
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Dobar e coekov ima super pesni ali so go ispozaebaa so toa pedofilijata go zaebaa. A kujznae dali e toa i vistina
 
K

kicodarker

Гостин
pa so pedofilija e nenormalna vistina i kako i da decata mu se od epruveta ne se po priroden pat!!!
za muzicar , smetam deka e fenomenalen pejac i bez nego momentalno muzikata ke bese nazadna i break-dance novite faci i bednovi ke bea so poslab kvalitet od denesniot i sigurno nemase da bida muzikata kao sto e denes bez majkl jekson.
fala za tvorestvoto i poleka so decata!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Првиот странски музичар што почнав да го слушам на 8-9 години, а тогаш не ме интересираше толку музика, ама него си го сакав :)
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Гижо напиша:
Првиот странски музичар што почнав да го слушам на 8-9 години, а тогаш не ме интересираше толку музика, ама него си го сакав :)
I on te sakal tebe :pos:
Sala na strana, Michael Jackson e izvrsen muzi4ar, pioner vo sozdavanje na nov stil, spored mene, muzi4ar so najdobri spotovi.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
боље ќе му беше да остане црн ко шо си е роден.. вака се изглупира и направи будала од себе...
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
Abe super e coekt ok si pee prai dobra muzika i ima l jaki hitcinja ali se iglupira malce ne trebase da bide pedofil
 
V

VirtualA

Гостин
Џексон е(беше) добар музичар
Феноменален вокал има
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
се слагам дека музиката што ја прави е феноменална, ама се друго што прави е трагично...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom