Машко-женски предрасуди

Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
[/quote] 8. Мора да имаат спротивен карактер,зашто врската со исти карактери тешко успева!!!

Дали се согласувате вие со ова?[/quote]

да да и јас се согласувам со ова.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
А бе луѓе,заебете вие у време на комунизам навака натака. Па глупаво е мажот да дреме дома ко идиот,а жената да си го поти гзот за да преживеат,или жената да се прчи по дома,а мажот да мие садови и да шисти по дома. Некогаш да се деси такво нешто е ок,ама тоа да е секојдневие нечини! А за висината,килажата и возраста не ми се битни,еве пример јас сум заедно со девојка постара од мене. А,да и мислам дека машко како машко треба да плати у кафана или евентуално да ја поделат сметката,а женското да плати-НЕ освен ако по петнаесет частења од машкото,сака малце да возврати...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Jas so niedno ne se soglasuvam. Tie predrasudi vazele odamna, ne sega. Duri i sega vo moda e maskoto da bide na pomala vozrast od zenskoto
 

Crni Bombarder

Shipwrecked
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Темава не ми е баш за во љ и с, па затоа нека биде тука ...
Да набројам општо некои од предрасудите во врска со машко-женските односи:

1. Тој мора да биде повисок од неа.
2. Тој мора да биде постар од неа.
3. Таа мора да биде послаба од него.
4. Тој може да заработува и за неа, но не и обратно.
5. Маж и домашни работи, никако ...?
6. Жена шефица во фирма, никако ...?
7. Таа плаќа пијачка во кафана, никако ...?

........

Па сега, дали се сложувате со нив, дали ги оправдувате, дали имате да додадете уште некоја посекојдневна или па ќе ги негирате сите можни машко-женски предрасуди?
п.с. поздрав до стадото.
Pemnogu konzervativno.Ziveeme vo 21vek.
 
S

Sith_Lord

Гостин
1. Тој мора да биде повисок од неа.
2. Тој мора да биде постар од неа.
3. Таа мора да биде послаба од него.
4. Тој може да заработува и за неа, но не и обратно.
5. Маж и домашни работи, никако ...?
6. Жена шефица во фирма, никако ...?
7. Таа плаќа пијачка во кафана, никако ...?
Јас свечено изјавувам дека ќе фатам цура која

1. Е 203 цм висока
2. Има 30+ години
3. Тежи 120 кила... и билда
4. Ми носи пари на маса секој ден
5. Секое сабајле јаде кајгана која јас ќе ја приготвувам
6. Газдува во локалната пекара
7. Ме части Космополитен со розево чадорче.

Ебате

Беља

Добро што е шега, па макар и иронична ...
You can say that again... ugh.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
1. Тој мора да биде повисок од неа. Нема врска ова колку парови сум видел кај што девојката е повисока(и тоа бајаги)
2. Тој мора да биде постар од неа. Девојките во пубертет бараат постари машки, што не е случај(најчесто) кога ќе им помине пубертетот
3. Таа мора да биде послаба од него. Со ова се слагам и најчесто е така
4. Тој може да заработува и за неа, но не и обратно. Зашо да не?
5. Маж и домашни работи, никако ...? Така е. Ако не прифати да ми ги пегла кошулите, тогаш јас ќе и предложам да почнеме да се пегламе во моите кошули
6. Жена шефица во фирма, никако ...? Да немавте ПМС ова ќе беше изводливо, чест за оние што се шефици
7. Таа плаќа пијачка во кафана, никако ...? Поштуем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom