Машински Факултет

Член од
14 јануари 2016
Мислења
46
Поени од реакции
15
Decki edno bitno prasanje...masinski elementi kaj petar simonovski, dali na polaganje moze da se koristi pecatena kniga?
Само за задачата. (20 минути се полага теорија без книги, ги собираат тестовите, ја делат задачата и тогаш можеш да ја користиш книгата).
 
Член од
8 март 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Decki use edno prashanje i vetuam nema da ve zamaram vekje. Mas. Elementi kaj Peter Simonovski iii proizvodni tehnologii kaj Kocov...da ne davaat slucajno prasanja so bi mozhele da se padnat na kolokvium ??
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
46
Поени од реакции
15
Decki use edno prashanje i vetuam nema da ve zamaram vekje. Mas. Elementi kaj Peter Simonovski iii proizvodni tehnologii kaj Kocov...da ne davaat slucajno prasanja so bi mozhele da se padnat na kolokvium ??
Елементи има цела скрипта со тестови и тие ги врти постојано. Види во копирницата позади Тинексот. Исто и Кочов дава прашања, ако се истите од лани можаш во ЛП да ти ги пратам, освен ако он не ви прати нови.
 
Член од
8 март 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Елементи има цела скрипта со тестови и тие ги врти постојано. Види во копирницата позади Тинексот. Исто и Кочов дава прашања, ако се истите од лани можаш во ЛП да ти ги пратам, освен ако он не ви прати нови.
Falaa tii, kje go prasham sledno predavanje i ako ne dade kje ti pisham da mi gi pratish...fala ti use ednash
 

Hulse

Дурак
Член од
24 октомври 2012
Мислења
778
Поени од реакции
474
Има ли некој приватен професор по системи и управување?
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
472
Поени од реакции
46
Продавам сет книги по Механика на флуиди.... IMG_20200107_232409.jpg
Сите заинтересирани нека ми пишат порака
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
132
По коментариве од елементи ми се чини дека Машинскиот факултет во Скопје стана забрзан вечерен курс по машинство........На кој стадиум падна факултетот. Машински елементи да се полага со тест од 20 минути И сега ми е јасно зошто повеќето новопечени инженери се како од небо паднати кога ќе се сретнат со проблематиката од елементите во реалнсота. Ужас!
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
84
Поени од реакции
69
По коментариве од елементи ми се чини дека Машинскиот факултет во Скопје стана забрзан вечерен курс по машинство........На кој стадиум падна факултетот. Машински елементи да се полага со тест од 20 минути И сега ми е јасно зошто повеќето новопечени инженери се како од небо паднати кога ќе се сретнат со проблематиката од елементите во реалнсота. Ужас!
Теоријата се полага 20 мин. Задачи 3 часа.
Автоматски споено мислење:

Продавам сет книги по Механика на флуиди.... Прегледај го приврзокот 227886
Сите заинтересирани нека ми пишат порака
Колку?
 
На врв Bottom