Машини за сушење алишта

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.566
За тебе ако е џабе фрлање за некој не е и сите имаме тераси. Остави ги алиштата на дожд или снег да киснат надвор со денови. Алиштата се помеки од сушарата и нема потреба од пеглање.

А ти може и машина за перење да не купуваш, имаш раце ќе переш и ќе ги вриеш во лонец ставен на шпорет.
Заптијата е чоек од навика, не е работа да му мирисаат алиштата на омекнувач ако може да му мирисаат на чад исто како и воздухот што го диши, не сака да се одвикне од прекрасната смрдеа која му ги исполнува белите дробови со секое вдишување и затоа е против сушара.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Заптијата е чоек од навика, не е работа да му мирисаат алиштата на омекнувач ако може да му мирисаат на чад исто како и воздухот што го диши, не сака да се одвикне од прекрасната смрдеа која му ги исполнува белите дробови со секое вдишување и затоа е против сушара.
А да може сака и комшиката да му ги гледа гаќите закачени на жица. :))
 
Последно уредено:

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Заптијата е чоек од навика, не е работа да му мирисаат алиштата на омекнувач ако може да му мирисаат на чад исто како и воздухот што го диши, не сака да се одвикне од прекрасната смрдеа која му ги исполнува белите дробови со секое вдишување и затоа е против сушара.
Eee место да купам машина за сушење алишта со тие пари ќе земам еден куп попаметни и побитни работи...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кои се тие други попаметни и побитни работи?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па еве реновирање на кујната со нови плочки, кујнски работни маси, висачки елементи... Што треба друго???
Машина за сушење алишта за гаќите да не ги растргате на 4 метри жица.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Ај конкретно прашање за некој што има две во една: машина за перење и сушење. Ако се расипе едната функција, дали автоматски и двете не работат?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ај конкретно прашање за некој што има две во една: машина за перење и сушење. Ако се расипе едната функција, дали автоматски и двете не работат?
Имав таква Самсунг, и никад више. На пример мене ми страдаше грејачот од сушарата па перењето работеше, ама ако ти се расипе пумпа или филтер, итн. нема да можеш да сушиш, бидејќи прво мора да испере. Овие комбо машини само ако ви е проблем просторот, во спротивно оди на варијанта посебно перална, посебно сушара, можеш и една над друга без проблем.
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
9
Здраво, дали има некој повеке информации околу инсталација на машини за сушење алишта (вентилациска), особено делот со воздухот кој излегува? Прашувам зошто сум во (поткровје) стан кај што цевката за вентилатор е од другата страна на тоалетот и не знам дали би можело само така да се спроведе екстра цевка.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Ај конкретно прашање за некој што има две во една: машина за перење и сушење. Ако се расипе едната функција, дали автоматски и двете не работат?
Candy стара повеќе од 10 години,перфектна.И за перење и сушење у едно,20 пати подобро ги суши алиштата од на кумовите Beko што ја платија 20.000 и кусур.Уште постар модел candy имаше станот кога живеевме у Ријека,исто перфектна и за перење и сушење
Автоматски споено мислење:

Единствен минус на комбинираниве е што мора да ја отпразниш малку пред да почне со сушење
Автоматски споено мислење:

Имав таква Самсунг, и никад више. На пример мене ми страдаше грејачот од сушарата па перењето работеше, ама ако ти се расипе пумпа или филтер, итн. нема да можеш да сушиш, бидејќи прво мора да испере. Овие комбо машини само ако ви е проблем просторот, во спротивно оди на варијанта посебно перална, посебно сушара, можеш и една над друга без проблем.
А каква потреба имаш да сушиш неиспрани алишта претходно? Ако е квар системот за перење и не можеш да ги переш алиштата што ке сушиш? :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
Здраво. Имаме машина за сушење на Беко и сум ПРЕЗАДОВОЛНА алиштата се меки не сакаат пеглање но нешто ме буни а тоа е што алиштата откако ке ги извадам не мирисаат на омекшивач воопшто има ли начин како да го зачувам мирисот на омекшивач
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Здраво. Имаме машина за сушење на Беко и сум ПРЕЗАДОВОЛНА алиштата се меки не сакаат пеглање но нешто ме буни а тоа е што алиштата откако ке ги извадам не мирисаат на омекшивач воопшто има ли начин како да го зачувам мирисот на омекшивач
Имаш во ДМ миризливи марамици за машина за сушење алишта, ако сакаш допилнителен мирис.
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
Имаш во ДМ миризливи марамици за машина за сушење алишта, ако сакаш допилнителен мирис.
Видов на нет на Ленор ама ги нема кај нас во ниеден маркет Фала ке пробам од Дм
Автоматски споено мислење:

Имаш во ДМ миризливи марамици за машина за сушење алишта, ако сакаш допилнителен мирис.
Видов на нет на Ленор ама ги нема кај нас во ниеден маркет Фала ке пробам од Дм
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom