Машини за сушење алишта

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А од пареата oд тушот не се осеќа мирис? За секој случај во купатило без прозор треба вентилатор.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
А од пареата oд тушот не се осеќа мирис? За секој случај во купатило без прозор треба вентилатор.
Замисли човек, има болници во кои купатилата на пациентите во болничките соби немаат прозор. :D
И тоа е неподносливо внатре во купатилата, сум лежел во таква болница, во такав ужас.
 
Член од
4 април 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Друштво ја имам друго да прашам Бидејќи живееме во стан, со кнап место, дали би можело машината за сушење да ја сместиме на балкон? И кој тип на машина би бил по соодветен, кондезациска или вентилациона? Немам буквално ни едно ќоше за во станот, а потребна ми е многу, бидејќи сум со мали деца.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
беко дцу 7430 испробан модел машина за сушење
3година душа и вадам
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
Dali ovaa masina za susenje e dobra kvalitetna dali ima nekoj iskustvo so ovaa masina.

http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10090_10094&product_id=71998
не сум чула некој шо ја има да даде искуства
оти бе не купиш проверен модел ?
шо трчите по ефтиното
ке си останите без еден пар гаки од скржавтилак се ке ви скусе ке нема шо да облечиш
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
ARDO (Hexagon Line)
италијанска венталациона машина купена од ELIPSO пред некои 5-7 години (ако не и повеќе), по цена од 13.000 ден.

МАГАРИЦА.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
55
Поени од реакции
25
Над машината за сушење (кондезациона со топлотна пумпа) сакам да ставам помал замрзнувач со 3 фиоки (поради недостиг на простор на затворена тераса). Дали е тоа изводливо или не?
Ова го прашувам пошто сум чул дека машина за перење и машина за сушење оделе една над друга, но за замрзнувач не знам.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Над машината за сушење (кондезациона со топлотна пумпа) сакам да ставам помал замрзнувач со 3 фиоки (поради недостиг на простор на затворена тераса). Дали е тоа изводливо или не?
Ова го прашувам пошто сум чул дека машина за перење и машина за сушење оделе една над друга, но за замрзнувач не знам.
Машината за сушење оди над машината за перење, обратно никако. Сушарата е доста полесна и нема вртежи како машината за перење, но сепак создава вибрации. Планов ми делува како ризичен, со оглед на тоа дека и замрзнувачoт бара да биде правилно нивелиран и на рамна површина.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Машина за сушење алишта е само едно џабе фрлање пари на глупости...

Зошто да купувам таква работа кога имам две тераси во куќата едната е 13метри, другата ми е 4 метри...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За тебе ако е џабе фрлање за некој не е и сите имаме тераси. Остави ги алиштата на дожд или снег да киснат надвор со денови. Алиштата се помеки од сушарата и нема потреба од пеглање.

А ти може и машина за перење да не купуваш, имаш раце ќе переш и ќе ги вриеш во лонец ставен на шпорет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom