Мачки (општи дискусии)

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Да не знае некој од каде можам да земам Хималајски мачор... премногу се убави.

 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Еве еден што се смее на изгледот на мачката:pos2::pos2:
 
N

navivacka

Гостин
Oбожавам мачки:vozbud:

Најпрвин имав жолта мачка и ја имавме 1 година но незнам што се случи со неа,едноставно како да ја голтнала земјата.После имав бела мачка која роди шаренки мачиња а имаше само едно црно(не скроз)ама ја претепаа:(
Црното маче неколку дена подоцна го прегази кола:(
И од тогаш не чувам мачки,не ми дозволуваат:uvo:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Nekoj neka mi pomozi imam macka 1 god. stara mu davam apcinja za glisti na sekoj 3 meseci.No sea koa ke lezam na krevet ili spijam idi do mene se tazi i se mesti na stomakot da ja galam i mu e mn tvrd. Ja hranam samo so kupecka hrana 4 mix. Ako znae nekoj neka mi kaze sto mue FALA POZZ
 
M

MIL

Гостин
Мразам мачки од дно на душа дури и се плашам зашто ме има нападнато еднаш мачка :nesvest: несвес за малку че бев слеп самоилов војник :vozbud:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Мразам мачки од дно на душа дури и се плашам зашто ме има нападнато еднаш мачка :nesvest: несвес за малку че бев слеп самоилов војник :vozbud:
Тоа е реткост, посебно ако е била некоја улична мачка па да те нападне, од што се пази. Инаку погледни подоле, можеш ли да мразиш нешто вакво:
 

Attachments

Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Немам мачиња и не сакам да чувам дека големи бељаџии се.Имам еден другар што мајка му чува 9 мачки и тоа сите дома:vozbud:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Едноставно ги Мразам. Имам другар голем мачкар е и кога идам кај него ми ги става во скут, али му кажам дека ќе летаат и си ги прибира.. :pos2:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Nogu sakam macki , imam edna doma Prcko go krsti , lom prave po komsilukot :)))

Posebno mali macinja sakam , pointeresni se za igranje .
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Епа вака.. ја иам една мачка више 10 години ја чувам.. т.е не ја чувам дома баш али ја ранам влага дома се топли јаде пие спие... али само кај мене.. по др комшии не иде... ама ко за беља... една курвештија невидена со секој мачор се издупи и на секои 4 5 месеци е трудна маме и е*ам... се напнав со неа 2 пати ја однесов даааалеку од дома и ми се врати за точно една недела пак! како успеа господ знае.. и тоа не еднаш него 2 пати... Инаку како животни мили се... незнам зашо ама смуруваат многу...:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Jas imam edna bela machka koja e kako sneg onaka bela :D
i ushte edna bela so sivoo :) Opashot i e preubav :pos2::pos2:
Hhahahah :pos2:
Mnogu se interesni ii mnogu si gii sakam :)
Imav edno malecko mace ama mi zagina =/
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Imam prekrasen macor od 8 meseci.Vo posledno vreme ne znam sto da pravam so nego.Dali da go pustam nadvor bidejki non stop otkoga ke se naspie bara da izleze nadvor.Dali mu e vreme za parenje ili sto neznam.Od edna strana mi e zal sto go drzam zatvoren(imam golema kuka) a od druga strana pa si velam poarno mu e tuka vo toplo,nahranet nego li nekoj da mi go otrue nadvor(tri macinja veke mi gi otruja).Koj znae kolku cini strovenje,dali e opasno i slicno.Baram pomos od iskusni forumdzii odnosno ne od,,gatalci,, tiku od ,,PATALCI<< ha ha ha
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Обожавам животни...маци кучинја итн...Имам црна мачка и бело сив мачор и две канаринчиња жолти:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom