Мачки (општи дискусии)

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
imam macinja a najmnogu sakam da imam belo macorce so plavi ocinja i da bidi siamsko ili angorce...
a inaku moite se vikaat , ako nemam spomnato ednas , mimi- najstarata , strumf , muctaba i linkovic:pos2:mnogu si gi sakam i site so edno ime gi vikam macinjaaaaaaaaaaaaaaaaaa:pos2:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
УРАААААААА мачката ми се омачи.....5 комада ги наредила, ама за жал нема ни едно бело маче како мачорот мој, сите се шарени.....

леле шубај се, ко тигарчиња и јас сакам:pipi:
убави се, ама тие ја имаат во нив уште таа дива мачка, што не се баш погодни за дома чување(бенгалот е таков)
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Еве ја и мојата персиска мачка Леа, сликана е на терасата кај мене дома
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
УРАААААААА мачката ми се омачи.....5 комада ги наредила, ама за жал нема ни едно бело маче како мачорот мој, сите се шарени.....
големи да ти растат, шарени нешарени сите мачиња се убавки:pipi:.
моите мачки не знаат да ги дочуваат мачињата или ги носат некаде на друго место, така што одамна не сум зачувала малечко маче, а ептем сакам :toe:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Еве ја и мојата персиска мачка Леа, сликана е на терасата кај мене дома
Убаво маче. Како го пазиш да не падне од тераса? Јас мојата цела ја оградив специјално за неа оти сакаше гугутките да ги брка па ми беше страв да не падне од 14 надоле.

И јас сакам ма4еееееееее :(
Епаааааааааааа земи си едноооооооооооо.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Абе како не ви бегаат мачките од дома. Особено некој ко мене на приземје што е.
Треба секое дупче да го пазиш и на крај ќе ти дојде тетка ти ќе влезе без да ѕвони и оп мачката отиде. Така еднаш два пати три пати, третиот пат не ја најдов. :(
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Абе како не ви бегаат мачките од дома. Особено некој ко мене на приземје што е.
Треба секое дупче да го пазиш и на крај ќе ти дојде тетка ти ќе влезе без да ѕвони и оп мачката отиде. Така еднаш два пати три пати, третиот пат не ја најдов. :(
Абе бегаат еднаш мојава кога беше и уште два три месеца избега па ја барав и на втори ја најдов. А сирото уште не знаеше да оди како треба ама важно тргнало оно. Ја најдовме по саат време. Имав среќа што не ја собрал некој. Ама сега кога подопорасна не е многу по бегањето не и е веќе интересно. Сега ја мрзи да живее.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Многу сакам мачки, и ги чувам уште од мали нозе.. Сега моментално имам 1 маче и ми се вика Midnight ...
и јас имав вакво маче,се викаше Цоци,леле колку се галешене можев да станам по цел саат,нон-стоп се гали,како мало дете беше...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
големи да ти растат, шарени нешарени сите мачиња се убавки:pipi:.
моите мачки не знаат да ги дочуваат мачињата или ги носат некаде на друго место, така што одамна не сум зачувала малечко маче, а ептем сакам :toe:
и мојата мајча се имаше мачено 2 пати(ова е 3ти пат) и ни јас немам ниедно маче, дека се мирни и деца ке ги соберат.....
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Убаво маче. Како го пазиш да не падне од тераса? Јас мојата цела ја оградив специјално за неа оти сакаше гугутките да ги брка па ми беше страв да не падне од 14 надоле.
и мојаата тераса е цела огардена со мрежа, зашо мачката имаше обичај да рипне кај комшиите на нивна тераса
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Епаааааааааааа земи си едноооооооооооо.
Да ама не познавам никој од тука што ги чувал дома додека не се пораснани за давање. Неќам да завртам некое болно или со болви :vozbud: За дома ми е затоа.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
да ви ја претставам мојата мачка Мари, :back:за која претходно зборував, но која за жал сега веќе не е жива ):





Понекогаш обожаваше да седи на висачи, бољер и да посматра од високи места низ дома

 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Да ама не познавам никој од тука што ги чувал дома додека не се пораснани за давање. Неќам да завртам некое болно или со болви :vozbud: За дома ми е затоа.
А бараш расно маче(персиска, сијамска) или може и обично ? Инаку за болви не се секирај има денес песто начини како да ги остраниш, а за болест 100 денари ти е преглед на ветеринар.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
А бараш расно маче(персиска, сијамска) или може и обично ? Инаку за болви не се секирај има денес песто начини како да ги остраниш, а за болест 100 денари ти е преглед на ветеринар.
Па и обично да е само да не е персиско :) Ич не ги сакам не знам зашо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom