Мачено и одрано куче во Чаир

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Улични кучиња беа убивани и затруени скоро во сите населби и општини во Скопје. Жално за ова ама сепак е еден изолиран настан.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
Се знае кој може да го стори ова...
Е кој де?
------------
Прашање:Зошто во Софија не може да се видат повеќе кучиња скитници.
Одговор: Затоа што таму има премногу Китајци и Вијетнамци и Корејци.
------------
Можеби некоја тура со вакви туристи поминала во Скопје деновиве.
Откога го одрале ручекот сватиле дека немаат лонец, па го оставиле.
Не дигајте паника сега МВР ќе излезе со вакво соопштение,можеби и АРМ
ќе потврди дека тајно се влезени и видени неколку лица од овој народ.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Ова е некој растроен ум и треба да се најде зошто гарантирано е способен истото да им го направи на луѓе.
Ќе го најдат и вработат специјално само за таа намена :icon_lol:.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.484
Не можам да гледам вакви работи, ептен ми е жал, криво и се нервирам.
Болни и изопачени умови, се надевам дека некогаш и негде ќе ги стигне правда...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ајде и оваа тема за политика отиде и меѓу верски напади, ајде малце вратете филм кога во Беровско му ја отсекоа главата на куче скитник и му ја наденоа на колец, сеа тоа Муџахедини ли го направија, Корејци, Виетнамци.
Се гледа по пишаното дек ве боли она зш вакви работи се вршат врз домашни миленици, да се пишело нешто подобро тргнете откријте го сторителот бар 500евра ке земите вака бадијала си тупите мозок, и исправате криви дрина на тема кој не е за тоа.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.611
Поени од реакции
33.969
Некој да ме потсети дали Анима мунди или слична организација донираа или поставија награди од симболични 500 евра пример, за пронаоѓање на убијците од езерото?
И, да не се заебаваме, ова не е чисто убивање куче. Да го пукаш, да го згазиш или задавиш или незнам.. во месара вакво прецизно соголено животно нема да најдеш.
Сериозно растројство е ова, се надевам ќе биде пронајден виновникoт, не ради убиство на куче, туку за лично наша сигурност во блиска иднина.
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
257
Поени од реакции
238
да се дере свиња и други животни кои се наменети за исхраната на човекот е друга работа ама оваа појава потенцира дека низ чаир се шета некој психопат со сериозни психички растројства.. треба да се пронаоѓа социопатот за да не премине на нешто повредно..
 
Л

Лигеја

Гостин
Кучево е профи одрано,ниту еден мускул не е чепнат колку што можам да видам и за вакво дерење е потребно многу време,трпение и знаење.Ова не ми стои да е дело на психопат.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Кучево е профи одрано,ниту еден мускул не е чепнат колку што можам да видам и за вакво дерење е потребно многу време,трпение и знаење.Ова не ми стои да е дело на психопат.
Психопат што си го усовршил дерењето до перфекција?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.273
Поени од реакции
3.631
Психопат што си го усовршил дерењето до перфекција?
Jас би рекол. некој кој тренира за нешто 99.99%, за жал.... мвр и остнатите треба сериозно да го разгледаат случајов, за типов CSI би направиле цел серијал а кај нас нема ни да го има на тв а треба и тоа со име и презиме кога ќе се пронајде а треба да се пронајде затоа што тој живее меѓу луѓе тука на планетава а не на месечина...
 
Л

Лигеја

Гостин
Психопат што си го усовршил дерењето до перфекција?
За вака да го одере треба да има специјален прибор,вештина,место т.е двор каде сигурно искрварело и како што кажав време за целата процедура која во најмала рака трае два часа.Можеби станува збор за маалска расправија,намерно подбуцнување итн...во последно време на никому не му верувам а најмалку на организациите за заштита на животните.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Пред некој ден во Куманово во касни сати се враќам накај дома од кај еден пријател и кој живее во Куманово сигурно знае каде е пекарата што работи 24 часа на Моша Пијаде пред да се заврти лево према спортската сала, проаѓам со колата и гледам еден од пекарите излегол надвор и гази едно мало маче, прво помислив дека брка глушец кога го видов почнав да му свирам тој па ми дига рака мисли го поздравувам, гледам дека внатре беше полно со негови колеги па попаметно ми беше да не излегувам, но муабетот ми беше како може бе да ти смета мало маче за така да го убиеш со газење, ова нема везе дали се албанци, македонци или срби, ако се јас прашувам ова веднаш би испратил на голи оток па нека крши камења, инаку најверојатно јас повеќе во таа пекара нема шансе да пазарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom