Матура

Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821

Брат ми нема книга фатено, не знам утре што ќе прави:confused: Ако знае некој сигурно кои ќе бидат темите( ма да не ми се верува дека некој ги знае) да ми ги каже, да му напишам барем еден есеј:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Значи не ми пишите пораки и не ме аднувајте на фејсбук за џабе... Од каде инфо дека јас сум ги имал темите?
Брат ова ко кога се правеа заебанции со огласи, стави некој јак оглас и број од другарот да го скинат од ѕвонење 24/7, може те има наместено некој :D GavolRulz револуција направи :Р
 

ChocoJunkie

The dutchess
Член од
15 јуни 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
Леле утре колку ќе се смеам кога ќе паднат тие темииии :)))
Како и да е,ова со форумов било интересна работа... ЧАК ШТО ВИШЕ може и траен член да бидам
GavolRulz да си ми жив и здрав додека не ти никнат заби по вторпат:ROFLMAO::D:LOL:
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
11
Your friend Chris B. just hit your friendRobyn F. repeatedly. Robyn is said to be cooperating with investigators building a domestic violence case against Chris, according to a police source quoted by the Los Angeles Times.
Write a news article (80 - 120 words) that will include :

-A rumour about what happened.
- Does she deserve it.
-Who's side do you take.
а писмо?
 
Член од
29 октомври 2009
Мислења
3
Поени од реакции
8
смири се девојко :)
НАјсмирена сум дечко, си пукам сеири :D дечките шо ги сакаат тестовите математика, и да им ги дадат вечерва нема да знаат да ги решат до сабајле... ако чекале до сега на најдени тестои и неучеле.... задачата самата си ја смислив :D
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
1
Ајде знае ли некој тема за писмото, пишете....
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
НАјсмирена сум дечко, си пукам сеири :D дечките шо ги сакаат тестовите математика, и да им ги дадат вечерва нема да знаат да ги решат до сабајле... ако чекале до сега на најдени тестои и неучеле.... задачата самата си ја смислив :D
добра ноќ Mach-e :)

утре со среќа :)
 

stk

Programmer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
3
Your friend Chris B. just hit your friendRobyn F. repeatedly. Robyn is said to be cooperating with investigators building a domestic violence case against Chris, according to a police source quoted by the Los Angeles Times.
Write a news article (80 - 120 words) that will include :

-A rumour about what happened.
- Does she deserve it.
-Who's side do you take.
Значи како што разбрав требало да се напише дали таа го заслужила тоа и на која страна ќе застанеш ти (дали од страна на убиецот или од страна на убиената)... Доколку некој поинаку разбере што треба да се напише нека каже... :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
Znae nekoj formula za relacija rabovi-teminja vo prostorni figuri?
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
11
Поени од реакции
9
ај кажите уште еднаш кој знае да пише, од каде да знаете можеби овај пат ќе ве послушаат ;)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
3
Поени од реакции
3
Your friend Chris B. just hit your friendRobyn F. repeatedly. Robyn is said to be cooperating with investigators building a domestic violence case against Chris, according to a police source quoted by the Los Angeles Times.
Write a news article (80 - 120 words) that will include :

-A rumour about what happened.
- Does she deserve it.
-Who's side do you take.
ova e za formal letter taka ? a tema za esejot ?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Мислев на овие што отворија кориснички на форумов само за да тролаат по темава :smir: :)
Okeeeeej ;) Туку вие си играте г'зовите овде, али мене стварно почна да ме фаќа паникааааа..Да му се сневиди, ако стварно даат некоја тема како оние глупостине поврзани со околината...Ќе почнам да пишувам глупости како овој ..За да нели биде чиста околината на Штип :S
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Значи како што разбрав требало да се напише дали таа го заслужила тоа и на која страна ќе застанеш ти (дали од страна на убиецот или од страна на убиената)... Доколку некој поинаку разбере што треба да се напише нека каже... :)
Ја го разбрав дека Крис ја удрел Робин, па она ќе се жали за семејно насилство
или не ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom