Матура

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Да прашам за англиски .. Кога почнуваме нов дел од есејот на пример кога преминуваме од воведот во главниот дел .. треба да се остава еден празен ред и пасус или само пасус без нов ред ? ??
 
S

StormRage

Гостин
Момци знае ли некој информации од тие во тетово што ги продаваат тестовите?!?!?!
прв пат слушам дека некој продавал тестој...
него шо не чекат математика, ај ова го поминавме (најверојатно :) )
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Во учебникот за прва година има Колку пари ти зедоа односно прилог+ именска и е акценска целост од два полнозначни збора.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
Да прашам за англиски .. Кога почнуваме нов дел од есејот на пример кога преминуваме од воведот во главниот дел .. треба да се остава еден празен ред и пасус или само пасус без нов ред ? ??
незнам и мене ова ме интересира
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Да прашам за англиски .. Кога почнуваме нов дел од есејот на пример кога преминуваме од воведот во главниот дел .. треба да се остава еден празен ред и пасус или само пасус без нов ред ? ??
ne treba da se ostava prazen red misla
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
LELE BE DOSTA SO MAKEDONSKI VISE AMAN! POOOMIINAAA - ke su dobiete rezultati - moze e so enklitika na kraj ke ispadne aj vise ne zamarajte so toa - a matematika cisto sumnjam deka ke niknat testovi - od 2679 da se resi nekoj na tolku malce da dae testovi nz
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
луѓе, ајде да ја најдеме официјалната тема за Англиски! тие што ќе ја најдат нека ја споделат тука во најкус можен рок :cool:
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
некој некоја информација за математика,ако ништо друго колку задачи ќе има :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Да прашам за англиски .. Кога почнуваме нов дел од есејот на пример кога преминуваме од воведот во главниот дел .. треба да се остава еден празен ред и пасус или само пасус без нов ред ? ??
Се остава еден празен ред.
А кога пишуваш argumentative essay, треба есејот да ти е поделен на 4 дела, не на 3.
--- надополнето: Jun 15, 2011 12:26 PM ---
Luge dajte nekoj ako go ima testot angliski, barem temite ni trebaat tocni koj ke se?? a toa so zaokruzuvanje sami ke si resavame
i za angliskiiiiii zaginala sam
луѓе, ајде да ја најдеме официјалната тема за Англиски! тие што ќе ја најдат нека ја споделат тука во најкус можен рок
Шо пари давате? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom