Матура

Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
ne se znae - skalata ke se oformi koga ke se imaat rezultatite od bodovite i posle praat spored najslab i najakiot ucenik - t.e. percentilen rang se oformuva
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Колку пари ти требаат?
ти требаат е проклитика, но и колку пари е една акценска целост и ти требаат друга акценска целост- значи акценска целост од два полнозначни збора.
Проклет да бидам, го проколнува животот во домот, не гледам ни самата смислам зошто да си го проколнува сопствениот живот.
И административен стил, пошто нели тоа како законодавно-правен се зема.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
19
Поени од реакции
6
so dva polnoznacni zbora e SIGURNO!

zosto se dadeni 5 temi angliski??? dajte ja konecnataaaaa!!!!!!
nekoi testovite gi imaat celi nie kutrite edna tema nemozime da ja doznaeme :(
Темите по англиски и да не ги знаеме , по мое нема да бидат тешки ... Ќе бидат некои поедноставни
--- надополнето: Jun 15, 2011 11:08 AM ---
Колку пари ти требаат?
ти требаат е проклитика, но и колку пари е една акценска целост и ти требаат друга акценска целост- значи акценска целост од два полнозначни збора.
Проклет да бидам, го проколнува животот во домот, не гледам ни самата смислам зошто да си го проколнува сопствениот живот.
И административен стил, пошто нели тоа како законодавно-правен се зема.
Браво за тебе , се од ова ми е погрешено :D
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Темите по англиски и да не ги знаеме , по мое нема да бидат тешки ... Ќе бидат некои поедноставни
сепак има правила за пишување на формално и неформално писмо што мора да ги знаеш.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
19
Поени од реакции
6
сепак има правила за пишување на формално и неформално писмо што мора да ги знаеш.[/q
Ќе има мислам писмо за да аплицираш на некое работно место , да пишиш извештај , покрај писмата...
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
ok so tolku se potresuvate za angliski - kamo angliski da baraa mesto matematika na elektro - nema gramatika samo tekstovi i prasanja za niv so zaokruzuvanja i dopolnuvanja esej i pismo - ko da ne ste ucele angliski 4 god u skolo a tek pa so filmovi muzika se toa...
 
Член од
10 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
4
Во врска со ова.. КОЛКУ ПАРИ се два полнизначни збора .. КЛИТИКА е БИ , ЌЕ, НЕ и глаголот СУМ.. значи неможе да е со проклитика или енклитика.. ама па оид друга страна сите напишале проклитика, а професор по македонски го одговори дека е ЕНКЛИТИКА и ај сега да бидиме паметни :eek:
znaci procitav od kniga i proklitika e tocno eve procitaj http://issuu.com/e-ucebnici/docs/makedonski-jazik-7odd-k3 10-11 str
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
ok so tolku se potresuvate za angliski - kamo angliski da baraa mesto matematika na elektro - nema gramatika samo tekstovi i prasanja za niv so zaokruzuvanja i dopolnuvanja esej i pismo - ko da ne ste ucele angliski 4 god u skolo a tek pa so filmovi muzika se toa...
9 години ....4 средно и 5 основно ;)....иначе и мене ми е за математика....слабо некако ми оди наукава......барем да знам шо точно да учам :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom