Матура

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Незнам дали приметивте, повеке од пола од одговорите за заокружување беа под Б
:D:D
И за делот граматика,во споредба со ланските тестови што ги гледав беше 10 пати потежок.Плус двојно повеке прашања со дополнување ставиле од лани..Да не беше тој дел бев сигурен дека ке поминам одлично,вака тешко..Ептен киксови сум направил во тој дел (прашањата за предметите),а исто и кај таа песната Албатрос сум утнал неколку одговори (првото и последното)..Останатиот дел од/за литература беше ептен лесен.
Текстовите на крајот за Атлантида,2050та и за Турско Кафе беа за 4то одделение и за да кикснеш на тие прашања треба да си талент (а баш видов еден од мој клас одговорил дека со горко кафе се служело локум :pos::pos:) ..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Незнам дали приметивте, повеке од пола од одговорите за заокружување беа под Б
:D:D
И за делот граматика,во споредба со ланските тестови што ги гледав беше 10 пати потежок.Да не беше тој дел бев сигурен дека ке поминам со 5ка,вака тешко..Ептен киксови сум направил во тој дел (предметите),а исто и кај таа песната Албатрос сум утнал неколку одговори..Другото беше ептен лесно.
Текстовите на крајот за Атлантида,2050та и за Турско Кафе беа за 4то одделение и за да кикснеш на тие прашања треба да си талент (а баш видов еден од мој клас одговорил дека со горко кафе се служело локум :pos::pos:) ..
Па и јас само таму имам грешки, мада за Албатросот мислам дека само едно ми е грешно и 2 шо не одговорив = 3 грешни :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
А за таа песната Езеро како одоговоривте каква е ??
Ја прво се мислев да заокружам хетерострофична ама заокружив строфична на крајот.
 
М

Мартин`

Гостин
А за таа песната Езеро како одоговоривте каква е ??
Ја прво се мислев да заокружам хетерострофична ама заокружив строфична на крајот.
Хетерострофична е точно.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Еј да сега ми текна за она, фонетски ли правопис е кај К.П.Мисирков?
 
Член од
17 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
Ај кажете кај предметок што напишавте, и кај заменките тој и ништо какви напишавте дека се?

И програмата за англиски каде ја има?
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
7
Ај кажете кај предметок што напишавте, и кај заменките тој и ништо какви напишавте дека се?

И програмата за англиски каде ја има?
predmetot jas go napisav samo ogan ama ne znam dali ke mi go priznaat poso trebalo so ogan, kaj toj e licna zamenka toa e tocnoto a kaj nisto licno predmetna
--- надополнето: 10 јуни 2012 во 10:28 ---
Еј да сега ми текна за она, фонетски ли правопис е кај К.П.Мисирков?
da
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Математика обрнете внимание највеќе на равенки на прави, сегментен вид, прогресиите, и пирамида обавезно има.

Кај мене имаше една третооделенска текстуална од тие со систем равенки, мислам у прва година се учеа, ама на таа сите највише кикснаа а преглупа беше задачата, само ретко кој обрнуваше внимание на такви задачи. Решете 2-3 такви колку да се потсетите како се формираа збирови ама на факултети тие што ќе идете електро пмф нема да имате вакви.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
predmetot jas go napisav samo ogan ama ne znam dali ke mi go priznaat poso trebalo so ogan, kaj toj e licna zamenka toa e tocnoto a kaj nisto licno predmetna
--- надополнето: 10 јуни 2012 во 10:28 ---

da
за предметот мислев на тоа прашањето на заокружување што беше, дали директен, индиректен или предлошки?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
П.С. Отворете ворд документ и запишете тоа што се сеќавате како сте си одговориле, зошто кога ќе искочи клучот за 2 недели се ќе ви изгледа точно или па се ќе ви изгледа грешно. Вака барем ќе знаете дали да приговарате за двата предмета.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
Дали некој знае 2010 и 2011 година што имало да се пишува англиски и која тема?
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
за предметот мислев на тоа прашањето на заокружување што беше, дали директен, индиректен или предлошки?
predloski bese, so vas(predmetot)
--- надополнето: 10 јуни 2012 во 11:22 ---
A rezultati od maturava, koga i kade ke gi ima ?
 
Член од
17 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
predloski bese, so vas(predmetot)
--- надополнето: 10 јуни 2012 во 11:22 ---
A rezultati od maturava, koga i kade ke gi ima ?
Преелиминарни резултати најдоцна до 12ти јули. Претходно, најверојатно, клучот ќе го дадат само.
--- надополнето: 10 јуни 2012 во 11:43 ---
а пиреј извадокот Б беше опис или раскажување?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
36
Поени од реакции
3
Преелиминарни резултати најдоцна до 12ти јули. Претходно, најверојатно, клучот ќе го дадат само.
--- надополнето: 10 јуни 2012 во 11:43 ---
а пиреј извадокот Б беше опис или раскажување?
Извадокот Б беше раскажување, тука Јон раскажува додека е на фронтот, значи не е ни меана ни во селото туку на ФРОНТОТ. :D (и тоа беше како прашање) :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom