Масони

Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
ХИхихи
незнам од кај ти се информациите ама стварно се кул
браво се е витина што кажа нема што
пишува си слободно овије на форумот не знаат ништо
ни кој се масоните ни што се
од тебе може да се научи нешто паметно
:toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
Абе ти си др. Хаус од телевизија?
Знаеш Македонски?
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
ХИхихи
незнам од кај ти се информациите ама стварно се кул
браво се е витина што кажа нема што
пишува си слободно овије на форумот не знаат ништо
ни кој се масоните ни што се
од тебе може да се научи нешто паметно
:toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe:
...........................................................................................................
.............................................................................................................
........................................................................................................
tri zapovesti na makedonecot
1- pocituvanjeto na svetlinata,a ne temninata.
2- vekovnata borba na dobroto protiv zloto.
3-fanatizamot za prethodnite dve zapovesti
i zavrsuvam,,svetlinata da pobedi vo vasite dusi,,
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Абе ти си др. Хаус од телевизија?
Знаеш Македонски?

Ма да тој сум
знам јас и македонски и србски и бугарски


Детенце масоните не ја бараат темнината туку светлината
влеси на википедиа ке се увереиш и сам да не ти дражм јас предавња.
туку еве ти да не се мачиш да бараш и да не речеш чиочо оти е лош па нејке да т помогне
http://mk.wikipedia.org/wiki/Масони
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
...........................................................................................................
.............................................................................................................
........................................................................................................
tri zapovesti na makedonecot
1- pocituvanjeto na svetlinata,a ne temninata.
2- vekovnata borba na dobroto protiv zloto.
3-fanatizamot za prethodnite dve zapovesti
i zavrsuvam,,svetlinata da pobedi vo vasite dusi,,
Kade cice jas ovde gi spomnav masonite,lele kolku si opterten od masoncinjata.
Ovde jas ti gi dostaviv trite pravila kako da se poznae makedonecot,sto nema nikakva veza za masonite.
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Чичино темата е масони
и те молам држи се до темата
да не ја упропастуваме со глупави постови
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Чичино темата е масони
и те молам држи се до темата
да не ја упропастуваме со глупави постови
Pa i toa sakam da dokagam deka masonite nemat nikakva veza so vistinskiot makedonec,bidejki korenite gi vlecat od Vavilonskata Bludnica,ili Lukavata crna Atena i ne go maltetirajte narodot makedonski so zaednici koj se kosat so nasiot duh bibliski,pred se makedonskiot duh osven trite zapovesti,nikogas ne treba da pravi rituali za svetlinata bidejki makedonecot vistinski se raga so svetlina,zivee swo svetlina i umira so svetlina.
Denes sto e vaka e za kratko bidejki decata na svetlinata od kade i da se povtorno se vrakaat vo zemjata na svetlinata.

Суштината на животот наш е во самиот живот,многу различен треба да ни биде од масоните,каде нив ги интиресира само пари и контрола,но таквите се минлива категорија,кој не ќе можат душата да си ја исперат.За разлика од нив ние треба да работиме вонвременски,за навек. Јас не сакам да живеам во таква цивилизација да робувам на сопствените ситни страсти и поклонувањето на вештачки создадени величини,која подоцна таа моја слабост придонесува за контрола на светот.
Поважно од се ни ја купуваат љубовта.Домот ми е удобен,и поважно од се не е мој,сопственост на банка.Само едн кикс е доволен и ....................извитопереност и лажен имиџ,Не знам зошто некој сака да го поречи спротивното мислење на ова тема,па зарем на сите нас не ни е потребна чиста љубов денес колку што е чист воздухот што го дишеме.Изви ни ми ,,чиче,,секој треба да ја гледа и спротивната страна кои се тие,....................поздрав од мене толку.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Pa i toa sakam da dokagam deka masonite nemat nikakva veza so vistinskiot makedonec,bidejki korenite gi vlecat od Vavilonskata Bludnica,ili Lukavata crna Atena i ne go maltetirajte narodot makedonski so zaednici koj se kosat so nasiot duh bibliski,pred se makedonskiot duh osven trite zapovesti,nikogas ne treba da pravi rituali za svetlinata bidejki makedonecot vistinski se raga so svetlina,zivee swo svetlina i umira so svetlina.
Denes sto e vaka e za kratko bidejki decata na svetlinata od kade i da se povtorno se vrakaat vo zemjata na svetlinata.

Суштината на животот наш е во самиот живот,многу различен треба да ни биде од масоните,каде нив ги интиресира само пари и контрола,но таквите се минлива категорија,кој не ќе можат душата да си ја исперат.За разлика од нив ние треба да работиме вонвременски,за навек. Јас не сакам да живеам во таква цивилизација да робувам на сопствените ситни страсти и поклонувањето на вештачки создадени величини,која подоцна таа моја слабост придонесува за контрола на светот.
Поважно од се ни ја купуваат љубовта.Домот ми е удобен,и поважно од се не е мој,сопственост на банка.Само едн кикс е доволен и ....................извитопереност и лажен имиџ,Не знам зошто некој сака да го поречи спротивното мислење на ова тема,па зарем на сите нас не ни е потребна чиста љубов денес колку што е чист воздухот што го дишеме.Изви ни ми ,,чиче,,секој треба да ја гледа и спротивната страна кои се тие,....................поздрав од мене толку.
A koj be milo moe e kriv za toa sto tvojot stan e pod hipoteka vo bankata?da ne dojdoa od bankata pa so sila da te nateraa da zemes kredit?Drugo dali ti rabotis ,zarabotuvas za da vneses pari vo kukata,semejstvoto tvoe ili samo bistris politika oti toa e najlesno ?Daj malku da se vratime na temava a ako imas nova ideja podobro otvori nova tema na forumov.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
A koj be milo moe e kriv za toa sto tvojot stan e pod hipoteka vo bankata?da ne dojdoa od bankata pa so sila da te nateraa da zemes kredit?Drugo dali ti rabotis ,zarabotuvas za da vneses pari vo kukata,semejstvoto tvoe ili samo bistris politika oti toa e najlesno ?Daj malku da se vratime na temava a ako imas nova ideja podobro otvori nova tema na forumov.
ДАЛИ САМО НИЕ ИМАМЕ ТАКВА ХИПОТЕКА,ДРУГИ НЕМА,КОЈ СЕ КРИВИ,КРИВИ СЕ МОИТЕ РОДИТЕЛИ ШТО ИНТЕРЕСОТ ИМ ЗАСТАНА ПРЕД ЉУБОВТА,МАТЕРЈАЛНОТО НАД ДУХОВНОТО,МРАКОТ НА СВЕТЛИНАТА......
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
ДАЛИ САМО НИЕ ИМАМЕ ТАКВА ХИПОТЕКА,ДРУГИ НЕМА,КОЈ СЕ КРИВИ,КРИВИ СЕ МОИТЕ РОДИТЕЛИ ШТО ИНТЕРЕСОТ ИМ ЗАСТАНА ПРЕД ЉУБОВТА,МАТЕРЈАЛНОТО НАД ДУХОВНОТО,МРАКОТ НА СВЕТЛИНАТА......
Мислев дека во животот сум чул се, ама еве ќе ме изненадат и запрепастат. Кредит, некредит се поврзува со светлина и темнина:pos2::pos2::pos2:. А сето ова има врска со масоните на?
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Гоки
чичо има една забелешка
еднаш твојте родители се масони со чудни ритуали
после твојте родители се под кредити од масони
уствари ај објасни ми како може родителите твој да се и од двете страни и од двете страни оштетени :lazgo::lazgo::lazgo:
зпошто чичо не одел на школо и не може да разбере вакви работи.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Гоки
чичо има една забелешка
еднаш твојте родители се масони со чудни ритуали
после твојте родители се под кредити од масони
уствари ај објасни ми како може родителите твој да се и од двете страни и од двете страни оштетени :lazgo::lazgo::lazgo:
зпошто чичо не одел на школо и не може да разбере вакви работи.
Dr.Haus ostani mi so zdrqavje ne si interesn.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
ЕХ ГОКИ ГОКИ
СО ОВА САМ СИ ДАДЕ ОДГОВОР
СЕ Е ЈАСНО
ЗА КАКВО ДЕТЕНЦЕ СТАНУВА ЗБОР
И НЕ МУДРУВАЈ ВО ИДНИНА ТОЛКУ
ПОЗДРАВ ЧИЧО ХАУС
Може бе докторе за масони Хаус - мајстор,може знаеш зошто може
,,СВИЊИ ОД ДВАЈЦА ГАЗДИ УМИРААТ ЗА ЈАДЕЊЕ,,
Но да те прашам докторе нешто,за вас докторите.
,,БАРА ПОЛНА СО КРОКОДИТЛИ ДОКТОРИ,,
Како ке се отарасаме од вас докторите.те молам докторе помогни ми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom