Масони

Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Прашањето ми е
Зошто секој прецедател на Америка го етикираат како Масон!
видеа служат за да покажат дека и Обама добил таква етикета.
а во среска со поздравот и др .може се глупости и јас така мислам.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Прашањето ми е
Зошто секој прецедател на Америка го етикираат како Масон!
видеа служат за да покажат дека и Обама добил таква етикета.
а во среска со поздравот и др .може се глупости и јас така мислам.
Pa odgovorot na ova tvoe prasanje e mnogu ocigleden,USA e svetska sila broj 1 i sega koj ja rakovodi nea go rakovodi ili poblagoreceno e najbiten svetski faktor i sega ajde pod difold gi vklucuvaat masonite deka tie gi rakovodat pretsedatelite na USA i cica micha i gotova pricha(so vikaat srbite)arno ama ova se prikazni za mali deca pa prasanje e dali i tie ke nasednat na ova? jas cisto se somnevam.No fakt e deka mnogu luge se naprosto opsednati so misterii i tajni,misticni raboti i sl taka da vakvite bla bla muabeti nikogas nema da prestanat.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Масони се луѓе кои одат против Исус затоа тие се еден вид на сатанови слуѓи :tapp::tapp:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Масони се луѓе кои одат против Исус затоа тие се еден вид на сатанови слуѓи :tapp::tapp:
HAHAHAHAHA ima edna emisija se vika jadi burek so Janko pogledaj ja malku hahahaha i ne slapaj gluposti te molam.Na uciliste koga ne ja znaes lekcijata se kries vo kosh kako i site drugi a ne se percis so gluposti.zvini mali samo 14 god si imal .
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123





No surrender to the New World Order!

Светска влада,светска банка,светски суд.
Ќорав е народот затоа ве има насекаде.
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Обајснувањето со оваа слика ногу ми е смешно
види само колку пати ја има буквата о и с
а они баш така ја поврзале.Второ и да е така
на сликата е прикажана давидовата звезда која е симбол на
Христијанство ( тоа го имаш во скоро сите цркви македонски)
Во муслиманството е симбол а сигурно во други религии.

еве и линк од Википедија кај што објаснува
на српски јазик е :wink:

а ова нема врска со масоните што сакам да те питам
бидејки не разбирам што значи ова ако сакс преведи на македонски

Расно мешање=ГЕНОЦИД!

В наших венах - аријскаја Кровь-В наших руках - аријскаја Сила-В наших сердцах - аријскаја Честь
 

Attachments

Член од
19 август 2008
Мислења
848
Поени од реакции
130
Сликата погоре нема врска со масонството, а е измислица на Лео Таксил. Информирај се малку, пред да пишуваш на сериозни теми - вака е банално да ти одговарам. За сликата на доларот - имам пишувано во детаљи тука на оваа тема, така што - можеш и тука да прочиташ. А колку до буквите што ги прави Давидовата Ѕвезда (која е пред се Христијански симбол, а подоцна станува амблем на Израел - ама за да го знаеш ова треба истотака да потпрочиташ малку, а тоа некако тешко ти оди гледам) - може да го прочиташ како сакаш - на пример: АСНОМ. Е, и?!
Кој како ќе му текне се изјавува на темава, без да прочита ништо наназад, па на секои 20 страници го повторуваме истиот муабет...
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Е ова со АСНОМ не сум го знаел до сега
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
па да знаеа овије што прават вакви работи
Македонија ке беше прогласена за масонска држава кај што живеат 2 милиони масони

Антифашистичкото Собрание на Народното Ослободување на Македонија -АСНОМ=МАСОН :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Teoretski, do pet luge ke zapoznae kandidatot, a posle moze da se otkaze?


Goran - секој си има право на мислење - во ред е, го почитувам твоето...



Се извинувам, не се разбравме претходно...

Вообичаената процедура е - откако ќе се даде молба за прием, таа се разгледува во ложата. Понекогаш, се испраќа и до останатите ложи, за да се провери дали некој брат има некаква информација за кандидатот која би го спречила неговото зачленување.
Потоа, се проверува информацијата која апликантот ја дал. Доколку се е во ред, се закажува средба со него, со таканаречените спонзори (двајца). Тие се сретнуваат со него, се запознаваат добро, пред да дадат препорака за неговото примање. Доколку дадат препорака, ложата формира тим за интервју - тројца, кои се сретнуваат со кандидатот и го интервјуираат. Доколку и тоа помине во ред, тогаш се гласа во ложата, врз основа на нивните мислења. Дури потоа, може да биде примен кандидатот.
Да, постои ризикот од откривање во јавноста, но затоа внимателно се пристапува кон секој нов кандидат, и обично луѓето кои се спонзори се луѓе кои не го кријат своето членство (барем тука е таква праксата, не знам во МК како е точно).

Не знам дали ќе се отвора ложа во друг град скоро - тоа е прашање кое само локалната ложа може да го одговори.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Teoretski, do pet luge ke zapoznae kandidatot, a posle moze da se otkaze?
Ke kazam i da i ne ..zatoa sto se zavisi od lozata i nacinot na koj tie toa go izveduvaat no moze da go napravi intervjuto bez da zapoznae i vidi novi lica.Se zavisi kako ke saka lozata da go odraboti toa.Obicno prethodno vo podolg vremenski interval se vrsi proverka na kadidatot taka da toj i pred toa moze da se otkaze,no mozebi i nema da mu se pruzi prilika dokolku brakata procenat deka negovite motivi za vlez ne se iskreni i so samoto toa go odbijat negovoto baranje za priem.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom