Масони

Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Гоки

нема да пишувам веке ке го упропастиш форумот т.е темата
а таа е за некој да се информира
модераторот слободно нека ги брише мојт поствои.не се за во темата
ако те интересра нешто слободно си прашувај има кој да одговара или влегувај во културен дијалог
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Не може да се Срби...оти се Бугари!!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Хахаха добрии фудбалски судии се
Србија од сегкогаш а и денес има
доста добро развијена масонерија
секако на срека на србија
али кој колку знае за тоа
жално е што македонија немала на времето
цврста масонерија ,па сега се бори да си ја докаже историјата што е жално,
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
temava stvarno ja napravile KAJGANA......se se iznacitav se umrev od smea postovite na doktorov i cico..:pos2::pos2::pos2::pos2:..dobro.....goran pa daj kazi ako bile masoni tatkoti i majkati so pravele ama ti sto si videl ne sto si slusnal ili sonuval........ama ako bile lugeto masoni.....a ako bile vo nekoja sekta.....kazi go i toa od sto da se pazime nie neinformiranite.............od sto da se pazam.....stvarno ne znam.................pozzz
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Za onie koi nemaat procepkano po internetov informacija deka vo svetot ima golem broj na razno razni zdruzenija i drustva-bratstva no samo dobroneupatenite mozat site atributi vo negativniot kontekst na ovie drustva da gi pripisuvaat na masonite zatoa sto toa e najlesno najpoznati se od site zdruzenija i obicnite laici cule barem ednas za niv vo zivotot i najbombasticno e ako nim im se prilepi etiketa i eve otkrivme topla voda.
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
ајде нешто да праша докторот
зошто на сите уса прецедатели се става етикета дека се масони?
еве еден клип од youtube


 
D

Dilan

Гостин
ова као имаат тајно масонско ракување и ствари....мислам дека тоа се глупости....да, масони има но во споредба со некои (не толку масонски) организации, тие се детска градинка.
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
лол видеава немаат врска.. а тоа дека постојат денешни слободни зидари постојат 100% =) али ова со поздравот не држи вода... свашта
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Se slozuvam so Mr.D deka nema vrska ova so pozdravite,da ima pozdravi ama zarem vie mislite deka tie se taka javni nezastiteni ili deka sluzat pred site da se demonstrira vo stilot GLEDAJTE LUGEEEE NIE SME MASONI!!! gluposti i uste ednas nema vrska ova so pozdravite.Toa ne znaci deka Obama e mason ,mozebi e a mozebi i ne e jas ne znam no da vidime kako toj ke se nosi so mandatot pa potoa da komentirame za nego i da ne zaboravime deka toj ubedlivo pobedi i deka gragjanite na USA mu ja ukazaa doverbata a ne nekoj drug.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom