Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
Ме интересира од поупатените ако може да ми одговорат дали полицијата ги снима и слика протестите како што се прави во цел свет?
да да братче .... еднаш одамна исто имаше некои протести во куманово за безврска од страна на овие планинариве кои биле снимани, сликани за потоа да се соберат полицајци од неколку града, да се прегледаат снимките и добар дел особено оние најгласните да се најдат и добар ќутек да им се удри распоредени во неколку затвори :)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Фалеше уште некој да го извади и да ги измоча џандариве. Гарантирам ништо нема да му направеа.
 
Член од
11 мај 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ако нема радикален ислам зашто ИВЗ ја повикуваше полицијата на помош да ги расчисти групите
Еве ти изјава од Скопскиот муфтија
http://www.kirilica.com.mk/vest2010.asp?id=51676
Da ama ovie ne se od AL kaeda, i plus da tocno e toa deka ima fanatici,ama tie fanaticite ne se teroristi, kako sto sakate vie, a inace naj lesno e niv da gi narekuvate teroristi, ako ima brada toa ne znaci deka e terorist, vo MAkeodnija nikogas nemalo verski terorizam, nitu pak verski problem, NACIONALNO Da ama VERSKI NE, ova e finta od razuznavacite na Gruevski i Srbija..
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Ne ziveam, ama moite braka kazuvaat sto se slucuva celo vreme protiv albancite, sega veke i sam se uveriv sto se slucuvalo koga dojdov pred nekolku nedeli..
Да, се увери? Прочита дека двајца го признале убиството во детали? Ако не прочитај. Или пак ако не оди во Fort Knox и дигни го во воздух ко тројцата ти браќа Албанци во Америка. Таму исто многу ве тинтраат, а и ве сакаат сите. И знамиња на џихад малце утре ќе веете таму.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Rafiz Dardan-ia



Народе,вие слободно замајувајте се дека ова биле проислам протести кога сите добро знаеме зошто имало протест.

Фала Алаху,време беше да излезат од плакарот. :D
 
S

Shaman

Гостин
Колкави се казните за напад на службено лице? И на новинари? Дали ќе сноси некој одговорност со оглед на тоа што протестов немаше организатори? И не е можно од оние 6 7000 сите да се од надвор донесени.
за полицаец до пред некое време беше од 6 месеци до 2 години затвор сега не знам. а за новинарот како цивил, мислам не сум сигурен, може физички напад со тешка телесна повреда и по службена должност и по приватна тужба ако го идентификуваат. прашај некој адвокат батка.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Колкави се казните за напад на службено лице? И на новинари? Дали ќе сноси некој одговорност со оглед на тоа што протестов немаше организатори? И не е можно од оние 6 7000 сите да се од надвор донесени.
Maлоум...малолетни се, ќе се извлечат.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Da ama ovie ne se od AL kaeda, i plus da tocno e toa deka ima fanatici,ama tie fanaticite ne se teroristi, kako sto sakate vie, a inace naj lesno e niv da gi narekuvate teroristi, ako ima brada toa ne znaci deka e terorist, vo MAkeodnija nikogas nemalo verski terorizam, nitu pak verski problem, NACIONALNO Da ama VERSKI NE, ova e finta od razuznavacite na Gruevski i Srbija..
Секако,Србија е крива,Македонија,сите се криви ,а вие Албанците каранфили....
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Da ama ovie ne se od AL kaeda, i plus da tocno e toa deka ima fanatici,ama tie fanaticite ne se teroristi, kako sto sakate vie, a inace naj lesno e niv da gi narekuvate teroristi, ako ima brada toa ne znaci deka e terorist, vo MAkeodnija nikogas nemalo verski terorizam, nitu pak verski problem, NACIONALNO Da ama VERSKI NE, ova e finta od razuznavacite na Gruevski i Srbija..
Некако последнава реченица ми заличе на изјавата на Тачи, интересно.
Ја никаде не ја споменав Ал Каеда, објасни ми како да нарекувам луѓе на протест кои го носат знамето кое го имам гледано кога во Ирак и Авганистан ќе киднапираат некој новинар и преку видео порака до него стојат екстремисти ? Како да ги нарекувам луѓе кои на "мирен" протест извикуваат УЧК. Сами си давате автогол
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Како да ги нарекувам луѓе кои на "мирен" протест извикуваат УЧК.
Борци за Човекови Права..

Многу лошо е ова се, ама што да правиме. Македнија ако ја помине оваа година мирно, треба да биде среќа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom