Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

R

Rigel Kent

Гостин
Za Afrim neznam , samo preku video go vidov Brat mu kako kazuvase "Deka nie imame OPEL so srebrena boja i ne so crvena kako sto ni kazuvaat po TV-ii " , znaci prema nego e sosema druga Kola ..Tuka e nekade videoto vo forumov .
А каде ти прочита дека возилото било од Африм???
Зар заборави дека опелот беше увезен и на него беа ставени лажни рег.таблички?
Значи некои тотално глупи алиби изјави шти навистина се без никаков резон
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Почнав да следам политика од пред 3 год,политички сум неопределен,гледам вести на сите програми читам разни мислења на аналитичари и потоа сам си го кројам моето мислење,еве што мислам за ова ситуациј во која се наоѓа Македонија.Сето ова е дело на власта која го труе народот со национализам,тие го почнаа ова лудило за да можат да ни го отргнат вниманието од вистинските проблеми,за да можат спокојно да си крадат да се богатат и на крајот кога ке згусне работата и ке нема назад да си заминат во нивните луксузни станови во странски земји.Ова почна уште во Ниш со оние навивања ''мртов албанец,добар албанец'' па со планењето македонски зманиња.Видете ги случувањата за време на владеењето на Милошевиќ пре 20 години ке ги видите истите сценарија денеска во Македонија.Национализмот не дефокусира од реалноста дека живееме во сиромаштија,имам 21 год студирам на факултет и понекогаш си разминслувам за шо учам воопшто кога во наредниве 20 години ке биде уште полошо кога младоста ми помина во сиромаштија и нервози,поарно да фатам да се фрлам од 15 спрат.Најголемите кривци сме ние Македонците бидејки сме како коњи не гледаме ни лево ни десно само право како ке ни го покаже патот јавачот.

бтв:Оваа власт заслужува само пофалба за тоа како ја извртува реалноста со контрола на медиумите и страшно добра пропаганда,може дури Жозеф гебелс да им завиди.
-И најитересно ми е шо повекето патриоти иднината си ја гледаат во странство
ОК друже знаеме дека си од Бихачка, си кажа што си кажа и ајт сеа гитла од темава, бидејќи темава не е за дневна политика иди у собрание па таму блаблај ! :icon_lol:
Од куртони пропадна државава ............ ама ако и на вас ќе ви дојде редот ! :mad:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Па кога уште не се знае дали се виновни зошто излеговте на протести? Оставете институциите да ја решат работата а не со протести да ја отежнувате работата.

Од една страна викате сакате да бидат осудени убијците, од друга страна излагате на протест и барате да бидат ослободени осомничените?
Немој бе дечко ни ја вреѓате интелигенцијата.

А кога си толку сигурен дека не се виновни, ќе ти го поставам истото прашање што е поставено 34 пати на форумов:
Од каде знаел Африм дека баш него ќе го бара полицијата па избегал? Еве зошто ти не се исплаши дека полицијата тебе ќе те бара па да избегаше некаде?
Tie izlegoa deka imale razlog .
Nemozes da zemes Zeni , da gi tepas i da gi pustis posle nekolku saati kako nevini , bar de bea krivi ke rece covek .
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Почнав да следам политика од пред 3 год,политички сум неопределен,гледам вести на сите програми читам разни мислења на аналитичари и потоа сам си го кројам моето мислење,еве што мислам за ова ситуациј во која се наоѓа Македонија.Сето ова е дело на власта која го труе народот со национализам,тие го почнаа ова лудило за да можат да ни го отргнат вниманието од вистинските проблеми,за да можат спокојно да си крадат да се богатат и на крајот кога ке згусне работата и ке нема назад да си заминат во нивните луксузни станови во странски земји.Ова почна уште во Ниш со оние навивања ''мртов албанец,добар албанец'' па со планењето македонски зманиња.Видете ги случувањата за време на владеењето на Милошевиќ пре 20 години ке ги видите истите сценарија денеска во Македонија.Национализмот не дефокусира од реалноста дека живееме во сиромаштија,имам 21 год студирам на факултет и понекогаш си разминслувам за шо учам воопшто кога во наредниве 20 години ке биде уште полошо кога младоста ми помина во сиромаштија и нервози,поарно да фатам да се фрлам од 15 спрат.Најголемите кривци сме ние Македонците бидејки сме како коњи не гледаме ни лево ни десно само право како ке ни го покаже патот јавачот.

бтв:Оваа власт заслужува само пофалба за тоа како ја извртува реалноста со контрола на медиумите и страшно добра пропаганда,може дури Жозеф гебелс да им завиди.
-И најитересно ми е шо повекето патриоти иднината си ја гледаат во странство
Потпушувам со две раце. Редовен читател сум, некогаш и пишам мислења. Во оваа ситуација се определив да сум објективен, не пишував воопшто, ама ти младичу имаше храброст да ја напишеш вистината.
Те цитирав за да го прочитаат твоето мислење и оние кои го прескокнале.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Здраво Magnetar.
Што имаш да кажеш околу темата која ја дискутираме пред да те банирам?
Абе ти многу се занесуваш, дали си во ред со паметот, прво се дрзна да протестираш да ги браниш убијците, сега банираш македонци без причина, што ти е тебе?
ИМА ЛИ НЕКОЈ ДА ГО ТРГНЕ ДЕТЕВО ОД ТУКА, НА ШТО ЛИЧИ ОВА ? ДА НЕ МОЖЕМЕ НИ ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ ШТО САКАМЕ, ТОА САКА ДА ПОСТИГНЕ
ТРГАЈТЕ ГО
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Ако бе нека пробаат да го палат, само УСА и НАТО да не мешаат
Дали сфаќаш дека со реченицава се спушташ на исто ниво како тој дегенот кој се заканува со палење?
Што ќе направиш? Ќе земеш пушка и ќе одиш да убиваш? Или ќе ја одбереш полесната варијанта ќе излезеш ќе фрлаш камења и ќе кршиш стакла и коли? А бе све овде патриоти и револуционери. Се чувствувам безбедна кога знам дека така ревносна младина ме чува.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Tie izlegoa deka imale razlog .
Nemozes da zemes Zeni , da gi tepas i da gi pustis posle nekolku saati kako nevini , bar de bea krivi ke rece covek .
Па што не дојдеа кај мене да ме земат и да ме тепаат. Тие жени што ги земаа сигурно не ги земаа за чување цвеќиња дома
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Tie izlegoa deka imale razlog .
Nemozes da zemes Zeni , da gi tepas i da gi pustis posle nekolku saati kako nevini , bar de bea krivi ke rece covek .
Ако се тепани нека извадат лекарски потврди, не се пуштени како невини туку ќе се бранат од слобода ако воопшто знаеш што значи тоа.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Потпушувам со две раце. Редовен читател сум, некогаш и пишам мислења. Во оваа ситуација се определив да сум објективен, не пишував воопшто, ама ти младичу имаше храброст да ја напишеш вистината.
Те цитирав за да го прочитаат твоето мислење и оние кои го прескокнале.
Која вистина, зашто се почнува од скандирањата во Ниш, зашто не го спомне проблемот со години наназад кога се скандираа антимакедонски пароли. Најсвеж пример Шкендија-Партизан, скандираа против Србите, зашто против Македонците?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Tie izlegoa deka imale razlog .
Nemozes da zemes Zeni , da gi tepas i da gi pustis posle nekolku saati kako nevini , bar de bea krivi ke rece covek .
Тепаните вработени на ГП Маврово кои работеле на градбата на автопатот Тетово - Скопје исто така беа невини.
Ама Македонци беа, ништо страшно ;)
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
ОК друже знаеме дека си од Бихачка, си кажа што си кажа и ајт сеа гитла од темава, бидејќи темава не е за дневна политика иди у собрание па таму блаблај ! :icon_lol:
Од куртони пропадна државава ............ ама ако и на вас ќе ви дојде редот ! :mad:
Друже реално да правиме муабет му држи вода муабетов!
Денес ти од твој медиум дозна што се случувало низ центарот на Скопје или од бугари???
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
@duh sa sekirom

Ednostavno nemozat da poveruvaat deka moze (prema vernicite) da ubije eden Musliman vernik - 5 mladi , koi cetvorica bea epten mladi ..
Za Afrim neznam , samo preku video go vidov Brat mu kako kazuvase "Deka nie imame OPEL so srebrena boja i ne so crvena kako sto ni kazuvaat po TV-ii " , znaci prema nego e sosema druga Kola ..Tuka e nekade videoto vo forumov .
кажи што ги натера верниците одма после молитвата да истрчааат на улица и сејат гнев и страв по обичните граѓани ?! што им велеа оџите за време на молитвата сабајлево ?!

од ова ниеден етникум ќе нема ќар,жално е за мајките на тие петлињата што скокаат пред ТВ екраните мислејќи дека се херои од некој акционен филм......војната не носи ништо добро

Албанците изнудија Рамковен договор по кој требаше да се почне нов живот,секојденвно се работи за исполнување на условите од Рамковниот договор......конфликтот требаше да донесе благосостојба во иднина благодарејќи на задоволството на етникумите и стварање на Швајцарија на Балканот......арно ама не мислат сите така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom