Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Сеа прочитав еден пост ...... и навистина се согласувам со него (најверојатно постар човек е) ама сосема ја одолови поентата.
Сите на тастатурава јаки сте кал оф дјути пукате рокотите, и сеа пушка ќе фаќате в рака одма за војна сте се фатиле,толку сме ли јаки? Имаме ново оружје што одма ќе ги испечи тоа кромањонците?
Иии да ко беше војната во мојата улица само татко ми го зедоја во војска другите кој со врски кој инвалиди демек, кој се кријаја по тавани... а после ми трубеа за војната... не се чудам можеби и овде е така.. најарно ти пиши друг нека оди нека се сери во чизмите и моча за да не се здрви од страв (n)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На кого е бесен? На сите од Албанска националност иако уште не е докажано дека кривец е Албанец за случајов? Кој mindfuck.

Глупости.
Ако се потврди нешто од погоре споменатото тек тогаш ќе видиш на кого е бесен.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Ако почнеме со меѓуетнички тензии ќе ја имаме доблесета на лично задоволство и исполнување.
Евентуално, може да се случат пак немири како 2001та и слично, а ние ќе бидеме уназадени бар за 100 години и никогаш повеќе нема да имаме поддршка од ниедна голема сила.

Така да, ние во теорија имаме поголем избор, ама во пракса сме со заврзани раце.
Со браќата сме уназадени 200 години, така да секогаш има избор.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
а каква поддршка имаме од големите сили?
не чукаат по рамо и ни велат добри сте, така продолжете, додека грците си прават шо сакаат, не дупат на сите полиња, а внатешно, Албанците не тепаат кога сакаат и како сакаат, кршат шо ќе им текни, убиваат, а ко ние се одбраниме, одма исите тие големи сили се јавуваат и кажуваат како ние треба да имаме чувство за соживот...
Незнам колку си запознаен со процесот на одделување на Косово, кога Србија стварно немаше поддршка од ниедна од големите сили.

Тоа се случува во такви случаи, не е поддршката така ригидна структура па да не бутаат некој во ЕУ во НАТО или незнам каде. Повеќе е доказ дека не сме им обележани со жолто или црвено на мапа, а ако им станеме - тогаш ќе е лошо.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Ако почнеме со меѓуетнички тензии ќе ја имаме доблесета на лично задоволство и исполнување.
Евентуално, може да се случат пак немири како 2001та и слично, а ние ќе бидеме уназадени бар за 100 години и никогаш повеќе нема да имаме поддршка од ниедна голема сила.

Така да, ние во теорија имаме поголем избор, ама во пракса сме со заврзани раце.
ааааа да да, до сега една подршка што имавме у пичку матер. Од тие подршки ми е преку таквото
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.255
Поени од реакции
8.347
Колку е точно ова за Љуботен?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Do site makedonci koi imaat problem so nekoj drug makedonec (komshija ili onaka nekoj shto go mrazite), sega e vreme da go ubiete, i mean, why not?? i onaka na kraj sepak bez dokazi i bez nishto vie odma ke znaete deka "shitparite go ubile".

Zatoa zemajte pushki, ubijte se megjusebe, i krivete gi albancite, t.e. Albancite, t.e. plemeto koe e krivo shto ste olku bedni.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Shto cekas? Imash dunda da gi soberesh drugarkite i da trgnete da palite kukji? Sto ke reshi toa? Ke ja podelis drzavata i narodot i USTE POVEJE NEVINI MAKEDONCI KE STRADAAT OD SEGA. Konceptot za sozivot ne e zamisla i odlika na ubavo odnesuvanje, toa e POTREBA, nesrekjo! Delime drzava. NE sme edinstvena zemja kade sto rabotite se spletkani. Dzabe ti zboram, sigurno odvaj imas 3 dena skolo vo glavata.

Dosta buckash idi odnesi se vo bestraga.
sarko premnogu si pameten
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Незнам колку си запознаен со процесот на одделување на Косово, кога Србија стварно немаше поддршка од ниедна од големите сили.

Тоа се случува во такви случаи, не е поддршката така ригидна структура па да не бутаат некој во ЕУ во НАТО или незнам каде. Повеќе е доказ дека не сме им обележани со жолто или црвено на мапа, а ако им станеме - тогаш ќе е лошо.
Што би рекол еден наш предок, подобро да умреме еднаш како лавови, одколку да умираме 100 години како кукавици. Може сега не сме обележени, ама ќе дојде времето кога ќе не обележат....Така да, што порано кренеме глава, тоа подобро за нас.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Повикани се до сега околу 30тина на испит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom