Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Зошто верувате во све што ќе ви подметнат?
Зошто не живеам во Токио па да незнам со кој си имам работа. Од нив можам да очекувам СЕ, ама баш се, ништо не ми е чудно.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Наздравје нека ни е,штом стигнаа да му се закануваат на Груевски и да испраќаат ултиматуми,следно ќе биде ние да се криеме по планини и села и да бидеме борци за човекови права :tapp:
Може тогаш ќе имаме поише права па ќе се вработуеме по рамковен, струјата ќе биде гага исто и водата/парното :pipi:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Пак ЕБР се вратија на терен денес... 21ви век мора полицијата да ти гарантира безбедност преку ден. (n)
Во Лептокарија на автобуската стојат припадници на ПЕП, не ги видов ЕБР, прееска се вратив од факултет, и друга работа кога поминав низ центар не видов ни еден Албанец, ни старо ни младо, на плоштад како што беше пред настаниве, Албанци не поминуваа преку Камени Мост, а и кога се враќав по училиштата каде што учат и Албанци, видов полиција и ученици Македонци, а Албанци не видов, и комбињата нонстоп што кружат низ Скопје што возат до Свиларе и Кондово, и накај другите албански села ги немаше. Не видов ниту едно. Сеа дали е можно да не сум ги видел, ама не верувам. Изгледа Албанциве многу се исплашени(n)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.774
Поени од реакции
26.342
Баш ме интересира кои беа вашите коментари по повод протестите во Гостивар.

Кај нас има секакви мислења некои се за некои се против. Има самокритика мислат луѓето со свои глави, па макар и погрешно.

А кај вас како е? И после немој да се чудите зошто сте генерализирани.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
Повеќето бегаат од војна и се серат во гаќи кога ќе ја слушнат.. се знае дека ќе пукне кога тогаш незнам зошто со сила се праат слепи за реалноста.
Ако не пукне тогаш сто посто ќе летнат делови од Македонија (ако не сега за неколку години).
Е сега ако повеќе сакате да гледате за себеси како индивидуа како и до сега, можеме онака на поклон да им ја дадеме западна (битно да сме здрави и живи).. А да .. и пола скопје че летне "од другата страна на вардар" и така јас ќе живеам во Косово.
Битно пичките од другата страна убаво им е немаат проблеми кога ќе излезат да прошетаат низ населба.
Плус читам и се гледа дека тие што никогаш немале проблеми односно си живеат во мирна средина попуваат на форумов за мир, толеранција и такви работи (да сме седеле мирни).
И го имаат ставот "па што имам јас да одам на протести тоа се десило таму негде .. далеку во радишани.. седи си мадро дома" .
можеби не за сите и баш буквално вака .. но во тој контекст.

Се плашам од Војна, ни на крај памет посакувам војна. И не предлагам војна.
Но политиката како што досега ја тераме "со ќутење" не ja бива, вака нема шанси да продолжи.
Ај замислете ја Македонија за 50 години од сега и кажете ми како ја гледате?
гостивар тетово скопје уште се наши ? ма немој да ме јебеш.. со ваков кукавички народ и што ќе се продаде себеси само да избегне некој протест за да го искаже своето незадоволство ни М нема да остане од Македонија.
На Македонија и е потребен храбар народ бестрашен, сплотен, кој знае да го крене гласот и нема да дозволи да биде угнетуван во сопствената држава.

Почнете малку реално да гледате на работите и во иднината. Ако умирам подобро би умрел да се борам за слобода и мојата земја отколку некој да ме ликвидира со празни раце молејќи го за живот на некое езеро.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Во Лептокарија на автобуската стојат припадници на ПЕП, не ги видов ЕБР, прееска се вратив од факултет, и друга работа кога поминав низ центар не видов ни еден Албанец, ни старо ни младо, на плоштад како што беше пред настаниве, Албанци не поминуваа преку Камени Мост, а и кога се враќав по училиштата каде што учат и Албанци, видов полиција и ученици Македонци, а Албанци не видов, и комбињата нонстоп што кружат низ Скопје што возат до Свиларе и Кондово, и накај другите албански села ги немаше. Не видов ниту едно. Сеа дали е можно да не сум ги видел, ама не верувам. Изгледа Албанциве многу се исплашени(n)
Истите ги видов и јас. Ама нема потреба да се плашат. Или ја имаат мувата на капата? Хмм..
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Ем терористи, ем сме им окупирале територии. Веројатно мислам на териториите кога беа Кралство Албнаија со амин од Фашистичка Италија 1939-1944. Аман ви се молам не сме од вчера па да не знаеме како идело историјава и кој е дојден. Фашистичка идеја уште се трујат...
Map of Albania during WWII

Ова е променливо, тогаш потпомогнати од фашистите денес од америка и нато. Нема потреба од нервоза и чуство на загуба. Се ќе си дојде на свое.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Во Лептокарија на автобуската стојат припадници на ПЕП, не ги видов ЕБР, прееска се вратив од факултет, и друга работа кога поминав низ центар не видов ни еден Албанец, ни старо ни младо, на плоштад како што беше пред настаниве, Албанци не поминуваа преку Камени Мост, а и кога се враќав по училиштата каде што учат и Албанци, видов полиција и ученици Македонци, а Албанци не видов, и комбињата нонстоп што кружат низ Скопје што возат до Свиларе и Кондово, и накај другите албански села ги немаше. Не видов ниту едно. Сеа дали е можно да не сум ги видел, ама не верувам. Изгледа Албанциве многу се исплашени(n)
:pos: не ме смеј дека се исплашени, те молам.
Они сеа копаат некој ров, како шо беше 2001. После ќе биде: Ја не знам, ја сум бил у подрум....а он црн ќумур шо држел пушка на +40.
Нема место за паника, кажа Гоца :pipi:
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Ама луѓе зошто се замарате со некоја небитна организација за која никој никогаш не слушнал?

Значи јас сега можам да напишам пост во кој ќе пишува : Комитетот на Македонската Нацистичка Организација реши дека повеќе неможе да го трпи малтретирањето на албанците. Затоа ако во рок од една недела сите албанци не се отселат од Македонија, ние ќе убиваме по еден албанец дневно.

И сега вие ова ќе го сфатите сериозно? Дека не е напишано од некое дете или човек кој нема 2 чисти од тоа што го зборува. Дека може да постои таква организација за која никој ни чул ни видел, а поседува моќ да им се закани на цели нации. Па дајте ве молам такви глупави постови не се вредни за коментари. Зар не мислите дека ако состојбата беше поалармантна немаше нашите власите да преземат нешто? Па не се толку глупи да ги ебам.
Само забелешка, ова што тврдиш дека се НЕМА случено, всушност се СЛУЧИ. Во 2001 година, 30 дена (1 месец) не беше бранета територијата на Република Македонија, врз која имаше извршено агресија (од протекторатот Косово).
30 дена.
30 дена ќутеа, молчеа сите. А ние на најзаслужниот за ова, му изградивме сала. После нивните си го средија, нели. И пак никој не знае како ни го ставија тука (а УЧК всушност и го гласаше). А тие, не го прават тоа „од што се глупи„, туку се е корумпирано до коска и потплатено.. барем тогаш беше. Ма не гледам дека е сменето.

Инаку си во право, демек ќе заплашат со ова..
Глупаци, не разбираат дека народов Македонски одбива СЕ да игнорира, тие 5 лица егзекутираа пред 3 дена, па кур ги боли, а не па некоја писмена закана..
Нема, џабе е се, и дома да им дојдат, и со ДНК анализа, пак ќе барале докази
И да убијат 1,999,999 од Македонците, тој последниот што ќе остане од двата милиона, ќе рече „слушајте, дај да останеме смирени, нема докази, има време за реакции, само разум, ладна глава. И да напишеме по една поема за љубов. Дека кој се тепа, тој се сака„

Тоа е.. тука живемее. Јас сум повеќе разочаран од нашиот народ, отколку изненаден од нивниот.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Повеќето бегаат од војна и се серат во гаќи кога ќе ја слушнат.. се знае дека ќе пукне кога тогаш незнам зошто со сила се праат слепи за реалноста.
Ако не пукне тогаш сто посто ќе летнат делови од Македонија (ако не сега за неколку години).
Е сега ако повеќе сакате да гледате за себеси како индивидуа како и до сега, можеме онака на поклон да им ја дадеме западна (битно да сме здрави и живи).. А да .. и пола скопје че летне "од другата страна на вардар" и така јас ќе живеам во Косово.
Битно пичките од другата страна убаво им е немаат проблеми кога ќе излезат да прошетаат низ населба.
Плус читам и се гледа дека тие што никогаш немале проблеми односно си живеат во мирна средина попуваат на форумов за мир, толеранција и такви работи (да сме седеле мирни).
И го имаат ставот "па што имам јас да одам на протести тоа се десило таму негде .. далеку во радишани.. седи си мадро дома" .
можеби не за сите и баш буквално вака .. но во тој контекст.

Се плашам од Војна, ни на крај памет посакувам војна. И не предлагам војна.
Но политиката како што досега ја тераме "со ќутење" не ja бива, вака нема шанси да продолжи.
Ај замислете ја Македонија за 50 години од сега и кажете ми како ја гледате?
гостивар тетово скопје уште се наши ? ма немој да ме јебеш.. со ваков кукавички народ и што ќе се продаде себеси само да избегне некој протест за да го искаже своето незадоволство ни М нема да остане од Македонија.
На Македонија и е потребен храбар народ бестрашен, сплотен, кој знае да го крене гласот и нема да дозволи да биде угнетуван во сопствената држава.

Почнете малку реално да гледате на работите и во иднината. Ако умирам подобро би умрел да се борам за слобода и мојата земја отколку некој да ме ликвидира со празни раце молејќи го за живот на некое езеро.
Ако пукне ќе не бомбардира УСА ,зошто на многу ќе им пукне филмот и нема да има место за ново сценарио како во 2001 и може да има геноцид,а знаејќи дека Албанија е во Нато и цело време подметнува шкорчиња 100 посто ќе изреагира и како што досега се повторувала историјата пак ќе не делат :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Две држави имаат со двете граничиме. Утопија би било да бидеме изолирани.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Значи веста за заканите доаѓа од СОРОС и нивните пилоти медиуми..аха,јасно ми е.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Може тогаш ќе имаме поише права па ќе се вработуеме по рамковен, струјата ќе биде гага исто и водата/парното :pipi:
И тоа што викаш,нема потреба од факултети после,а ќе имаме ненормално голема плата...абе рај :pipi:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464

Kajgana Shop

На врв Bottom