Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Hej

Член од
16 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
Што кажаа на стримот не ми отвараше пишете
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.028
Jas sum Albanec, no WTF koj e ova armija za osloboduvanje na teritorii? Nikogas za nejze ne sum slusnal... a siguren sum deka toa organizacija ne ni postoi... sigurno se detista kako ovie na forumov, sto sekoj den samo za vojna zboruvat i izigravat internet patrioti. Gledam sea i na albanskite forumi/stranici im se smeat...
Дечишта...
како тие во групи што ловат каури: старци, деца, девојчиња, или повише мислиш дечишта како овие Албанциве што ги егзекутираа петорицава кај Радишани.
Шта зна дете, шта су 300 кила....
:tapp:

Вие сте ми јасни и лицемерието што го покажувате и све тоа, разбирам таа уби-каура-философија, што ЦЕЛИОТ албански народ ја има. Ама овие моиве македончиња се посебна приказна. Имате огромна среќа што тие што се трудите да ги сотрете се овци невидени.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Кажаа некои нови информации на пресот? Цело време ми кочеше стримот.


Вторник, 17 Април 2012 14:00


Благодарение на телефонската линија, информациите од граѓаните и од терен, податоците за петкратното убиство се многубројни и со добар квалитет. Истрагата оди во добра насока, посочи министерката Јанкулоска.



-Нашиот впечаток е дека имаме сериозни информации кои би можеле да значат побрзо решавање на случајот, но потребно е дополнително време, истакна Јанкулоска.
По информациите за возилото кое се наоѓало на местото на злосторот, 40-тина граѓани се јавиле на телефонската линија 199. Од МВР велат дека добиените информации се поклопуваат со нивните претпоставки, што секако ја носи истрагата во позитивна насока.
Министерката уште еднаш апелираше до граѓаните, секоја информација што би можела да помогне за решавање на трагедијата која се случи во четвртокот, да ја пријават на телефонската линија.
-Доколку некој се сети какво лице го управувало ова возило или колку луѓе биле во возилото, нека пријави. Таквите информации може изгледаат неважни, но се од суштинска важност за истрагата. Ние ги разработуваме сите сценарија. На случајот работат најискусните полициски службеници, а ова дело е најсериозното со кое МВР се има соочено, посочи Јанкулоска.
Коментирањето на детални аспекти од истрагата, рече министерката, може да наштети на самата истрага.



Ништо ново не кажа.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Како што кажа Гордана, ако пуштат во јавност некоја покрупна информација, исходот од граѓаните би бил катастрофален. Значи штом тоа го кажа, можам да претпоставам колку се големи тие информации и колку се лоши за нас. Но се надевам дека ако се веродостојни тие информации некако се протечат ако се обидат да ги скријат.
Инаку за вчерашните протести, испадна ситуацијата од контрола, скроз. Aко, нека се замисли малку Грујо, 200-300 души дивееа низ улиците, што ке се случеше ако таа бројка беше многу поголема и повозрасни испаднеа на протест?
Поздрав до Џандарите, има некој, што се вика од МАЈКА РОДЕНИ - МАКЕДОНЦИ! Не допреа ниту еден. И кога ке се доближеа до некого викаа, не ве задеваме, не бегајте, ова ни е работа и ние сме Македонци! :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.918
Поени од реакции
63.820
Вторник, 17 Април 2012 14:00
На случајот работат најискусните полициски службеници, а ова дело е најсериозното со кое МВР се има соочено, посочи Јанкулоска.
Конечно сфатила со што си има работа ..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.793
Поени од реакции
18.423
Вторник, 17 Април 2012 14:00


Благодарение на телефонската линија, информациите од граѓаните и од терен, податоците за петкратното убиство се многубројни и со добар квалитет. Истрагата оди во добра насока, посочи министерката Јанкулоска.



-Нашиот впечаток е дека имаме сериозни информации кои би можеле да значат побрзо решавање на случајот, но потребно е дополнително време, истакна Јанкулоска.
По информациите за возилото кое се наоѓало на местото на злосторот, 40-тина граѓани се јавиле на телефонската линија 199. Од МВР велат дека добиените информации се поклопуваат со нивните претпоставки, што секако ја носи истрагата во позитивна насока.
Министерката уште еднаш апелираше до граѓаните, секоја информација што би можела да помогне за решавање на трагедијата која се случи во четвртокот, да ја пријават на телефонската линија.
-Доколку некој се сети какво лице го управувало ова возило или колку луѓе биле во возилото, нека пријави. Таквите информации може изгледаат неважни, но се од суштинска важност за истрагата. Ние ги разработуваме сите сценарија. На случајот работат најискусните полициски службеници, а ова дело е најсериозното со кое МВР се има соочено, посочи Јанкулоска.
Коментирањето на детални аспекти од истрагата, рече министерката, може да наштети на самата истрага.



Ништо ново не кажа.
Што излегува секој ден на прес кога истото го кажува? Кога ќе имате нешто излези на прес.

Оди во добра насока my ass, џабе им е и насока и се ако убијците не се во Македонија.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
gledajte sea vaka vojna prakticno i nemoze da bide zatoa shto nie ke go napadnime malcinstvoto vo drzavata znaci nema sudir na dve drzavi (zatoa shto albanija ne se boreshe protiv nas vo 2001 fakt) nie samo imame maka od amerikancite shto premnogu se na strana na siptarive inace sapun ke gi napravat koj moze da bide posilen od vas vo sopstvena drzava imame vojska policija prakticno tie nemaat nishto samo se e farsa
--- надополнето: 17 април 2012 во 14:14 ---
gledajte sea vaka vojna prakticno i nemoze da bide zatoa shto nie ke go napadnime malcinstvoto vo drzavata znaci nema sudir na dve drzavi (zatoa shto albanija ne se boreshe protiv nas vo 2001 fakt) nie samo imame maka od amerikancite shto premnogu se na strana na siptarive inace sapun ke gi napravat koj moze da bide posilen od vas vo sopstvena drzava imame vojska policija prakticno tie nemaat nishto samo se e farsa
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.028
Не ми е јасна екстремистичкава организација, малку утепаа и претепаа Македонци, уште бараат каури да се убијат или бараат сеа на ново ниво да се помине, т.е. они да не се мачат ние да не треба да почнеме да се самоубиваме? Па они у ствари не знаат дека ние речиси и самите го правиме тоа веќе подолго време, со тоа што секојдневно даваме пари за производи и услуги од Албанци и нивни фирми (Орбит, Конверс, Мегле...)
А нема да ме чуди ни тоа нашиве амеби да почнат да се самоубиват во знак на соживот - за да не им го дишат воздухот на мирољубивите Албанци и слично. Па после истите тие космополити и левучари ќе викаат дека тој што не сака да се самоубие е националист и сакал војна.
Не се заебавам, до таму е отидено безрбетништвото на македончето, што не би ме чудел ваков развој на настаните.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.167
Поени од реакции
1.145
Не реков за бит пазар, чаршија или јаја паша реков за накај чаир и бутел. Исто и вчера со едни другари чудно ни беше во 20ч нема никој надвор еве и сега е исто.
Можеби албанците се плашат од некакви си освета. Протестите ги заплашија, никој не сака да биде истепан. И ние во Гостивар не излегувавме навечер неколку дена од како се случи убиството.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512

Kajgana Shop

На врв Bottom