Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
14 април 2012
Мислења
31.918
Поени од реакции
63.820
Мхм, и јас прекинав да одам на факултет, се спремам. За ебана колоквиумска недела се спремам, е за тоа се спремам.
Последен пат кога сите така магично исчезнаа е кога правеа "канализација" во Липково, читај копаа ровови и митралески гнезда 2001-ва...
АТИПИЧНО е, сите Албанци продавачи во Куманово, да ги снема пред најголемиот Македонски празник, кога цените на било што, се најголеми и има најголема заработувачка ...

Биди саркастичен колку сакаш за тоа дали спремаат нешто, чудно, не те знам како таков од другиот форум ..
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Ако на пример ова е извршено со цел за дестабилизација на Македонија, поточно сега се чека одговор од страна на Македонците, некој напад врз Албанци, за ситуацијата да излезе од контрола така случајно ми текна па не мора сега Македонец да убие Албанец. Може од истата група да ликвидираат некои Албанци и после ке биде весело.
Иначе вчера и денес во Чаир и Бутел по улици нема живо пиле, некако чудна ми е работава, младиве Албанци ги нема, не паметам кога било помирно.
 

Hej

Член од
16 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
САмо уште повеќе го разгнетуваат македонскиот народ кога ке се дигне после проив Шпанците после ке викаат абе геноцид ни прават абе ова абе она кај сте Шпанци што се на форумов сите ве нема после овој пост дека ке ја нападнат МАкедонија се смеете подмукло а пред да се појави постов се правите не је не сакам војна јас ова јас ова кај сте да го осудите ова по вакви сценарија ке се докаже дека сакате соживот а не на телевизии ми искачате и ми викате јас се сложувам со сите сакам живот курци палци ситете се сега у чајџилницитге кроите планови како да не јебете нас Македонците
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
50
Ако на пример ова е извршено со цел за дестабилизација на Македонија, поточно сега се чека одговор од страна на Македонците, некој напад врз Албанци, за ситуацијата да излезе од контрола така случајно ми текна па не мора сега Македонец да убие Албанец. Може од истата група да ликвидираат некои Албанци и после ке биде весело.
Иначе вчера и денес во Чаир и Бутел по улици нема живо пиле, некако чудна ми е работава, младиве Албанци ги нема, не паметам кога било помирно.
GRESKA SI DO SEGA BEV U CARSIJA VRIE BIT PAZAR VRIJE NAROD IDE PAZARI SE SETAAT TAKA DA SITOACIJATA OD OVAA STRANA NA VARDAR NE E ALARMNANTNA
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Пукнат филм. Македончето полека станува Македонец.
Со што станува Македонец со судир со полицијата, со кршење на цивилни автомобили, со малтретирање на невини граѓани!
Нема смисла а и логика!
Никако да се смириме и да ја дочекаме истрагата за убиството од страна на МВР, ова протестите повеќе ми стои на политичка игра!
 
Член од
15 април 2012
Мислења
37
Поени од реакции
64
Ако на вас не ви се битни човечки животи мене ми се, макар и еден да е!
Башка што ништо нема да се постигне со војна туку бетер ќе стане, затоа што Албанците немаат намера да се селат одовде.
Se e taka kako shto velish.... no ako albancite nemaat namera da se selat odovde... Togash nie treba da se odselime.. Vo prvo vreme vaka... po pet shest pravo u butel.. a moze i kolektivno na mars
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.793
Поени од реакции
18.423
Така е, тоа и јас сакав да спомнам, ама пошто само српски медиуми објавија за џипот мислев не е точно. Иначе мај поинт егзакли, Никој од неорганизирана аматерска албанска маса не жртвува две возила за да направи ваков тежок криминал, пошто и тие немаат пари до толку. Ова е план разработен од А до Ш, да имаш 2 гетавеј коли, за некој да не ја пријави првата додека се сеуште во земјава. И друго што не спомав. Сведокот изјави дека слушнал најмалку 8 истрели од пиштол, а во телата има 20-30 прострелни рани. Мислиш ќе ме зачуди ако е пукано со придушувач, а се докрајчени со пиштол.
Кој е тој сведок?
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Така е, тоа и јас сакав да спомнам, ама пошто само српски медиуми објавија за џипот мислев не е точно. Иначе мај поинт егзакли, Никој од неорганизирана аматерска албанска маса не жртвува две возила за да направи ваков тежок криминал, пошто и тие немаат пари до толку. Ова е план разработен од А до Ш, да имаш 2 гетавеј коли, за некој да не ја пријави првата додека се сеуште во земјава. И друго што не спомав. Сведокот изјави дека слушнал најмалку 8 истрели од пиштол, а во телата има 20-30 прострелни рани. Мислиш ќе ме зачуди ако е пукано со придушувач, а се докрајчени со пиштол.
Абе се експерти овде ебаго!
 
Член од
16 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
29
Кој е тој сведок?
Уште истата вечер, на ТВ збореше човекот. Не сведок дека видел нешто , него само слушнал. И други ќе потврдат, изјави пред камера дека слушнал минимум 8 истрели, по негово од пиштол.
ELSE Друже стиши цинизамот.Не сум експерт, само дискутирам на темата, истите вести што ги гледаш ти, ги гледам и јас. Секако ќе изнесеш и по некоја поневеројатна теорија
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.167
Поени од реакции
1.145
Еве луѓе решив и јас да се зачленам на форумов, зошто гледам дека има некои интересни теории. Прво како и на сите македонци и мене ми е жал за прерано згаснатите животи. Навистина не знам што да мислам за случката. И јас некако сум сигурен дека одговорините за ова убиство се албанци. Долго време живеам со убедувањата дека заедничкиот живот може да опстои, дека не се сите исти, заостанати. И навистина не се. Ама кога 90 % од населението е просто со националистичка идеологија, тогаш сметам дека можеме да генерализираме. Живеам во Гостивар, во мултиетнички град. Цел живот сум сведок на најразлични тепачки и провокации од страна на албанците. На школо, на игралиште и каде ли не. Со убиството од страна на полицаецот работите ескалираа. Постојано слушаш за различни напади врз Македонци. Еден мој другар беше нападнат од страна на поголема група без никаква причина. Неможевме да одиме на училиште, те плукаат те навредуваат ти довикуваат...Секоја вечер инциденти. Само што за овие работи нема да слушнете од нашите "филтрирани медиуми". Знаете ли колку излози беа искршени во Гостивар и какви се пароли не извикуваа "мирољубивите протестанти"? Мојот другар ја пријави случката во полиција, но се разбира ниеден од "тепачите" не беше ниту приведен ниту казнет. Но да се вратиме на темата. Читав најразлични коментари од кои некои држат вода (спред мене) a други пак забегуваат од темата. На пример коментарот дека албанците не оделе на пазар нема никаква смисла. Ако толку многу луѓе знаеле за убиството, тогаш најверојатно некоја информација би излегла надвор од нивните "канали". Неможат 1000 луѓе тајна да чуваат сите тоа го знаеме. Од сето ова што сум го видел и што сум го проживеал разбирам дека соживот помеѓу 2 народа, со различна вера и јазик неможе да постои. Но и војната не е решение....
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Кажаа некои нови информации на пресот? Цело време ми кочеше стримот.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
GRESKA SI DO SEGA BEV U CARSIJA VRIE BIT PAZAR VRIJE NAROD IDE PAZARI SE SETAAT TAKA DA SITOACIJATA OD OVAA STRANA NA VARDAR NE E ALARMNANTNA
Не реков за бит пазар, чаршија или јаја паша реков за накај чаир и бутел. Исто и вчера со едни другари чудно ни беше во 20ч нема никој надвор еве и сега е исто.
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
Десетина приведени на протестите: Скршени прозорци од објектот на владата, демолиран Крајслер, нападнати граѓани!
Без претходна најава, освен неформалните најави и повици преку социјалните мрежи, околу 17 часот пред владата се собра група од околу илјада млади лица за да изрази незадоволство од петкратното убиство. Групата не пријавила во полиција дека ќе се собира.
Во официјално соопштение МВР информира дека протестот продолжил со викање и фрлање камења и тврди предмети кон објектот на владата, при што се скршени 3-4 стакла.
Од таму групата се упатила во правец кон Бит Пазар, по што во непосредна близина на АД „Македонска пошта“, повеќе лица оштетиле автомобил „Крајслер“ сопственост на МВР, при што го скршиле ветробранското стакло и направени се вдлабнатини по целото возило. На групата со употреба на средства за присилба не и е дозволено да се движи во насока кон Бит Пазар, што што се упатила кон мостот Гоце Делчев, а оттаму кон Камениот Мост и плоштадот Македонија, за да на крајот стигне до Собранието каде во помали групи се расделила низ централното градско подрачје.
- Во текот на движењето своето незадоволство го искажуваа со викање и со фрлање камења и тврди предмети при што се оштетени два билборди на улица Теодосиј Гологанов и на улица Македонија, а лесно се повредени двајца полициски службеници, додека три други лица пријавиле дека биле физички нападнати од засега непознати причини и сторители, стои во официјалното соопштение од МВР.
Во врска со нарушувањето се приведени десетина лица, од кои пет се деца. Со приведените сè уште се разговара и по целосно документирање на случајот ќе следат соодветни пријави. Се бараат и останатите инволвирани во нарушувањето на јавниот ред и мир. МС

Bez komentar!!!
Гледате што му правите на луѓето! Мислиш децата не сакаат да прават други работи освен да се тепаат со полицијата. Скурчено ни е од вас и вашите ментално заболени луѓе што не можат дома да си ги средат проблемите па тепаат деца. Тоа се Чисти пизди вака не беше пред да дојдат косоварите тука имаше мир и соживот, А ОД КО ДОЈДОВТЕ ВИЕ ТУКА СЕ УПРОПАСТИВТЕ И НЕ КАЈ НАС СЕКАДЕ каде и да сте вие само убиства, криминал, проституција, трговија со луѓе, трговија со органи, нелегални 300 работи ТОА КАЖУВА СЕ ЗА ВАШИОТ НАРОД АМЕРИКА ВИ ГО ПУШТИ МАЛЦЕ КАИШОТ ОТИ ИМА КОРИСТ ОД ВАС НЕ ДЕКА ВЕ САКА КАД ТАД уса брата ви ке се замолчат послем куче на василица нема да ве намириса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom