Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.595
Поени од реакции
20.933
Според она што го кажа на вести , биле 4 момчиња на возраст од 18-20 години кој биле наредени и стрелани ... а ова повлекува дека бил повеќе од еден извршител , зашто сепак да стоиш во место додека го стрелаат другар ти до тебе не иде нели ( одма ќе побегнеш ) ... и уште едно постаро лице кое било на одалеченост од 100 метра и било убиено зашто најверојатно било сведок на егзекуцијата на другиве четворица .
Сепак тешко веројатно ми е да поверувам дека некој наш би направил нешто вакво пред голем верски празник , егзекуција во мафијашки стил на 4 деца и сведок ... целава ситуација копа на местенка за да се прикрие нешто /одвлече внимание во погрешна насока , или да се потикне нешто пример. меѓуетнички конфликт !!!

Нека почиваат во мир и сочувство до семејствата !!!
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Ова е страшно што се случи!!
Сите се од Радишани,комшии ми се едниот сега матурираше во Моша,децата се премногу мирни за да бидат така безмилосно убиени СРАМОТА!Отишле само на риболов и гледате до каде стигнала работата...
Нека им е лесна земја и нека почиваат во мир!!
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
5 dusi se svirepo ubieni drzavni organi se uste ne se izlezeni so oficijalni informacii za nastanot
Dobro sto drzava ce sme :(
Празник бе друже одмараат спијат детонатор е поважен и апсење на некој цајкан за да иде вондредни вести за ова ништо...Во животов не сум бил волку згрозен....
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Празник бе друже одмараат спијат детонатор е поважен и апсење на некој цајкан за да иде вондредни вести за ова ништо...Во животов не сум бил волку згрозен....

Каков Детонатор какви глупости, заплениле 100 флипери и ќе се фалат со глупава акција,каде се да влезат во Тетово и Гостивар,за Арачиново да не зборувам,каде е дрогата,оружјето што секој ден пред очи им минува
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Значи некој е многу запнат да почни војна кај нас, без разлика дали го сакаме тоа или не. Како и да е неможе ова мирно да помине. Зарем немаме ние некоја паравојска која во отсуство на државните би го бранела Македонскиот народ? Албанците си имаат 2-3 кои работат напоредно.
 
М

Мартин`

Гостин
Абе отворете ја другата тема што сте ја заклучиле демек да не се шпекулира :rolleyes: Ако не ич да не отвараме теми во врска со вакви немили настани директно полиција што каже тоа ќе веруваме, ако ви текнува за Мартин баш преку медиумите се рашири тоа па надлежните мораа да се ангажираат повеќе. Не гледам апсолутно никаква причина зошто темата е заклучена ..

http://forum.kajgana.com/threads/Пет-лица-убиени-кај-Железарското-езеро.59808/
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Како не им е срам бре, убиени деца, а они на вести ми кажуваат за детонатор,за Велигден и за невработеноста во Грција:tapp: Нека цркнат сите!
Се надевам дека нема пак да ни замачкуваат само очи и дека ќе се разреши ситуација. Иако нема што да се разрешува-децата се мртви не ги враќаме!!!
Сочуство до фамилиите.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Абе отворете ја другата тема што сте ја заклучиле демек да не се шпекулира :rolleyes: Ако не ич да не отвараме теми во врска со вакви немили настани директно полиција што каже тоа ќе веруваме, ако ви текнува за Мартин баш преку медиумите се рашири тоа па надлежните мораа да се ангажираат повеќе. Не гледам апсолутно никаква причина зошто темата е заклучена ..

http://forum.kajgana.com/threads/Пет-лица-убиени-кај-Железарското-езеро.59808/
Затоа што пишува македонски момчиња а модераторот знаеме кој ја затворил..
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
golemite lugje vo vladata sinokja izgleda bile do kasno izlezeni i sega se uste spijat,ke izlezat posle so nekoja izjava :)
kako i da e rabotata ne odi na arno
 
М

Мартин`

Гостин
Затоа што пишува македонски момчиња а модераторот знаеме кој ја затворил..
Видов кој ја затворил сепак има и други супер/модератори што може да ја отклучат, срамота вака со затварањето на теми.. па ќе се дознаат нови информации нека циркулираат истите, слобода на интернет барем за таква работа треба да има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom