Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Ми се згади кога видов дека имаат по 20 години... Јас искрено се надевам дека ова има некоја поврзаност со илегални бизниси... Барем за такви работи годините повеќе не се ограничување, за жал. Не сакам воопшто ни да помислувам дека ова било умислено, а жртвите се избрани случајно, по нивна лоша судбина... Посебно не сакам да мислам дека сето тоа е на меѓуетничка база. Катастрофа... :S
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
ako stavish uste edno smajli na temava jas kje te baniram od zivotot ti ebam gomnoto glupo momentalno nemozam da se smiram ti vicovi kje kazuvas
Бот еден гледаш дека за друго зборам.И ако си нервозен оди лечи се или бардовци или демир хисар.позз
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Или е некоја работа од беснило сторена,или е од етнички побуди...мафија и бизнис не држи вода,кур ми разбираат деца од 18,20 години за бизнис и мафија...сепак сочувство....
Но како и да е,за нас како колективитет се битни две работи,и тоа ако побудата е од прва од наведеното,тогаш светлото за сигурност во државата мора да се дигне на максимално ниво(никој нема право да ни ја загрозува слободата и животот),ако е пак побудата од втората од наведеното,тогаш црвеното светло трепка и веќе е преку кур од населените дивјаци кои немаат никаква деликтна способност,не мислам да живеам како моите претци кога "Јаничарите" палеле и убивале,а јас да му седам мирен... кратко-кажано за првата побуда оправдувам тежок затвор,за втората вендета...
 
P

Princ

Гостин
Привремено ја заклучувам темата. Нека ја отворат модераторите/админите од прва или втора смена (јас сум трета вечерва).
Се додека се нема конкретни информации, апсолутно не помагаме со шпекулациите.
Засега единствена конкретна информација што ја пренесоа (скоро) сите медиуми е дека: се убиени 5 лица. Од мене нека почиваат во мир, нека се најдат/најде сторителите/сторителот, нека биде казнет со највисоката можна казна што ја наложува законот.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Каква утринска вест на најголемиот христијански празник. Се згрозив и очекувам во најбрзо време да испадне некој и да даде изјава зошто, кој и како. Доколку се потврди, дека биле убиени како животни поради глупост убиецот очекувам јавно да биде изнесен и народот да му пресуди.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Незнам што да кажам, осеќам дека некој има дадено наредба до медиумите да не дигаат многу галама околу случајов.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kako i sto e rabotata nikoj ne znae
no se znae deka vakvi raboti doprva ke se slucuvaat vo skopje(makedonija) za zal
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Незнам што да кажам, осеќам дека некој има дадено наредба до медиумите да не дигаат многу галама околу случајов.
Истото го мислам. Сите се заќутени, никој ништо не коментира.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Истото го мислам. Сите се заќутени, никој ништо не коментира.
Дека оној модераторон работи со двојни стандарди, да стануваше збор за Албански момчиња темата ќе беше уште отворена:
http://forum.kajgana.com/threads/Пет-лица-убиени-кај-Железарското-езеро.59808/page-13

Иначе не е битно дали се криминалци или не. И тие во Гостивар беа криминалци и сакаале да тепаат мало дете па групи и од Косово идеа на протести кршејќи и тепајќи невино население.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Како бе вака бе АЛООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Има ли функционери во државава алоооооо 5 деца се убиени никој ништо не соопштува.Моментално на Канал 5 Здраво Македонијо пензионери занимаваат со празнични чуда на Сител иде некој имот на дама или бурни времиња што ти ја знам на Мтв доброуто македонијо на Телма исто.Како бе може за еден детонатор за флипери јанкуловска грујо сите да се сликаат 1 недела за ова никој да не излезе со став поминаа 12 саати веке.Катастрофа е ова искрено ке кажам за вмро гласав ама веке вака не иде.Место партиски апсења и местенки треба оружје нелегално да се бара да се спречуваат вакви работи.Нека им е лесна земја на децава!!!
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Денеска е тажен ден за Македонија. 13.4.2012
Ја сакаме вистината за овој случај!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
neka im e lesna zemja na pocinatite....:(....kako li ce go zatajat ovoj slucaj ,bas me interesira.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom