Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.572
Поени од реакции
26.094
После Груевски, апсолутно не сум разочаран од Заев. Се надевам дека ќе не внесе во НАТО.
Иако, мојот став кон него, многу ќе зависи од разврската на овој случај, а сега за сега личи дека ќе иде низбрдо, но уште не е готово. Ваквите случаи ми беа првичната и главна причина заради која Груевски ми падна во немилост (после он самиот си додаде уште милион причини). Не е чудо истото со Заев да се случи.
Но, стварно е тешко у штета кон Македонија и Македонците, некој да го надмине за скоро Груевски.
Па... со оглед на времето, ако споредиме со Груевски и неговите први 2 години.... Ако речеме дека се овие првите 2 the best години на Заев....

Све у свему не ни чини фактот што ги споредуваме по лошо... Овие луѓе не водат....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
Притоа треба да имаме во предвид дека избирале христијански жртви, бидејќи на местото се нашле и муслимани кои биле пуштени да си одат....

Значи класично убиство од религиозни побуди....
Така личи. Особено кога во контекст ќе се доведе и датумот - ноќта помеѓу Велики Четврток и Велики Петок.

Тука посебно загрижува тенденцијата кај новиот судски процес, овој факт да се прескокне. Фетаи намерно ја игнорираше датата и религиозната конотација.
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
После Груевски, апсолутно не сум разочаран од Заев. Се надевам дека ќе не внесе во НАТО.
Иако, мојот став кон него, многу ќе зависи од разврската на овој случај, а сега за сега личи дека ќе иде низбрдо, но уште не е готово. Ваквите случаи ми беа првичната и главна причина заради која Груевски ми падна во немилост (после он самиот си додаде уште милион причини). Не е чудо истото со Заев да се случи.
Која разврска бе, предизборно ветуваше бомби за целата вистина да излезе на виделина, потоа вика бомбите биле за субвенции за компири. Се подигрува со родители на невино убиени деца, профитираше политички врз споменот за децата.Измет.[DOUBLEPOST=1531921263][/DOUBLEPOST]
Но, стварно е тешко у штета кон Македонија и Македонците, некој да го надмине за скоро Груевски.
Ако помине двојазичноста и капитулацијата од Преспа, не само Грујо што ќе го шишне туку и Бранко, Љубчо, Бучко сите топтан ги надминува. Има тој амбиции, се труди да ги мине, но нешто што не е по негови сили го спречува да се реализира.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.572
Поени од реакции
26.094
Ако помине двојазичноста и капитулацијата од Преспа, не само Грујо што ќе го шишне туку и Бранко, Љубчо, Бучко сите топтан ги надминува. Има тој амбиции, се труди да ги мине, но нешто што не е по негови сили го спречува да се реализира.
Заев може не е свесен, ама неговата улога е КУРТОН... Така дојде на власт со фрлање куртони... Само прашањето е тие што паднаа и го подржаа како се осеќаат...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Iskreno i realno...edinstveno ne mi e jasno kako Zajko ne znae deka otkako ke dade toa što mu se bara...deka istite tie od zapadot ke mu gi udrat klocite
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Заев може не е свесен, ама неговата улога е КУРТОН... Така дојде на власт со фрлање куртони... Само прашањето е тие што паднаа и го подржаа како се осеќаат...
Претпоставувам дел се чувствуваат како куртони(изкористени), дел како вљубен тинејџер кога ја гледа женска му со друг- нема шанса она само мене ме сака.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
Заев може не е свесен, ама неговата улога е КУРТОН... Така дојде на власт со фрлање куртони... Само прашањето е тие што паднаа и го подржаа како се осеќаат...
Iskreno i realno...edinstveno ne mi e jasno kako Zajko ne znae deka otkako ke dade toa što mu se bara...deka istite tie od zapadot ke mu gi udrat klocite
Претпоставувам дел се чувствуваат како куртони(изкористени), дел како вљубен тинејџер кога ја гледа женска му со друг- нема шанса она само мене ме сака.
Moжете да си се галите на друга тема. Оваа е пресериозна за ваков оф-топик.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Ne e off topic...moćnite lugje koi stojat zad Zaev...stojat i zad obidot da se zabošoti i ovoj slučaj. Postoi paralela na ovoj slucaj so toj vo Divo naselje, a toa e raznišuvanje na starat Vlada i stvaranje na strav i netrpelivost.

Zamisli slučaj na primer.....nekoi od ovie što go mlatea Zaev vo sobranieto sa prebegaa vo Kosovo?????

Amerite ke sedea vaka kako so onie dvajcata?
Sledniot den pred kamera ke bea dovlečkani na granica[DOUBLEPOST=1535123469][/DOUBLEPOST]Eve nešto vo toj pogled.....za tie što mislat seušte deka ne e taka:


Косовоската страна во 2016-та, по три години одговори дека нема да ги екстрадира бидејќи се сомневаат дека за нив се води процес на етничка дискриминација.
 
Последно уредено:
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Moжете да си се галите на друга тема. Оваа е пресериозна за ваков оф-топик.
Што бидна со бомбите? А за субвенции за компир беа. Нема тиранска платформа.
Гнојој. За невино убиени деца еј да се профитира политички.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ne e off topic...moćnite lugje koi stojat zad Zaev...stojat i zad obidot da se zabošoti i ovoj slučaj. Postoi paralela na ovoj slucaj so toj vo Divo naselje, a toa e raznišuvanje na starat Vlada i stvaranje na strav i netrpelivost.

Zamisli slučaj na primer.....nekoi od ovie što go mlatea Zaev vo sobranieto sa prebegaa vo Kosovo?????

Amerite ke sedea vaka kako so onie dvajcata?
Sledniot den pred kamera ke bea dovlečkani na granica --- Споено дупло мислење, петок во 17:11 --- Eve nešto vo toj pogled.....za tie što mislat seušte deka ne e taka:


Косовоската страна во 2016-та, по три години одговори дека нема да ги екстрадира бидејќи се сомневаат дека за нив се води процес на етничка дискриминација.
+1
Со тебе сум!
Ќе влегуваме во ЕУ, а сеуште имаме судски случаи кои што не се решени, каде што 90% се од политички интереси, а не правни.
И за крај:
ZaZ-310x165.png
(Иначе, многу не сум политички ориентиран, а и нит сум вмровец, нит па соросоид. Не одрекувам дека вмро не крадеа, ама колку толку барем нешто направија во споредба со оваа влада, каде што со оваа влада одиме во темен непознат правец).
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
нема крај на лакрдијата...
па нели и во првата постапка имаше ДНК ??
https://kajgana.com/dnk-na-alil-demiri-i-ushte-na-tri-lica-pronajdena-vo-omegata-kaj-smilkovsko-ezero

...
и уште на три лица пронајдена во „омегата“ кај Смилковско езеро

е па кажете кој се тие 3 лица, не овој избеганиот...

А ако се од луѓе поради кои би паднала Владата?
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Tie shto se raduvale , koga se objavi a se clenovi na vlada.[DOUBLEPOST=1540659755][/DOUBLEPOST]gi ima na edna od 400,000 bombi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom