Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Зајко јасно и гласно кажа.....,, невини луѓе лежат во затвор,,,, ај да видиме каде се невини.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
sega ke iskocat drugi snimki
ke vidime koj se raduval na smrt nadeca!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
26.078
Moжно е Смилковско да беше искористено од Заев на изборите за албански гласови.

Има проблеми во истрагата (бомби и др.), тоа го кажа тој во предизборие, па се запалија Албанциве во контекст на нивниот шовинизам - "не се криви!" и слични патетики кои ги слушаме од нив за секој ебан чин на религијско и етничко насилство.
И гласаа за Заев (секако и поради други причини)

И стварно може така да биде - имало пропусти во истрагата, процесот...а сега ќе иде тоа одпоново и пропустите ќе ги нема овој пат, али исходот ќе биде истиот.

Ова е една од можните разврски, која ќе ги разочара нашите пријатели сожители муслимани, али дел од нив ќе мислат дека штом новата власт на Заев така истражила и дошла до тој заклучок, гарант е така.
Нели имаше снимки кои покажуваа дека се невини, дека на Вељановски син му.... Дури тука еден куп луѓе излегоа со тврдење дека „од прва рака им се информациите од тие што ги слушале снимките“.... Не се осеќате изиграни ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.228
Поени од реакции
78.826
Нели имаше снимки кои покажуваа дека се невини, дека на Вељановски син му.... Дури тука еден куп луѓе излегоа со тврдење дека „од прва рака им се информациите од тие што ги слушале снимките“.... Не се осеќате изиграни ?
Проблемот е, најверојатно во тоа, што не си прочитал ниеден мој пост на темава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.228
Поени од реакции
78.826
Проблемот е што сум го прочитал секој твој ебан пост за Смилковци...
и?
Од кај ти идеа дека ја треба тебе да ти полагам сметки за тоа ојле и дојле што рекле или напишале околу случајов? Прашај ги нив.

Не е прашањето за твојот став за Смилковци... дали се осеќаш изигран е прашањето ...
Рано е. Ќе видиме за тоа. Мислам дека на крајот, нема да се чувствувам изиграно, ама не сум сто посто сигурен. Заев често знае едно да збори, друго да праи.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
26.078
и?
Од кај ти идеа дека ја треба тебе да ти полагам сметки за тоа ојле и дојле што рекле или напишале околу случајов? Прашај ги нив.
Мене ич не треба да ми полагаш сметки... доволна е грижата на совест што ја имаш...

Рано е. Ќе видиме за тоа. Мислам дека на крајот, нема да се чувствувам изиграно, ама не сум сто посто сигурен. Заев често знае едно да збори, друго да праи.
Па според ова, имаш високо ниво на толеранција чим уште го браниш и вложуваш надеж во неговата искреност.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.766
Поени од реакции
21.170
Проблемот е што сум го прочитал секој твој ебан пост за Смилковци...

Не е прашањето за твојот став за Смилковци... дали се осеќаш изигран е прашањето ...
Koj mozi be vojvodata da go izigra, ne zaebavaj i ti sega. Od druga strana legendata veli deka ednas vojvodatа mu priznal na nekoj deka epten glup ima ispadnato :cautious:.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
sega ke iskocat drugi snimki
ke vidime koj se raduval na smrt nadeca!
Тоа не значи дека тие не се убијците. Уствати тоа и може да исплива само максимално од снимките, ништо друго што ќе саде јасен показател дека зајкото си поигра со народот!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
26.078
Тоа не значи дека тие не се убијците. Уствати тоа и може да исплива само максимално од снимките, ништо друго што ќе саде јасен показател дека зајкото си поигра со народот!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Нема никакви снимки кои покажуваат или докажуваат дека позади убиството стои нешто друго, освен тоа за што обвинетите се осудени од претходната власт... Всушност во повторената постапка, ниту е сменето обвинението, ниту пак нешто друго... Да имаше такви, одамна ќе ги имавме слушнато....

А тие што тврдеа дека имаат сигурен извор кој знаел некого кој ги слушнал снимките и кој со сигурност потврдил дека невини луѓе лежат во затвор, како што изјави Заев.... нека живеат со тоа што се соучесници во ослободувањето на монструми исламисти, кои свирепо и без причина убија на велгиден 5 невини луѓе од кои 4 матуранти.

Притоа треба да имаме во предвид дека избирале христијански жртви, бидејќи на местото се нашле и муслимани кои биле пуштени да си одат....

Значи класично убиство од религиозни побуди....
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Izgleda ima snimki
kade bdi slavi za nesrekat na decata - ne dekase inspiratori ali paga u voda teza soživot.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
26.078
Што фини пресуди, бре, бре. Нека му ја мисли Заев, со Смилковско и Саздо. Иде накај ивица.

"Во предметот за кој покажувате интерес, Основното јавно обвинителство Скопје водеше постапка против две малолетни лица за сторено кривично дело Насилство од чл.386 ст.6 во врска со ст. 3 и 1 од Кривичниот законик. Основниот суд Скопје 1 Скопје на 03.05.2018 година донесе Решение со кое на лицето Б.Н. (роден 2002 година) му изрече воспитна мерка – упатување во воспитно-поправен дом, во траење од најмалку една, а најмногу пет години. Со истото решение, Судот на лицето Р.А. (роден 2000 година) му изрече мерка – засилен надзор од страна на Центарот за социјална работа, во траење не пократко од една и не подолго од три години. На ваквото решение, на 09.06.2018 година е поднесена жалба од страна на одбраната на осомничениот Б.Н. и жалбената постапка е во тек – се вели во информацијата на ОЈО, на барање на НетПрес."
Не бил „животот“ живот а?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.228
Поени од реакции
78.826
Не бил „животот“ живот а?
После Груевски, апсолутно не сум разочаран од Заев. Се надевам дека ќе не внесе во НАТО.
Иако, мојот став кон него, многу ќе зависи од разврската на овој случај, а сега за сега личи дека ќе иде низбрдо, но уште не е готово. Ваквите случаи ми беа првичната и главна причина заради која Груевски ми падна во немилост (после он самиот си додаде уште милион причини). Не е чудо истото со Заев да се случи.
Но, стварно е тешко у штета кон Македонија и Македонците, некој да го надмине за скоро Груевски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom