Мамурлук - дали знаете како се лечи?

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.805
Поени од реакции
5.466
Мајката му е ич да не пиеш:smir:, ама веќе ако пиеш, само кисела вода и лимони е спасот!!:wink:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Расолница бе му е мајката само за отрезнуење во овој период :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
69
Поени од реакции
8
За тешко 24 часовно труење со алкохол Нелит во аптека. Тоа се раствора во вода и е блуткаво. Се пие многу полека. Тоа ако не помогне тогаш само токсикологија...
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
rasolnica ili sok od drenki - prioritetno , ako te boli "tikvata" aspirin i svonko :)
pozZ
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
Ej sovetive se zakon!!! Jas obicno imam tezok mamurluk i ne mozem cel den od krevet da stanam ama uste sabajlevo gi procitav sovetive i 100% efikasni se.2 limuna na eks, gusti sok, 2 analgina isto i :angel1:
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
eve ja sho si praam :D
prvo cedivita po mnogu
poslem tush
i edno red bul4e ili kafe za 30min sum cakum pakum
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
како се викаше она што го рекламираат сега со дечконо што го имаат обесено на таван...
нафурај се на шо беше....
тоа мислам дека е против мамурлак...нели?
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
2
гледав на една емисија, доколку пред да заспиес се напиеш аспирин и после тоа си легнеш, утре сабајле нема ништо да ти биде (наводно). планирам да го испробам ова викендов :pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Кога ќе станам од сабајле ѓабе ми се лимони, сокови, аспирини зашто што и да ставам во уста го повраќам. Мора да чекам 5-6 саати да ми се смири организмот. (зборувам за 0.5 литри коњак на празен желудник)
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
пред да си легнеш два парацетамола и ко нов(ова го гледав на тв,не сум го пробал,пробај па кажи ми:pos2:,да видиме дали ќе делува:pos2: )
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
1. Не љокајте вода како ненормални, само малку повеќе од вообичаеното
2. Не пијте раствор од сода бикарбона (го разара желудникот) Само исплакнете ја устата со тој раствор (гаргара) ќе ги неутрализира "изгоретините" во устата кои предизвикуваат ненормална потреба од вода.
3. Напијте се раствор (шумеќа таблета) од це витамин и магнезиум
4. Отспиј му ја добро
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Toa so vodata bash naprotiv treba mnogu poveke voda da se pie, bidejki taka pobrzo se eliminira alkoholot od teloto:)
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
Мене најмногу ми помага ладен јогурт, ме освежува, а за главоболка се знае два аспирина :wink:. И многу вода ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom