Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Денес, Скопје - Гевгелија ... Гевгелија - Скопје, максимално 195 - 198 со Лансерот :)
Кој дел поточно? Сигурно на релација Неготино-Демир Капија не си возела со оваа брзина, иначе сега не би ни пишувала овде. Таму колку е фалш патот, тоа е чудо.
Иначе браво на храброста. :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Кој дел поточно? Сигурно на релација Неготино-Демир Капија не си возела со оваа брзина, иначе сега не би ни пишувала овде. Таму колку е фалш патот, тоа е чудо.
Иначе браво на храброста. :)
можела и повеќе пошто и ја знам колата, али за почеток е доста. најубаво е да крене брзина пред скопска патарина. да влезе во последната лева кривина што е под подвожњакот со 170-180 и после тера цели 3км со гас до крај.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Кој дел поточно? Сигурно на релација Неготино-Демир Капија не си возела со оваа брзина, иначе сега не би ни пишувала овде. Таму колку е фалш патот, тоа е чудо.
Иначе браво на храброста. :)
Па незнам точно да ти кажам на кој дел од патот возев со скоро 200, имаше убави делови, каде што автопатот беше пушка прав :) ... е на тие делови од автопатот ја кравав таа брзина ... иначе во просек околу 140 - 170 возев.
Иначе обожавам да возам брзо, јас би возела и побрзо од 200, али немаме квалитетни автопати за да се вози со повеќе од 200, дури и 200 е многу за нашиве патишта.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Па незнам точно да ти кажам на кој дел од патот возев со скоро 200, имаше убави делови, каде што автопатот беше пушка прав :) ... е на тие делови од автопатот ја кравав таа брзина ... иначе во просек околу 140 - 170 возев.
Иначе обожавам да возам брзо, јас би возела и побрзо од 200, али немаме квалитетни автопати за да се вози со повеќе од 200, дури и 200 е многу за нашиве патишта.
премногу е за 200, многу е ретко... Уф што не сум се родил у Германија.... Ама не сум бил паметен ко бебе, циција сум бил, на штркот не сум доплатил уште 200-300 евра, да ме симне у Германија или Швајцарија, а не овде... xD
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
200km/h audi na relacija Berlin- Koln ...ovde vo Makedonija ne poveke od 150km/h
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Прееска кренав 180 на патот Прилеп-Битола.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
120 - 130 со Лада рива на една делница од Кочани кон Скопје
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
120km/h не сум возел а нема ни да возам над дозволеното, колку сака нека е празен патот.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
120km/h не сум возел а нема ни да возам над дозволеното, колку сака нека е празен патот.
изглеа почетник си или незнам шо те мава у глава... ама по мене си знам, кога би одел пак во Германија би возел колку што иде колата.... :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
120km/h не сум возел а нема ни да возам над дозволеното, колку сака нека е празен патот.
Имаш фора за уште + 10 км/ч :D 130 км/ч е дозволено
изглеа почетник си или незнам шо те мава у глава... ама по мене си знам, кога би одел пак во Германија би возел колку што иде колата.... :D
Па може да иде и 432 км/ч ;)

 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
лу, што имаш да изјавиш? :D да не зборам во твое име нели?
Па, нели ја знаеш колата? Инаку, со 1.5 моторот тешко повеќе од 195, но и со 1.8 моторот тешко повеќе од ~205 км/ч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom