Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
зато замисли дека возиш 300 седејќи на ГТА и пиши на кајгана
Донеси ми возило кое оди до таа брзина и кога сакаш ќе го возам ;)
Не коментирај иронично ако не ме познаваш лично.
Последниот пат минатата година кога се враќав од Германија си идев преку Унгарија, носев од таму Ауди А6 2.5 тди quatro за продавање со 180коња од 2003 година, тоа ми е кола со која сум возел 200км/h, а со меганот повеќе од 170 немам кренато никогаш.
Маката ме натерала да пробам еден куп различни возила кои поради бизнис кои поради друго, така да кога сакаш и каде сакаш донеси возило и бујрум до мене.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Донеси ми возило кое оди до таа брзина и кога сакаш ќе го возам ;)
Не коментирај иронично ако не ме познаваш лично.
Последниот пат минатата година кога се враќав од Германија си идев преку Унгарија, носев од таму Ауди А6 2.5 тди quatro за продавање со 180коња од 2003 година, тоа ми е кола со која сум возел 200км/h, а со меганот повеќе од 170 немам кренато никогаш.
Маката ме натерала да пробам еден куп различни возила кои поради бизнис кои поради друго, така да кога сакаш и каде сакаш донеси возило и бујрум до мене.
Јас имам терано мерцедес 200 Д казалката залепена на 90 беше!
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Јас имам терано мерцедес 200 Д казалката залепена на 90 беше!
ахахах мило ми е што не сум модератор или пак твој родител. Да бев модератор одамна ќе беше баниран од форумов, а да ти бев родител ќе те натерав да си го извадиш лебот сам па после да тролаш по форумиве ;)
Инаку на точако втеретана и 250 ми има кренато си реков че тргнам да возам уште малку :tapp:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
ахахах мило ми е што не сум модератор или пак твој родител. Да бев модератор одамна ќе беше баниран од форумов, а да ти бев родител ќе те натерав да си го извадиш лебот сам па после да тролаш по форумиве ;)
Инаку на точако втеретана и 250 ми има кренато си реков че тргнам да возам уште малку :tapp:
ахх мило мало. А колку е графирана колата што ја возеше??
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
ахх мило мало. А колку е графирана колата што ја возеше??
Ќе да си и ти ко експертине пред продавница со то гравирана
На километраж може да пишува и 250 ама да не оди повеќе од 180, пример меганот кај мене....
седни сега поиграј си Need For speed и кулирај...
П.С остај точако и барем втакси седни ама бирај некое поново :pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ќе да си и ти ко експертине пред продавница со то гравирана
На километраж може да пишува и 250 ама да не оди повеќе од 180, пример меганот кај мене....
седни сега поиграј си Need For speed и кулирај...
П.С остај точако и барем втакси седни ама бирај некое поново :pos:
А колку ауспуси имаше колата шо ја возеше 200?
--- надополнето: 18 август 2013 во 17:35 ---
Ќе да си и ти ко експертине пред продавница со то гравирана
На километраж може да пишува и 250 ама да не оди повеќе од 180, пример меганот кај мене....
седни сега поиграј си Need For speed и кулирај...
П.С остај точако и барем втакси седни ама бирај некое поново :pos:
То шо колата ти е графирана 250 а не оди појќе од 180 може да ти е од патосницата ако се има пикната под педалата за гас, така јас еднаш со лада хиљаду и двеста кубика шо е (со уграден плин) и притскај на гаста - не оди, одвај 60 оди а знам сигурно до 90 оди на плин а со бензин и над стотка и мислев се расипа ко ми кажа после ламбе бајлакот (тој има едно стоедно ептен стегнато) вели види патосницата - и стварно ја тргнав и после како змеј одеше, значи пикни се долу кај педалата за гас (таа најдесно шо е) и види да не ти е патосницата таму превиткана па кажи шо направи
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
А колку ауспуси имаше колата шо ја возеше 200?
--- надополнето: 18 август 2013 во 17:35 ---


То шо колата ти е графирана 250 а не оди појќе од 180 може да ти е од патосницата ако се има пикната под педалата за гас, така јас еднаш со лада хиљаду и двеста кубика шо е (со уграден плин) и притскај на гаста - не оди, одвај 60 оди а знам сигурно до 90 оди на плин а со бензин и над стотка и мислев се расипа ко ми кажа после ламбе бајлакот (тој има едно стоедно ептен стегнато) вели види патосницата - и стварно ја тргнав и после како змеј одеше, значи пикни се долу кај педалата за гас (таа најдесно шо е) и види да не ти е патосницата таму превиткана па кажи шо направи

:cuc::cuc::cuc:
го доби колата, како ти текна пичкаму ко на голем.
до то ќе да е а можи и компири носев во багажнико па да има залавено некој во ауспух при утоварот, не треба многу за лошото знајш како е :facepalm:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
:cuc::cuc::cuc:
го доби колата, како ти текна пичкаму ко на голем.
до то ќе да е а можи и компири носев во багажнико па да има залавено некој во ауспух при утоварот, не треба многу за лошото знајш како е :facepalm:
па прашајте бе деца, јас возев аутомобили уше ко не разликувавте црница од кокошини лајна
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
па прашајте бе деца, јас возев аутомобили уше ко не разликувавте црница од кокошини лајна

misterii-od-crtanite-filmovi-2.jpg
:cuc::cuc:
е така ми текна сега кој си, ко помал дури и на тв те гледав. Ко че се пуштеше на то удолниците да си ибиш веко ни абс не те застануваше :vozbud:.
а ракија ако пивниш ко нитро да си вградил :гомце:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
http://www.ultimatespecs.com/car-specs/Daewoo/4877/Daewoo-Nexia-15.html
да му се јавиш во Даеву и да им кажеш дека нексиата им оди побрзо од она што тие фабрички на патека со идеално гориво професионален шофер и одлични услови постигнале
Џабе ќе им кажувам во Даеву не разбираат на македонски:D ,ама едно знам пред да тргнам на пат застанав на бензинска пумпа им кажувам тури ми бензин за илјадарка од 95-ка ама пумпанџијата не ме разбрал и ми тури 98-ката LoL изгледа и тоа една од причините што ми пукна лонецот од ауспухот кој знае, ама страшно ми лета колава како лудо што прв пат осеќам толкава сила,а замислете да ми туреше керозин LoL ќе ми експлодира не само ауспух туку и моторот :D
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
.


Што мислите, што сакаат возачите со јачината, големината и брзината на возилото да компензираат? ;)



.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
.Што мислите, што сакаат возачите со јачината, големината и брзината на возилото да компензираат? ;)
Ко ќе повозиш машина шо има 8 или појќе цилиндри, јави се на темава ќе прајме муабет.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
Ко ќе повозиш машина шо има 8 или појќе цилиндри, јави се на темава ќе прајме муабет.

:pos:

Фино тоа, ама најбрзата кола во Македонија е со четири цилиндри...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom