Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Мојата кола според фабричките спецификации оди 245 km/h, јас ја возев 270...
Ај ако не е тајна пиши шо кола е ова баш сум заинтересиран колку моќна машина имаш, па и без блокада на 250 и ти оди 270. Бидејќи пред неколку дена имав прилика да возам чудовиште едно од близок роднина од Швајцарија кое го кренав 210 (AUDI A6 3.0TDI 4x4 280ps QUATTRO R.V. 2008 ), али ова кошта повеќе од куќата моја.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
Што возеше?Ред Бул Рено?:D

Ај ако не е тајна пиши шо кола е ова баш сум заинтересиран колку моќна машина имаш, па и без блокада на 250 и ти оди 270. Бидејќи пред неколку дена имав прилика да возам чудовиште едно од близок роднина од Швајцарија кое го кренав 210 (AUDI A6 3.0TDI 4x4 280ps QUATTRO R.V. 2008 ), али ова кошта повеќе од куќата моја.
Имам Golf GTI, EDITION 30, еден од трите официјално продадени во Македонија...
Затоа и нема блокада на 250, ја имаат возила кои се продаваат во Германија...
Се работи за 2.0 мотор, со 230 кс, нечепкан, не тјуниран....

Eдна вожња со едно пријателче...


Така да, на секој кој тврди за идеални услови, спремен сум да му се обложам дека греши...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Имам Golf GTI, EDITION 30, еден од трите официјално продадени во Македонија...
Затоа и нема блокада на 250, ја имаат возила кои се продаваат во Германија...
Се работи за 2.0 мотор, со 230 кс, нечепкан, не тјуниран....
И уште нешто, ова во македонија го крена толку и на кој пат?
Бидејќи максимум имам кренато 230 со истиов ауди погоре на патот од Гостивар за Скопје.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
И уште нешто, ова во македонија го крена толку и на кој пат?
Бидејќи максимум имам кренато 230 со истиов ауди погоре на патот од Гостивар за Скопје.

3 добри релации имаш за тоа, од Гостивар кон Скопје, тука може и повеќе од колку што иде колата зошто е удолница, на обиколница, и после патарина Петровец кога идеш од Велес кон Скопје, на резервната писта...
Таму го кренав толку...
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Имам Golf GTI, EDITION 30, еден од трите официјално продадени во Македонија...
Затоа и нема блокада на 250, ја имаат возила кои се продаваат во Германија...
Се работи за 2.0 мотор, со 230 кс, нечепкан, не тјуниран....

Така да, на секој кој тврди за идеални услови, спремен сум да му се обложам дека греши...

Ја мислеше дека си ти, ама сг си потврдија :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
Иначе, MajMyH, тоа Аудито што си го возел, треба многу над 210 да иде... МНОГУ...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Иначе, MajMyH, тоа Аудито што си го возел, треба многу над 210 да иде... МНОГУ...
Тоа оди, вујко ми и братучед ми го имале возено до 240 повеќе викаат дека му е страв, а за на македонските патишта и 230 е претерано бидејќи патиштата ни се катастрофа.
210 на прилеп битола го кренав, а минатата година на патот гостивар-скопје 230 истиот ауди
али и за тоа се каам бидејќи нашиве патишта се катастрофа и за дел од секунда можев да одлетам во неповрат заедно со возило поскапо од мене.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Тоа оди, вујко ми и братучед ми го имале возено до 240 повеќе викаат дека му е страв, а за на македонските патишта и 230 е претерано бидејќи патиштата ни се катастрофа.
210 на прилеп битола го кренав, а минатата година на патот гостивар-скопје 230 истиот ауди
али и за тоа се каам бидејќи нашиве патишта се катастрофа и за дел од секунда можев да одлетам во неповрат заедно со возило поскапо од мене.
зато замисли дека возиш 300 седејќи на ГТА и пиши на кајгана
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
3 добри релации имаш за тоа, од Гостивар кон Скопје, тука може и повеќе од колку што иде колата зошто е удолница, на обиколница, и после патарина Петровец кога идеш од Велес кон Скопје, на резервната писта...
Таму го кренав толку...
ццц толку време минувам преку тој пат на Петровец и никогаш не ми текнало зошто е толку право
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
ццц толку време минувам преку тој пат на Петровец и никогаш не ми текнало зошто е толку право

Еве уште нешто што не знаеш, банкините не се забетонирани како на било кој друг дел од патиштата во Македонија, во случај на принудно слетување, се вадат многу лесно и брзо...
Ме чуди како ги немаат извадено досега за железо...

зато замисли дека возиш 300 седејќи на ГТА и пиши на кајгана

Замисли да престанеш да се трудиш да бидеш интересен со глупите обиди за сарказам...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Замисли да престанеш да се трудиш да бидеш интересен со глупите обиди за сарказам...
не реагирај џаба, тебе не те спомнав во постот, ќе речат луѓето, “овој нешто мати шом вака си мисли дека за него се однесува...“ сам ќе се предадеш вака.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Еве уште нешто што не знаеш, банкините не се забетонирани како на било кој друг дел од патиштата во Македонија, во случај на принудно слетување, се вадат многу лесно и брзо...
ех да беа, штипјаните може и ќе останеа живи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom