Македонци во Германија

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.160
Поени од реакции
6.570

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
Se znaj za kogo!
" Daj tri piva"
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.253
Поени од реакции
16.248

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
За тие со розеви сукњичиња.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.253
Поени од реакции
16.248
Кои се тие? Ко што знам сите партии овде подржуваат родови дрканици.
Па ако алудираш на тоа дека овие ќе гласаат за АФД, не сум баш најсигурен дека тие го поддржуваат тоа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.201
Поени од реакции
16.643

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
Одма експресно сите без работа останаа а една мислам беше студентка и неа од факултет ја шутнаа.

Диџејот 5-6 му напомена да не пеат така. Чупето па после ова плачеше како не мислела така итн итн. Одма се крена фама на остротовот пособено дека полн е со нас т.н Ausländer-и.

Која комедија цела недела се извинуваше се шо е германско кај мене на работа и не наидоа на подршка барем не кај пописмените Германци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom