Македонци во Германија

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.240
Поени од реакции
6.662

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
Se znaj za kogo!
" Daj tri piva"
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
За тие со розеви сукњичиња.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
Кои се тие? Ко што знам сите партии овде подржуваат родови дрканици.
Па ако алудираш на тоа дека овие ќе гласаат за АФД, не сум баш најсигурен дека тие го поддржуваат тоа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.237
Поени од реакции
16.692

@vouager Што мислиш, овие за кого ќе гласаат на избори? :)
Одма експресно сите без работа останаа а една мислам беше студентка и неа од факултет ја шутнаа.

Диџејот 5-6 му напомена да не пеат така. Чупето па после ова плачеше како не мислела така итн итн. Одма се крена фама на остротовот пособено дека полн е со нас т.н Ausländer-и.

Која комедија цела недела се извинуваше се шо е германско кај мене на работа и не наидоа на подршка барем не кај пописмените Германци.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
577
Поени од реакции
1.196
Там одат работите,
1718450716516.jpeg
но повеќето од оние што пишуваат овде имаат европски пасоши, така што немаат проблем ;)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.237
Поени од реакции
16.692
Там одат работите,
Прегледај го приврзокот 420274
но повеќето од оние што пишуваат овде имаат европски пасоши, така што немаат проблем ;)
Ова никогаш нема да биди. Филмот и ништо друго. Пензиски фонд му е намален, луѓе немаат за од чистач до инженер.

На ова се пробува да се добијат гласови и ништо друго.

Патем Германците барем на Зилт и Шлезвиг Холштајн бегаат дуват од Бугарчиња..

Јас сум со МК и успешно интегриран нека дојди да ме избрка слободно пособено што догодина земам Германски.

Збораме плус за враќање на средства од пензиско и здраствено. Тој филм не постои.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.237
Поени од реакции
16.692
Од кој циган е пасошов?
Не се секирај ќе ви го пратиме вас, да му дадете европски.
Слика беше од пасош на некој ром мислам во Македонци во Германија пред некој ден прашуваше шо значи печатот во пасошот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.304
Поени од реакции
18.886
Одма експресно сите без работа останаа а една мислам беше студентка и неа од факултет ја шутнаа.

Диџејот 5-6 му напомена да не пеат така. Чупето па после ова плачеше како не мислела така итн итн. Одма се крена фама на остротовот пособено дека полн е со нас т.н Ausländer-и.

Која комедија цела недела се извинуваше се шо е германско кај мене на работа и не наидоа на подршка барем не кај пописмените Германци.
Кога би биле пијани истите гарант би го пееле истото. Сите народи го прават тоа реално.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
Од Македонски треба да е… Бугарските се со лична карта
Па да де, од македонски циган. Сеа кј вас да добие европски пасош ќе го пратиме.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.511
Поени од реакции
7.841
Што ќе кажете за видеово?

Зборува за даночење за добивање наследство, мада ако се работи за имот според мене би требало наследството да биде над 500 000 евра, а тоа овој не го кажува. Што мислат поупатените од вас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom