Македонците со највисока платежна моќ во регионот

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да, и се станува луксуз. Ако некој јаде тој треба да биде спален. Ебате теоријата која ја прикажуваат.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Кога прееска прочитав дека пари за слепите ќе давале дури догодина (како и пари за деца без родители)
http://www.vest.com.mk/?ItemID=B3AC262220710C489B6B46E470E42A54
и кога таа вест ја споредив со насловот на темава...ми се згади. Оно почна бааги да ми се пригадува, се повеќе у последно време...
И оваа вест за храната со поминат рок, споредена со темава е...за лудачка кошула за новинарот кој ни ја одмерил платежната моќ
Во Македонија армија од над 30 илјади граѓани гладуваат,
беда сме, тешка беда

Btw, што мислите за најверојатно новиот предлог за гувернер Богов?
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Со цената на нафтата расте цената на транспортот, расте цената на храната, генерално растат сите трошоци.
Ти текнува?
Со цената на нафтата расте се, само мојот пенис не... :toe:
 
T

Tetro

Гостин
Со цената на нафтата расте цената на транспортот, расте цената на храната, генерално растат сите трошоци.
Ти текнува?
И додека сите земји кои имаат размислувања за градење на системи за алтернативни извори на енергија, ние ќе градиме хидроцентрали бе.
И додека во Бугарија веќе 5-6 години се користи метанот како погонско гориво во градски сообраќај, кај нас дизелот е луксуз. Картон држава направија.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Кога прееска прочитав дека пари за слепите ќе давале дури догодина (како и пари за деца без родители)
http://www.vest.com.mk/?ItemID=B3AC262220710C489B6B46E470E42A54
и кога таа вест ја споредив со насловот на темава...ми се згади. Оно почна бааги да ми се пригадува, се повеќе у последно време...
И оваа вест за храната со поминат рок, споредена со темава е...за лудачка кошула за новинарот кој ни ја одмерил платежната моќ
беда сме, тешка беда

Btw, што мислите за најверојатно новиот предлог за гувернер Богов?
За каков предлог станува збор?Може линк?..:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
Da vi objasnam kako se presmetani 20000 denari prosecna plata deka gledam ne vi e jasno. Mnogu e ednostavno, najcesto se prijaveni tie so imaat dobri raboti sefovi, direktori, tie vo banka profesori i slicno.. Tie so imaat plata od 9k, 12k ko prodvaci higienicarki i slicno voopsto ne se prijaveni i ne vleguvaat vo statistikite. Taka da koga ke se soberat platite na site prijaveni i ke se podeli so brojot na vraboteni(prijaveni) se dobiva 20500
Prosta bolna matematika :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Види го мозоков бе, ах бе да си ми поблиску!
Зошто не враќате наназад сто години,да не сакаш и со коњи по улица да шетаме да заштедиме на нафта?!
Kажи ми , мислиш дека до продавница со кола да одиш, а ти е на 100 метра е в ред ? Холанѓаните или воопшо Европјаните глупи се што возат точаци..? Градски превоз да користиш е срамно.?

И што ако сум ти близу, да не сакаш да се фаќаме honey :pos:

--- надополнето ---

Со цената на нафтата расте цената на транспортот, расте цената на храната, генерално растат сите трошоци.
Ти текнува?
Ок , ја сум да се намали акцизата што ја зима државата.. мислам дека се околу 20 денари.. Колку ќе секне во буџет на годишно ниво, што мислиш ?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Kажи ми , мислиш дека до продавница со кола да одиш, а ти е на 100 метра е в ред ? Холанѓаните или воопшо Европјаните глупи се што возат точаци..? Градски превоз да користиш е срамно.?

И што ако сум ти близу, да не сакаш да се фаќаме honey :pos:


Најмногу од се би сакала да те потфанам,макар со една рака.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
33% невработеност, жими га*от. Добри 10% од нив можеш да ги видиш во Тетово во бутици, сендвичари, коцкарници, кафани, семкарници, таксисти, на тезги на пазар,плоштад и Горна Чаршија, колонијали и така натаму...
 
П

Пепси_

Гостин
Може малце :eek:ftopic:
Еве како вози точак холандерката во Македонија
аутцето на г-жа амбасадорка
А само нејзиниот џип го гледаш понатаки тие уште 3-4 коли ? или тие не се важат шо го еам сеа битна е амбасадорката....кога не е се како шо треба ќе паркира и пред вратата на ГТЦ.

Иначе незнам кај ја најдиа таа просечна плата од 20.500 денари сварно незнам....и нема потреба од статистики и бројки испадните надвор и ќе видите шо се јаде и шо се носе
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
А само нејзиниот џип го гледаш понатаки тие уште 3-4 коли ? или тие не се важат шо го еам сеа битна е амбасадорката....кога не е се како шо треба ќе паркира и пред вратата на ГТЦ.

Иначе незнам кај ја најдиа таа просечна плата од 20.500 денари сварно незнам....и нема потреба од статистики и бројки испадните надвор и ќе видите шо се јаде и шо се носе
Таа ни е узрок, пример, мисла водителка, другиве се паркирале оти незе ја виделе, па си мислеле дека така треба.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
А само нејзиниот џип го гледаш понатаки тие уште 3-4 коли ? или тие не се важат шо го еам сеа битна е амбасадорката....кога не е се како шо треба ќе паркира и пред вратата на ГТЦ.
Де бе дечко, првенствено како шала го постирав тоа :smir: , а секундарно заради нејзиното лицемерие, промовира возење со точаци а очигледно се претопува во нашиот менталитет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom