Македонците во Канада

Член од
22 април 2010
Мислења
93
Поени од реакции
186
Знаете ли дали има македонци во Алберта?
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
A ima li nekoj ovde od nasincite da ponudi pomos za imigracija vo Kanada, na primer pomos vo stilot da mi pomogne da dobijam ponuda za rabota od rabotodavec za da dobijam rabotna viza, ( se razbira so nadomestok ;)) dali ima verodostojni agencii sto bi mozele da mi pomognat vo ova, ako ima nasoka ke ve molam do niv?
Familijaren covek sum, rabotno iskistvo EXTRA, megjutoa bez fakultet, pa zatoa mislam deka toa e edinstven nacin da se iselime so soprugata i kerkickata,
Znaci rabotodavecot nemora da bide obvrzan da me vraboti tuku samo za dokumenti, a posle toa jas ke si go baram careto,
Za IELS ne se plasam, super sum angliski, rabotam na angliski jazik sekojnevno, a go imam polozeno testot 2006 so 8.5.....no bevme prevareni od manipulant vo SK so 7500 USD i nisto ne bidna, nitu ni gi vrati parite :(
Blagodaram odnapred
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Working Holidat Canada dali nekoj znae koga se aktivira ovaa programa koja nudi imigriranje vo kana da i dobivanje viza za 1 godina se sto treba e da imate mislam 2400 kanadski dolari i se aplicira na internet no ne nudi rabota za vreme na 1 god treba sami da se snajdete da najdete rabota no toa e lesno bideki e multi viza mozite da rabotite bilo kade i bilo sto. no ne sum siguren koga se pusta aplikacijata od kanadskata vlada.imam informacija deka ovaa programa za makedonija e dostapna od 2011.
pa dokolku nekoj znae poveke mozi da pisi tuka so cel da si pomogneme .
 

ION

Член од
27 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
836
Working Holidat Canada dali nekoj znae koga se aktivira ovaa programa koja nudi imigriranje vo kana da i dobivanje viza za 1 godina se sto treba e da imate mislam 2400 kanadski dolari i se aplicira na internet no ne nudi rabota za vreme na 1 god treba sami da se snajdete da najdete rabota no toa e lesno bideki e multi viza mozite da rabotite bilo kade i bilo sto. no ne sum siguren koga se pusta aplikacijata od kanadskata vlada.imam informacija deka ovaa programa za makedonija e dostapna od 2011.
pa dokolku nekoj znae poveke mozi da pisi tuka so cel da si pomogneme .
Македонија сеуште не е вклучена во оваа програма.
http://workingholidayincanada.com/116/canadian-visas/
http://www.international.gc.ca/experience/intro_incoming-intro_entrant.aspx?lang=eng
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Може ли некој што живее во Канада да каже каков е животот таму, да сподели некое искуство со нас? Каква е оваа земја, добра ли е за живот, може ли добро да се живее? Како е со работа, лесно ли се наоѓа, платена ли е? И што е исто така многу важно, лесно ли оди спријателувањето со други луге, најповеќе со македонците таму? Има ли иницијатива кај нив за проширување на познанствата поготово со луѓе што штотуку се иселиле таму или послабо?

Паметен чекор ли ќе биде да се имигрира таму?
 
M

macgowan

Гостин
Македонци во Saskatchewan, ако Ве има, please сторете абер!
За многу години и благодарам однапред!
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали има некој од Калгари,за кратко време ке се селам таму со фамилијата,па ако има некој нека пише. благодарам однапред
 
I

Immigration man

Гостин
Здраво на сите а како да се емигрира во Канада дали можи преку оние програми за населување во Saskatchewan ili Manitoba која е процедурата пишете во пп или на пост


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Има ли во Македонија некоја агенција што врши евалуација или посредува за вадење канадска виза??
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Колкави се трошоците за живот за семејство пример во Торонто, дали знае некој?
 
Член од
27 декември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
17
1997 avgust, imase konvencija vo Misisaga, traese 2-3 dena imase i fudmalski natprevari pomegu makednskite timovi od USA i CAN, me odnese eden bratuced od detroit TAMI, super bese i gi poddrzuvam i pozdravuvam organizatorite, i da prodolzite poagresivno so sobirite so cel da se soberat site makedonci na toj den
 

Kajgana Shop

На врв Bottom