Македонците во Канада

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
Барање за совет.
Со една градежна компанија склучив договор за работа, кој ми го испратија како ПДФ формат(преку интернет).
Истата таа компанија ми обезбедува билет, сместување, исхрана, здравствено и пензиско осигурување и нормално солидна плата.
Ме интересира дали е валиден тој договор?
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
501
Поени од реакции
518
Барање за совет.
Со една градежна компанија склучив договор за работа, кој ми го испратија како ПДФ формат(преку интернет).
Истата таа компанија ми обезбедува билет, сместување, исхрана, здравствено и пензиско осигурување и нормално солидна плата.
Ме интересира дали е валиден тој договор?
Sekako deka e validen dokument. So toj dokument sega brkaj si rabotna viza. Ako nesto ne im se dopagja od emigracija tie ke ti pisat tebe i na kompanijata. Ti prepracuvam da upotrebis registriran agent za procedurata za viza.
 
I

Immigration man

Гостин
Sekako deka e validen dokument. So toj dokument sega brkaj si rabotna viza. Ako nesto ne im se dopagja od emigracija tie ke ti pisat tebe i na kompanijata. Ti prepracuvam da upotrebis registriran agent za procedurata za viza.
Извини вака
А со мк пасош аплицираше


Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Zdravo na site mi treba golema pomos od vas kako moze da se ostane vo kanada so bugarski pasos momentalno sum u kanada vlegov bez viza max mozem da sedim 6 meseca ama koga vlegov vo toronto edvaj 4 meseca mi dadoja ne mozem da rab samo turisticki ajde pomognite koj ima iskustvo sto treba ovde site vikaat samo da se ozenam za najsigurno drugoto e sve laga poz ubav den na site od mene
 
Член од
24 декември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Ве молам ако знаете компании / работодавачи во Канада кои би дале понуда за работа за машински инженер со +5год. искуство во струката или за проектен менаџер/кординатор во невладин сектор или администрација споделете контакти, веб страни или совети.Сакаме со сопругот да мигрираме во Канада преку експрес ентри програмата.Ако имаме понуда за работа многу ќе би помогне.Фала.
 
Член од
26 септември 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
Незнам како сме испуштиле ваква тема.

Оваа тема нека служи за информации поврзани околу македонците во Канада.

Женската секција при црквата Свети Илија од Mississauga организираше Божиќна забава за сите македонки. Забавата ќе се одржи денес, 12-ти декември, 2005 година (понеделник), во 18 часот, во ресторанот 'The Old Barber House'.

Овој ексклузивен ресторан се наоѓа на 5155 Mississauga Rd. N., Mississauga. Цената на влезниците е $45, а во неа е вклучена богата вечера и забава со жива музика од познатата интерпретаторка на народна музика Соња Лозановска. Во текот на вечерта ќе биде организирана лотарија и бинго.
Jas sakam i baram nekoe dete za brak od Canada mnogu sum zainteresirana se nadevam nekoj imat
 
Член од
26 септември 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
No problem i dobredojde:)


За convention-от што се оддржува секоја година, знам дека има фудбалски турнир и понекогаш е жустро:icon_lol: Иам играно само еднаш и то како гостин, ако има некој тука што е член на некоја екипа нека каже:)
Jas sum od Ohrid dali imat nekoe dete za brak od Canada ili Amerika premnogu ke mu sum blagodarna na toj so sakat da mi pomognit
 

Kajgana Shop

На врв Bottom