Македонците ВТОРИ во СВЕТОТ по гледање ТВ!

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Според амеркиканската агенција „Нилсен", Македонците се наоѓаат на второто место во светот во поминато време пред телевизор

Амеркиканската агенција „Нилсен" напарвила истражување каде во светот се гледа најмногу телевизија. Според тие истражувања, Македонците се наоѓаат на второто место, подобри се за 14 минути од граѓаните на најразвиените земји во светот.
Дневно трошат по 5 часа и 18 минути пред телевизорот, а подобри од нас се Србите со по 5 часа и 39 минути.
На третото место се Американците со 5 часа и 4 минути.

Азиските земји не сe многу заинтересирани за гледање телевизија и се наоѓаат помеѓу последните.
Голем дел од нив ТВ програмата ја следат преку нивните мобилни телефони.


:nesvest:
 
H

HITCH

Гостин
Ееееееее значи ако Србиве не не` заебат никој нема :pos2:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Памтам на времето баба ми и дедо ми ги гледаа вестите на Телма во 4, па на Канал 5 во 5, па на Сител во 6, па на А1 во 7, па на МТВ1 во 8, па после може па на Сител да пуштеа од 9...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Памтам на времето баба ми и дедо ми ги гледаа вестите на Телма во 4, па на Канал 5 во 5, па на Сител во 6, па на А1 во 7, па на МТВ1 во 8, па после може па на Сител да пуштеа од 9...
Освен што ги гледаме сите вести немој никако да ги заборавиш сапуниците турски, индиски, шпански, венецуелски, хрватски, српски ... ги пополнуваат сите термини, а и со се репризи се таман не за 5 саати, него за 24.

Шо да правaт оние 30% невработени луѓе, ќе гледаат телевизија, битно се подобрува програмската шема во прилог им иде тоа.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Освен што ги гледаме сите вести немој никако да ги заборавиш сапуниците турски, индиски, шпански, венецуелски, хрватски, српски ... ги пополнуваат сите термини, а и со се репризи се таман не за 5 саати, него за 24.

Шо да правaт оние 30% невработени луѓе, ќе гледаат телевизија, битно се подобрува програмската шема во прилог им иде тоа.
... и моментално, најново, ЕВРЕЈСКА серија...

Него дури сега разбрав зошто народот е толку прост и површен... Поминува 5 саати пред телевизорот гледајќи македонски канали што само перат мозоци и работат за интересите на тој што ќе фрли поголема пара... Сепак, честитки, и во нешто да сме на топ листата... дури и пред Американците бреееееј!
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
се гледа дека ние македонците сме најголеми дебили,глеање тв и пред компјутер,излезете надвор убавина природа,девојки,да се види правото светло на животот
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
се гледа дека ние македонците сме најголеми дебили,глеање тв и пред компјутер,излезете надвор убавина природа,девојки,да се види правото светло на животот
Се ама тоа не.Тие се дома и гледаат ТВ.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас верувам дека за 3-4 месеца ќе ги престигнеме србите.Еве и на МТВ почнаа со индиска серија сега уште телма да почне да емитува турска или индиска серија и алфа и нова тв да пуштат уште по една турска и ќе поминуваме и по 7-8 саата пред тв.Да се заредат со серии од 3 саатот до 10 вечерта.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Испитувањето мора да е точно.
Доказ: ние сме нација со најиспрани мозоци. Кое е најдобро средство за перење? Телевизијата, нормално.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Испитувањето мора да е точно.
Доказ: ние сме нација со најиспрани мозоци. Кое е најдобро средство за перење? Телевизијата, нормално.
Vtora nacija .. Srbite se tamu pred nas :) Ali imame ambicii za prvoto mesto ..
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Испитувањето мора да е точно.
Доказ: ние сме нација со најиспрани мозоци. Кое е најдобро средство за перење? Телевизијата, нормално.
А јас мислев дека е машината за перење.Али ок утре ќе го пробам телевизорот да исперам на 60 степени со ариел.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
не е можно ова да е вистина :nesvest:
ние, македонци, да сме втори во нешто? во светот?

абе ајде бегај...........
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
тоа покажува колку е застапена невработеноста во овие земји...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom