Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Абе од ко знам Силекс барем против Победа има огромна помош од судиите, сега најдоја тие да кажуваат за пристрасно судење. Ццц ебати гнаснио клуб ко нема да испаднат сезонава не можам да ги гледам.
 
B

Beck's

Гостин
На пеналот му предходеше офсајд. Голот на Силекс е постигнат од офсајд позиција и тој што беше срушен, требаше да свири и да му додели црвен на играчот на Вардар.

Шо би рекол Гача, како е можно ФФМ да додели судии од Скопје, навивачи на Вардар.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
На пеналот му предходеше офсајд. Голот на Силекс е постигнат од офсајд позиција и тој што беше срушен, требаше да свири и да му додели црвен на играчот на Вардар.

Шо би рекол Гача, како е можно ФФМ да додели судии од Скопје, навивачи на Вардар.
Секакоо требаше црвен да додели, падна ко пердув само што стигна Тодоровски до играчот на Силекс кој и да беше.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.631
vidi ja ubavo snimkata, na strana imas igrac na sileks koj e pred jufo, sporedi so linijata na golmanskiot prostor. nema ofsajd.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Силекс требаше да победи ама нешто небидна како треба.Да небеше пеналот ќе завршеше лагано 1-0 2-0 и чао.Судијата требаШЕ да суди за Силекс ама неизбежно беше овие ситуации да не се досудат како голот од офсајд итн.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.776
Силекс требаше да победи ама нешто небидна како треба.Да небеше пеналот ќе завршеше лагано 1-0 2-0 и чао.Судијата требаШЕ да суди за Силекс ама неизбежно беше овие ситуации да не се досудат како голот од офсајд итн.
Кец си ја играл а :D
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
situacijata pred penalot siguren sum deka e ofsajd iako e snimeno od agol koj ne odgovara najdobro i nema linija. za drugite situacii mislam deka ok bese. duelot pred golot spored mene e normalen duel, a igracot na sileks ne go izdrza i padna. kaj drugata situacija mozese da se sviri faul bidejki igracot na vardar vleze grubo vo duelot, no on prv stigna do topkata zaradi sto moze da pomine i odlukata na sudijata. georgiev bese vo ofsajd, ama tolku tesno bese sto komotno mozese i da ostane bez dosuden ofsajd i sepak da ne se racunase kako greska na sudijata (jas ne obvinuvam koga e tolku tesno, jbg ne se masini). se na se sepak moze da se kaze deka e osteten sileks bidejki pri najvaznata situacija najverojatno donesoa pogresna odluka.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
1/2 финалните парови во купот:

Академија Пандев - Победа

Беласица - Македонија ЃП

Значи една од Беласица и Македонија ќе игра во финале..а можда и во ЛЕ :D
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
1/2 финалните парови во купот:

Академија Пандев - Победа

Беласица - Македонија ЃП

Значи една од Беласица и Македонија ќе игра во финале..а можда и во ЛЕ :D
Куоив се мести за Ѓорче како што тргнало. Чим ги поминаа Вардар и Работнички пехарот иде во Ѓорче. :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Реков и на почетокот дека Ѓорче ќе освои куп. Додуша проблем ќе им бидат Пандевци дека они не учествуваат многу во задкулисни игри. Сепак ќе се фатат судиите ако е потребно. Проблемот за Ѓорче ќе настане откако ќе си заминат мафиозите, ги чека пустош како во Пелистер и Тетекс. Се надевам дека нема следна станица да им биде Вардар.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Реков и на почетокот дека Ѓорче ќе освои куп. Додуша проблем ќе им бидат Пандевци дека они не учествуваат многу во задкулисни игри. Сепак ќе се фатат судиите ако е потребно. Проблемот за Ѓорче ќе настане откако ќе си заминат мафиозите, ги чека пустош како во Пелистер и Тетекс. Се надевам дека нема следна станица да им биде Вардар.
Чекај малце и Победа се прашува тука:D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.776
Купот оди во Струмица оваа година најверојатно кај Пандевци ама според мене ќе има струмичко финале.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Чекај малце и Победа се прашува тука:D
Ќе средите куп за првенство, ќе ви требаат тие бодови. Ѓорче си позајмува бодови со Работнички, исто и Работнички и Слога. Беласица е во шемите со Ѓорче, Работнички и Слога. Така што ако им требаат бодови ќе си ја направат шемата. Единствено Ѓорче и Слога не успеаа да ја договорат последната. Судиите фалеше уште гол да дадат за Ѓорче, ама кога не сака, не сака. На крајот и се степаа.
Беласица и Ѓорче ќе ја договорат првенство за куп сто проценти.
Воглавно скопскиве екипи се штитат, а Победа само во Вардар може да најде другарче за спас :D Вардар ако нема амбиции може да биде лесен плен за сите, но лесно може да се случи да одржи некое ниво и да речеме да осигура место во европа на многу кола до крај и да им пушти на сите екипи на кои им требаат бодови. Титулата секако е недостижна. Слога нема да отпадне, борбата ќе биде меѓу Победа, Беласица, Ѓорче, Силекс и Ренова. Беласица и Ѓорче си се со другарчиња кои ќе им дадат бодови, плус го имаат ффм на нивна страна. Силекс мене ми е со најсилен состав од овие и очекувам некој пресврт, иако лесно може да отпаднат. Ќе видиме кој со кого ќе договара и како ќе истргува. Мој тип е Ѓорче-Пандев финале, а Беласица и Победа земаат бар 4 бода во меѓусебните дуели во првенството со Ѓорче и Пандев за возврат. Финалето меѓу Ѓорче и Пандев не би било местено.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Ќе средите куп за првенство, ќе ви требаат тие бодови. Ѓорче си позајмува бодови со Работнички, исто и Работнички и Слога. Беласица е во шемите со Ѓорче, Работнички и Слога. Така што ако им требаат бодови ќе си ја направат шемата. Единствено Ѓорче и Слога не успеаа да ја договорат последната. Судиите фалеше уште гол да дадат за Ѓорче, ама кога не сака, не сака. На крајот и се степаа.
Беласица и Ѓорче ќе ја договорат првенство за куп сто проценти.
Воглавно скопскиве екипи се штитат, а Победа само во Вардар може да најде другарче за спас :D Вардар ако нема амбиции може да биде лесен плен за сите, но лесно може да се случи да одржи некое ниво и да речеме да осигура место во европа на многу кола до крај и да им пушти на сите екипи на кои им требаат бодови. Титулата секако е недостижна. Слога нема да отпадне, борбата ќе биде меѓу Победа, Беласица, Ѓорче, Силекс и Ренова. Беласица и Ѓорче си се со другарчиња кои ќе им дадат бодови, плус го имаат ффм на нивна страна. Силекс мене ми е со најсилен состав од овие и очекувам некој пресврт, иако лесно може да отпаднат. Ќе видиме кој со кого ќе договара и како ќе истргува. Мој тип е Ѓорче-Пандев финале, а Беласица и Победа земаат бар 4 бода во меѓусебните дуели во првенството со Ѓорче и Пандев за возврат. Финалето меѓу Ѓорче и Пандев не би било местено.
Можно е и тоа што го викаш да се случи ама тешко ние да опстаниме затоа што играчите се од август без плати + се спомнува дека овие подобриве ќе си одат, а сигурно нема да дојдат квалитетни играчи бидејќи никој не му гарантира финансиска стабилност. Тоа значи дека да ја спасат некако сезонава може само ако го освојат купот, па ништо чудно да одат и all in таму. А Победа воопшто нема лоша екипа, јас сум сигурен да не беа проблемите ќе обезбедеа Европа. Иначе првата со Пандевци беше наместена да тепаат во Бт, па ќе видиме каде ќе ни вратат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom