Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.101
Поени од реакции
2.230
Барсегјан беше ѕвер добри беа Хамбарзумјан,Новак,Фелипе,Џигаури,Којашевиќ,Мијушковиќ,Ќеран,Ибричиќ..имаше плејада добри играчи во Вардар.Балотели така и така.Се на се од сезона на сезона се послабо првенство гледаме.Годинава бар ќе биде поизедначено.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.104
Поени од реакции
34.899
Бидејќи не знам како ви одат темите во подфорумов: имате нова тема за саудиска лига, а македонската почнува во недела и нема нова тема, еве ви анкета во старата: кој ќе биде македонски првак во новата сезона?
 
B

Beck's

Гостин
Бидејќи не знам како ви одат темите во подфорумов: имате нова тема за саудиска лига, а македонската почнува во недела и нема нова тема, еве ви анкета во старата: кој ќе биде македонски првак во новата сезона?
Smeni i naslov uzput :)
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.454
Поени од реакции
3.399
Овие гревовиве од МРТ како што гледам ништо нема да пренесуваат од отварањето на новата сезона.
МРТ 3 реприза од купот ќе даваат, ужас :facepalm:
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.101
Поени од реакции
2.230
Арена нема да врши пренос оваа сезона?Гледам на Нова Спорт ќе дацжваат Пандев-Вардар

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Можно е понатаму да има преноси на МРТ, прво коло нема да има. И тоа е се што треба да знаете за сериозноста на лигата, наместо тв куќите да диктираат саатници на натпревари, кај нас е обратно.
Да не збориме за инфраструктурата во лигата..

Спорт клуб има откупено права за Брера и за Вардар од домашните натпревари. Барем така беше ланска сезона.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.454
Поени од реакции
3.399
Ете не ми текна дека Нова Спорт или СК би пренесувале, јасно ко бел ден е сеа...
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.481
Поени од реакции
8.725
дали ќе има некој пренос онлајн од денешната утакмица помеѓу брера и вардар?
 
B

Beck's

Гостин
Deneska gi gledav dvata natprevari Voska Shkendija i Brera Vardar.
Od toa sto mozev da vidam Voska e dalku podobra od Vardar (ovie poslednite mi izgledaa isti kako vo vtora liga, nikakov kvalitet za nesto poveke)
Gostivari ne sum gi gleal ama spored iminjata bi trebalo da se OK
Edino Gjorce mislam deka ke bidat tuka nekade so Vardar kako glavni kandidati za ispaganje
Isto me interesira Rabotnicki kako ke se pokazat utre
Shkupi so prodavanjeto na Cephas avtomatski ispadnaa od favoriti za titulata spored mene
Shkendija sledniot natprevar protiv Struga ke pokaze do kaj e
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.101
Поени од реакции
2.230
Воска испаѓа па со коза на орање.За Вардар ова не е реалната слика полека.Шкупи со Цефас губи многу точно но го донесоа Хоџиќ а со парите од Цефас можа да купат уште некој.Ѓорче секоја сезона се вака на полусезона ќе донесат 4/5 играчи и ќе се извадат.Како и да е луда сезона ништо не се знае.
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
81
Поени од реакции
67
Steta za chephas ama kako sto se spekulira 1 miljon evra e transferot,za nasata liga doneseni se dobri igraci
Toshevski,pinter,vosha,sahiti,dudu,serafinov,ramani,sega uste Amin hodzic i uste eden krilen brazilec Niltihno.
tuka se uste hamidi gueven mladenovski albert diene trapanovski ilievski
ke bide interesno zasto ova godina ima 4-5 kvalitetni ekipi
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
toj hodzic tesko mi se veruva da e dobar, po CVto izgleda ko nisto posebno duri za kaj nas.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.101
Поени од реакции
2.230
Баш по CVto е еден од подобрите трансфери.Ама да видиме како ќе одигра и со колку погодоци ќе ја заврши годината.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
Арена нема да врши пренос оваа сезона?Гледам на Нова Спорт ќе дацжваат Пандев-Вардар
договорот меѓу ФФМ и Арена заврши и не е продолжен. според тоа, бидејќи МРТ позајмуваше преноси од Арена, нема да има ниту на МРТ освен периодов ако не се договорат поинаку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom