Македонско здружение на млади правници

Член од
21 август 2008
Мислења
140
Поени од реакции
11
za site oni sto gi interesira clenarinata za vo zduzenievo.... 600 denari godisno.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
многу работи ќе ме интересираат мене.. откако ќе го поминам мицајков. до тогаш, молим лепо, не ме интересира ништо понатаму од германски идеализам :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
140
Поени од реакции
11
lele germanski idealizam FILOZOFIJA. jas diplomirav so IMANUEL KANT.
epa leposava krsi noga i ti posakuvam mnoguuuuuuuuu sreka za ovoj ispit!:smir::smir:
 

Me_myself&I

THE GODDESS
Член од
27 ноември 2007
Мислења
70
Поени од реакции
1
Ајде кажете вие што сте завршиле постдипломски, на кој смер најубаво да се запишам, ама гледано од аспект на сите страни, комплицираност на предмети, професори. Сега ќе треба да напишеме до 5 насоки каде би се запишалае, и после ќе не распределуваат според успехот. 1, Правосудна ќе ја ставам,а се мислам за второ меѓу Финансово и Меѓун....ако знаее кажете.:toe::wink:
И кај се запиша? Што одлучи??
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.721
Поени од реакции
615
И кај се запиша? Што одлучи??
Готово, ме примија на правосудна...сега пак со другарот Арсен ќе си имам работа:icon_lol:.
Ми викаат другиве кога им кажувам дека сум на правосудна, "што бе Саше и ти се заеба?":helou:Aма ајде, лека-полека, 12 недели предавање, 4 испити*500стр. ќе ја тераме.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Готово, ме примија на правосудна...сега пак со другарот Арсен ќе си имам работа:icon_lol:.
Ми викаат другиве кога им кажувам дека сум на правосудна, "што бе Саше и ти се заеба?":helou:Aма ајде, лека-полека, 12 недели предавање, 4 испити*500стр. ќе ја тераме.

Ајде честитки колега :smir:
Него сега каков ќе ви биде начинот на полагање? Испити? Колоквиуми пак? Заокружување?

Јас веќе почнав постдипломски деловно право и еве во тек е колоквиумската недела.
Си полагаме исто преку колоквиуми со раскажување на лекции, со поени за присутност, активност и семинарски.
Со тоа што вака ќе ни е оваа четврта година значи специјализацијата.
За магистерската ќе видиме:)

А семестаров имам само 3 предмети и сите се со по две книги значи од 500-700 страни од испит.
A идниот семестар ќе имаме 3 предмети за учење и 2 предмети кои ќе ни се пракса. За нашата група деловно право веројатно во компании.
Интересно е на факултет, мада и тешко ми е дека економски се предметиве како бруцош на економски факултет се осеќам:)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.721
Поени од реакции
615
Се ќе биде на испити, 70бодови тестот, т.е раскажување, 20б. научно-страж. работа 10б. активност на час.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.721
Поени од реакции
615
Во право беа за постдипломски, сега 90% ќе сум од 16-21ч. на предавања. Изгледа Арсен ќе ми предава, Родна шуќур не е.:tv:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
многу работи ќе ме интересираат мене.. откако ќе го поминам мицајков. до тогаш, молим лепо, не ме интересира ништо понатаму од германски идеализам :)

so sreka neka ti :)

Во право беа за постдипломски, сега 90% ќе сум од 16-21ч. на предавања. Изгледа Арсен ќе ми предава, Родна шуќур не е.:tv:
zar rodna ne ti predava, ova ne e mozno :pos2::pos2::pos2:
 
На врв Bottom