Македонски филмови

Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Zdravo pred nekolku godini gledav film na youtube, kade sto toni mihajlovski e policaec potoa ke zastrela nekoj covek mislam vo gtc i ke go preraspredelat vo selska stanica da raboti, dali nekoj se sekava na ovaj film da mi go kazi imeto ?
Бунило...
Мислам дека е дипломски филм на Дарјан Пејовски. Мислам така се викаше режисерот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
da, taka se vikase, ama nemozam da ja najdam na youtube ja nema veke ...steta
На МТВ/МРТ го прикажуваа одамна, го имаше некој снимено и ставено на Јутјуб но го избришале. Штета интересен филм е.

Туку има ли на торент подобра снимка од Haoneyland?
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Филмот Ефектот среќа на Б.Зафировски ќе ја има премиерата на Синедејс.
После го очекуваме во кината.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.776
Пишете мислења за Врби бе што ќутите :icon_mrgr:

Според мене беше добар но можеби ми недостасуваше нешто од претходните филмови,можеби малку повеќе емоција или нешто што ќе ми оставеше по силен впечаток.Во глобала добра тема и поената која ја имал убаво ја доловил и објаснил.Овоа е скромно мислење од лаик кој следи македонска кинематографија колку што е можно пишете вие учените нешто повеќе :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Изненадно добар Врба, за разлика од двете претходни полу бљувотини на Милчо (Бикини Мун и Мајки).
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.776
Изненадно добар Врба, за разлика од двете претходни полу бљувотини на Милчо (Бикини Мун и Мајки).
Мајки е солиден според мене но далеку е од Сенки и Пред дождот и овие два филма нема никогаш да ги надмине мислам.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
врба не го гледав ама сто посто е ,со насилство убивање пцуење силување тешки црни сцени хиперпретерана историска или опшествена фикција ,
Како некој не сними некој нормален филм поведар или комедија обична реална драма нешто само безвезни филмој .
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.776
врба не го гледав ама сто посто е ,со насилство убивање пцуење силување тешки црни сцени хиперпретерана историска или опшествена фикција ,
Како некој не сними некој нормален филм поведар или комедија обична реална драма нешто само безвезни филмој .
Реален е филмот бе друже ја опишува борбата на жената во минатото и сега преку борбата за пород.Покрај тоа објаснува уште многу работи и за тоа време а и за денешното.Мене пак ми се допаѓаат баш такви филмови,комедија не памтам кога и сум гледал последен пат.Многу македонски филмови се реални иако на прв поглед не изгледат така,е сега се е ствар на вкус и кој како го разбира сето тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
врба не го гледав ама сто посто е ,со насилство убивање пцуење силување тешки црни сцени хиперпретерана историска или опшествена фикција ,
Како некој не сними некој нормален филм поведар или комедија обична реална драма нешто само безвезни филмој .
ууу парираш на @Marick14
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
На вчерашната премиера на Врба во Национална филхармонија, водителот најавил дека Врба за скоро ќе бил емитуван на Канал 5. Колку е вистина и колку е паметна идеја незнам.
Автоматски споено мислење:

врба не го гледав ама сто посто е ,со насилство убивање пцуење силување тешки црни сцени хиперпретерана историска или опшествена фикција ,
Како некој не сними некој нормален филм поведар или комедија обична реална драма нешто само безвезни филмој .
Загреота си. Баш ми е жал. Од вакви како тебе не можиме во ЕУ да одиме. Дупло дно.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
Автоматски споено мислење:


Загреота си. Баш ми е жал. Од вакви како тебе не можиме во ЕУ да одиме. Дупло дно.
Оти така мислиш,Фимовите на Манчевски ги сметам премногу
фаталистички ,на младината му треба некој мотивирачки филмови да ги подигни нешто не толку како Роки Рамбо ili Конан
али слично нешто :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.776
На вчерашната премиера на Врба во Национална филхармонија, водителот најавил дека Врба за скоро ќе бил емитуван на Канал 5. Колку е вистина и колку е паметна идеја незнам.
Автоматски споено мислење:


Загреота си. Баш ми е жал. Од вакви како тебе не можиме во ЕУ да одиме. Дупло дно.
Овоа е најбаналниот муабет од "вакви како тебе".
Човекот си кажува негов став иако ни малку не му е точен.Проблем се оние што одат на премиери да гледаат а прават муабет,сликаат со телефоните(зошто нели шо ќе биде ако останатите нема да знаат дека не си гледал филм) или пак оние што се смеаат на одредена ситуација како да гледаат турска серија а не филм од типот на Врби.Ама ок се на се во глобала добро е што идат луѓе и подржуваат,еднистевоно нешто што имаше многу мал процент на млади луѓе од типот над 18 до 25,6 години,па можам слободно да кажам дека освен оние млади кои знам дека се занимаваат со глума други и немаше.Тоа е исто малку тажно кога ќе подразмислиш.


Дај бе нека го дадат Ругање со Христос на Јани Бојаџи,барем он може да го даде на Алфа сега бил директор таму.
Автоматски споено мислење:

Оти така мислиш,Фимовите на Манчевски ги сметам премногу
фаталистички ,на младината му треба некој мотивирачки филмови да ги подигни нешто не толку како Роки Рамбо ili Конан
али слично нешто :)
Младината со кран не можеш да ја дигнеш за ништо,освен ако не е концерт на Раста не па за македонски филм.Излези прашај рандом 20 деца до 23,4 години ако 2 знаат кој е Манчевски добри сме.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom