Македонски филмови

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Абе ке го има ли на некоја телевизија ТЕТОВИРАЊЕ или да си го спуштам од нет?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.996
Поени од реакции
6.027
Најдобар македонски филм

Кој е според вас најдобар македонски игран филм??? Според мене тоа се Пред дождот и Прашина
 
D

dh00|

Гостин
па најдобар мислам дека е „Тетовирање“. тоа прв македонски филм понуден за номинација за оскар:pipi:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Сенки =) инаку не глеам мак. филмови:kesa:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.544
Поени од реакции
20.813
Сенки,Пред дождот и Прашина..
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.401
Поени од реакции
535
Дефинитивно ...,,Како убив светец,,. Сторијата убија.

Инаку после би ги кажал:
- Македонска крвава свадба
- Сенки
- Ја сум од Титов Велес
- Пред дождот
- Прашина
- Тетовирање

.Не ми текиња у моментов друг добар наш филм.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Не постои таков, сите се тапа ептен.

А за ЈАС СУМ ОД ТИТОВ ВЕЛЛЕС.........

тој филм го гледаат самоубиците бомбаши во ирак за да им се зголеми желбата да се самоубијат. Толку тешко срање не сум гледал во животов (а гледам многу филмови) и тешко дека ќе начекам толку тапа филм.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Пред дождот и Тетовирање, тука некаде се и Македонска крвава свадба и Мис Стон... све остало е тешко срање.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
423
Поени од реакции
8
Tetoviranje i zbogum na 20 vek mnogu ludi filmovi
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Црно семе без конкуренција за мене.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.401
Поени од реакции
535
Не постои таков, сите се тапа ептен.

А за ЈАС СУМ ОД ТИТОВ ВЕЛЛЕС.........

тој филм го гледаат самоубиците бомбаши во ирак за да им се зголеми желбата да се самоубијат. Толку тешко срање не сум гледал во животов (а гледам многу филмови) и тешко дека ќе начекам толку тапа филм.
Ја не сум гледал некој таков ,,тапа,, македонски филм.
Изгледа ти си по холивидските филмоој со многу кршење на коле. Некој дебело буџетски филмоој.

Има многу добри македонски филмоој.
Сторииите им се супер.
Мене не ме интересира некој ефекти да има. Појче сторијата ми е важна.
Во сите македоснки филмоој се пронаоѓам. Сите го опишуваат животот на македонецот.
Не знам како тоа може да не ти се свиѓа и да не ти буди чуства.
Илузија ми е најдобар.
Го забраев и овај прееска да го спомнем :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom