Македонски студенти во Бугарија

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Да во право си твој избор е. И нема везе кој век е ако сме 21 век немора да значи дека треба што сакаме да правиме па камо ли да си ја продаваме државата.
ја не одлучувам за државата со моето национално чувство, на крај краева државата ја чини опшество нели, а у нашето има и власи и роми и албанци и срби и бугари и турци и секакви ... значи ли тоа дека тие во егејска македонија ја продале македонија и се одкажале од минатото? значи ли тоа дека ако некој се чувствува како бугарин или австралијанец или турчин па и јапонец нека е дека сака да и наштети на државата со нешто лично, или дека ја негира ?


пс: темава е за студентите ... а не за нивното национално чувство и како тие и “штетат“ на македонија
 
R

Reve0ke

Гостин
ја не одлучувам за државата со моето национално чувство, на крај краева државата ја чини опшество нели, а у нашето има и власи и роми и албанци и срби и бугари и турци и секакви ... значи ли тоа дека тие во егејска македонија ја продале македонија и се одкажале од минатото? значи ли тоа дека ако некој се чувствува како бугарин или австралијанец или турчин па и јапонец нека е дека сака да и наштети на државата со нешто лично, или дека ја негира ?


пс: темава е за студентите ... а не за нивното национално чувство и како тие и “штетат“ на македонија
Јас тоа што го кажав не го мислев за македонците кои се родиле во другите земји дека ја продаваат Македонија , јас кажувам за македонците од Македонија кои си ја менуваат националноста и кои ја предадоја Македонија како што направи ЉУБЧО ЃЕОРЃИЕВСКИ.

п.с македонците од егејска Македонија не се преселија од Македонија таму. Тие од секогаш живееле таму.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Јас тоа што го кажав не го мислев за македонците кои се родиле во другите земји дека ја продаваат Македонија , јас кажувам за македонците од Македонија кои си ја менуваат националноста и кои ја предадоја Македонија како што направи ЉУБЧО ЃЕОРЃИЕВСКИ.

ај ај, ова почна да бега од контекст. мене не ме интересира ни љубчо ни трајко ни петко, јас зборував општо, ама ти е ме разбра. ако сакаш да расветлуваш политика македонија-бугарија и историја има милион теми... сеедно. тука зборевме за студентите.


п.с македонците од егејска Македонија не се преселија од Македонија таму. Тие од секогаш живееле таму.
сигурен ли си? и пак ќе ти кажам, не мораш да ми одговараш... јас најмалку сакам политика, повели во другите теми, има многу расположени за таква дебата . позз
 
R

Reve0ke

Гостин
Мислам дека ова е јавен форум и секој има право на свое мислење а ти како ќе го прифатиш моето мислењето тоа е твоја работа.

п.с сигурно мизеријата ве тера да ја продавате Македонија.

пс: темава е за студентите ... а не за нивното национално чувство и како тие и “штетат“ на македонија
А кои се иднината на Македонија баба ми или дедо ми.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Мислам дека ова е јавен форум и секој има право на свое мислење а ти како ќе го прифатиш моето мислењето тоа е твоја работа.

п.с сигурно мизеријата ве тера да ја продавате Македонија.



А кои се иднината на Македонија баба ми или дедо ми.

вреѓаш, брат, вреѓаш... шо и да е, и негативно и позитивно, можда не ти одговара, ама немој да навредуваш, не е океј, посебно некој кого не го познаваш:smir:
 
R

Reve0ke

Гостин
вреѓаш, брат, вреѓаш... шо и да е, и негативно и позитивно, можда не ти одговара, ама немој да навредуваш, не е океј, посебно некој кого не го познаваш:smir:
А со која реченица те навредив со оваа:

п.с сигурно мизеријата ве тера да ја продавате Македонија.
Изгледа дека вистината боли.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Мило ми беше што ти го разубавив денот јас само насмеани лица сакам.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
и да знаеш :) требаше да станам да чистам со правосмукалката, ме мрзеше а сеа имам елан и за цел стан! :)
па така и треба не ли? боље да ме смееш него ли да се дразнеме цело време :) :smir:
 
R

Reve0ke

Гостин
и да знаеш :) требаше да станам да чистам со правосмукалката, ме мрзеше а сеа имам елан и за цел стан! :)
па така и треба не ли? боље да ме смееш него ли да се дразнеме цело време :) :smir:
Да бе, јас ако не пишев немаше кој да те насмее. А ако утре и други ден ако не пишам ништо кој ќе те насмее дури тогаш?!?!?!:pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Да бе, јас ако не пишев немаше кој да те насмее. А ако утре и други ден ако не пишам ништо кој ќе те насмее дури тогаш?!?!?!:pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud:
no worries :) има луѓе околу мене, а и таква личност сум што и сама можам да си најдам нешто да ме насмее.
 
R

Reve0ke

Гостин
Блазеси ти барем цел живот ќе бидеш насмеана.:vozbud::vozbud:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Мислам дека ова е јавен форум и секој има право на свое мислење а ти како ќе го прифатиш моето мислењето тоа е твоја работа.

п.с сигурно мизеријата ве тера да ја продавате Македонија.



А кои се иднината на Македонија баба ми или дедо ми.


Ако сме во Бугарија не значи дека ке остануваме во Бугарија и ке ја негуваме Бугарската писменост и култура :) Вистина е дека многу луге остануваат да живеат,затоа што сепак БГ е поголема држава во моментот е во ЕУ и многу Македонци гледаат изградба на кариера таму...Но многумина се вракаат и ке се вракаат назат во МК-ето на пример ЈАС :)
Но сепак ке додадам дека кога собствената држава ке ти се осере и немаш услови (пример за студирање) во неа,никој не ти гледа мизерија туку си го гледа собствениот интерес.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Ако сме во Бугарија не значи дека ке остануваме во Бугарија и ке ја негуваме Бугарската писменост и култура :) Вистина е дека многу луге остануваат да живеат,затоа што сепак БГ е поголема држава во моментот е во ЕУ и многу Македонци гледаат изградба на кариера таму...Но многумина се вракаат и ке се вракаат назат во МК-ето на пример ЈАС :)
Но сепак ке додадам дека кога собствената држава ке ти се осере и немаш услови (пример за студирање) во неа, никој не ти гледа мизерија туку си го гледа собствениот интерес.
1. Мислиш сопствената?
2. Па затоа и пропаѓа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom