Македонски модни инстаграм профили

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
Тоа што е моментално “актуелно” на инстаграм :(
Dobro be pa ti, ne sfakaj licno samo oti ti si ja otvoril, its taken a form of its own sto ne se kontrolira

Iam spoen vikend i sakav da go iskucam istovo od femina tuka kako blatantni sovinisticki lagi pa neka me prozva i mene da ja educiram za defamation ama dur go udram nejziniot radar pak ke sum u "guzvi"

Ama se vodam po edno family guy pravilo za dali da diskutiram so/za nekoja vo zavisnost od nejzinata nijansa na portokalovost koja bese prezastapena vo videoto, vaka nekako


IMG_20210212_124320.jpg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
Dobro be pa ti, ne sfakaj licno samo oti ti si ja otvoril, its taken a form of its own sto ne se kontrolira

Iam spoen vikend i sakav da go iskucam istovo od femina tuka kako blatantni sovinisticki lagi pa neka me prozva i mene da ja educiram za defamation ama dur go udram nejziniot radar pak ke sum u "guzvi"

Ama se vodam po edno family guy pravilo za dali da diskutiram so/za nekoja vo zavisnost od nejzinata nijansa na portokalovost koja bese prezastapena vo videoto, vaka nekako


Прегледај го приврзокот 283833
Си ја “пазам” темата што сум ја отворил нормално, ама Миа ја обожавам дека неќам да ме тужи...уствари моѓе да ме тужи ако сум надвор од мк?

 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Во видео ги спомнува сите инфлуенсери и јавни фаци за да добие нивно внимание да ја споделат, се буни како смееле да прашаат за Софка и Дани дали се сестри или пар, никаде не објавиле официјално, што им било гајле што се.
* Наоѓа трач за Борис на фемина која му е женска, прави видео за неа. :icon_lol:
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
401
Поени од реакции
4.415
Но за жал, за повеќето одлично е глумењето и јадењето го*на на дотичните "инфлуенсери".
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
Ај да не им се дава тогаш толку значење на тие што не ни се свиѓаат, мора да има еден куп деуги како трендафилка :)

Уствари профилите на модните дизајнери се далеку помодни инстаграм профили од сите спомнати така???
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
Има, има...
Еве уште еден лик со квалитетна уметност.
...
Темава уствари може некако да ја свртиме на уметнички инстаграм профили, има мнооогу поише за зборење
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
401
Поени од реакции
4.415
Помислив да ти пишам за таква тема, може да биде и нова, да не се меша со оваа...
Трендафилка, Оливер, не одат заедно со овие што се споменуваат тука.
Може на пример...
"Инстаграм профили кои го заслужуваат вашето внимание"
Не мора да е ова...може и нешто слично, до душа до тебе ќе биде и дали воопшто треба.
Бидејќи кога спомнав да се смени името на темата "Што јадете во моментов" членови прифатија и никој не пиша против, а после тоа имаше некое мислење као ..."требаше да си остане старото име на темата"
Така да јас би придонел со мислења на некоја таква тема...За овие квачките, немам што.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
Помислив да ти пишам за таква тема, може да биде и нова, да не се меша со оваа...
Трендафилка, Оливер, не одат заедно со овие што се споменуваат тука.
Може на пример...
"Инстаграм профили кои го заслужуваат вашето внимание"
Не мора да е ова...може и нешто слично, до душа до тебе ќе биде и дали воопшто треба.
Бидејќи кога спомнав да се смени името на темата "Што јадете во моментов" членови прифатија и никој не пиша против, а после тоа имаше некое мислење као ..."требаше да си остане старото име на темата"
Така да јас би придонел со мислења на некоја таква тема...За овие квачките, немам што.
А може и да де зачисти овде, да го смениме името (се осеќам ко политичар сеа) и да шибаме даље :)
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
401
Поени од реакции
4.415
Нема да ви се мешам...и онака сефте пишувам во темава, не сакам да ви го реметам редот. Сепак веројатно има некои што си ја сакаат темава, ваква каква што е. Затоа и помислата прво ми беше за друга...
Иначе да...Имаше и по некој фин модел :icon_lol:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
Нема да ви се мешам...и онака сефте пишувам во темава, не сакам да ви го реметам редот. Сепак веројатно има некои што си ја сакаат темава, ваква каква што е. Затоа и помислата прво ми беше за друга...
Иначе да...Имаше и по некој фин модел :icon_lol:
Отварај тема за уметничките профили!!! Ќе ги префрлам овие две мислења таму, за оливер и требдафилка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom