Македонски модни инстаграм профили

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Кои тужби, мене стварно не ми е јасно на што основ ќе тужи, факинг оговарање? Нека ја тужи цела држава тогаш, сите и се смеат.

Она кажала сори, а овие другиве колеги нејзини што ја поддржаа, на чело со брендираната од Али ќе се извинат ли? Па и онаа фитнес што промовира, сигурно ве има заследено и отследено, што ги нарекла членките на фемина - ВОШКИ? :pos:
Хахаха, вошки бе. Да не има фатено во меѓувреме кутрата нешто, мене ни на крај памет не би ми текнало така да вреѓам некој со тој назив.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Глејте на HBO A им документарец за Ралф Лорен,баталете ја Миа Калифа,нема драж.
20210211_001351.jpg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Мислам дека ова е јавна тајна не само за кај нас, и во милано имам приметњно дека го орават ама не како нивни нов бренд
Не е проблем ако е презентирано како онлајн шоп, шо во суштина и е. Цел проблем испадна со "бредот"
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Немојте да ставате вакви слики со споредби, ќе ви залепи тужба.

Не може бе она да е факинг онлајн продавач, сите другарки и се претприемачи, мора и она да е, не знам што и се плеткате во брендови.

Оваа и повеќе ремет заслужи од Миа со понашањето и надменоста, мене ми е помизерна во секој случај.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Немојте да ставате вакви слики со споредби, ќе ви залепи тужба.

Не може бе она да е факинг онлајн продавач, сите другарки и се претприемачи, мора и она да е, не знам што и се плеткате во брендови.

Оваа и повеќе ремет заслужи од Миа со понашањето и надменоста, мене ми е помизерна во секој случај.
Ама ако достави фактура од нитпазар може да каже дека е бренд, така? :P

се уште не ми се верува дека го изгледав видеото :(
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Ама ако достави фактура од нитпазар може да каже дека е бренд, така? :P

се уште не ми се верува дека го изгледав видеото :(
Мислам дека она со ништо не може да докаже дека е бренд, зашто буквално се истите производи од Али. Ако можеш истото да го најдеш на друго место, како е тоа уникатно?
Нека се лажат деца, ќе и нарачувам нејзе, имајќи за 5 долари да ми дојде за два месеца.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Мислам дека она со ништо не може да докаже дека е бренд, зашто буквално се истите производи од Али. Ако можеш истото да го најдеш на друго место, како е тоа уникатно?
Нека се лажат деца, ќе и нарачувам нејзе, имајќи за 5 долари да ми дојде за два месеца.
Ти нема, ама некоја средношколка ќе трга пари на страна од ужинка за да го купи ова. Тука е трагедијата.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Ти нема, ама некоја средношколка ќе трга пари на страна од ужинка за да го купи ова. Тука е трагедијата.
Сите дознаа од каде може да порачуваат поевтино. На профил ја рендеа првите неколку дена, сите прочитале.
Трагедија е ако си глуп после таа информација сепак да тргаш пари на страна од ужинката, за да си купиш од нашата позната инфлуенсерка. А ќе купат, зашто има фаци што умираат да ги стави оваа на стори дека купиле. Пуст живот да си познат некако.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Мислам дека она со ништо не може да докаже дека е бренд, зашто буквално се истите производи од Али. Ако можеш истото да го најдеш на друго место, како е тоа уникатно?
Нека се лажат деца, ќе и нарачувам нејзе, имајќи за 5 долари да ми дојде за два месеца.
Маја ти си збунета пошо изгледа не ја слушна дефиницијата што таа ја даде за бренд. :D Си кажа таа дека бренд не мора да е уникатно, туку ТЕСТИРАЊЕ и препродажба.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Маја ти си збунета пошо изгледа не ја слушна дефиницијата што таа ја даде за бренд. :D Си кажа таа дека бренд не мора да е уникатно, туку ТЕСТИРАЊЕ и препродажба.
Да ти кажам, уште сум збунета. Али штом е така, ќе почнам и јас да тестирам што ми се допаѓа (независно сега што ќе биде, не сум смислила што сакам да брендирам), ќе порачам 50 парчиња, ќе им залепам име, имам бренд. Многу просто и едноставно, ама мораше да почне некој со идејата.
Не мора да кажам дека првично очекувам поддршка од форумов за да тргне работата. :pipi:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Да ти кажам, уште сум збунета. Али штом е така, ќе почнам и јас да тестирам што ми се допаѓа (независно сега што ќе биде, не сум смислила што сакам да брендирам), ќе порачам 50 парчиња, ќе им залепам име, имам бренд. Многу просто и едноставно, ама мораше да почне некој со идејата.
Не мора да кажам дека првично очекувам поддршка од форумов за да тргне работата. :pipi:
И со маржа 500% , иначе не се важи.

Абе стварно ме интересира како ги тестира? Го носи накитот 24 часа, вежба со него и се капи со него, и ако не позелени или не и се јави некоја иритација тоаш добива сертификат за квалитет?
Многу зборувам, да не ми стигне некоја тужба дома.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
И со маржа 500% , иначе не се важи.

Абе стварно ме интересира како ги тестира? Го носи накитот 24 часа, вежба со него и се капи со него, и ако не позелени или не и се јави некоја иритација тоаш добива сертификат за квалитет?
Многу зборувам, да не ми стигне некоја тужба дома.
@коцка нека каже ако било спомнато во некое видео што го гледала, али јас мислам дека не добиваш никаков сертификат, туку само како и каде да го носиш за да не ти бидат џабе парите. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom